Panel používateľa

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová má mnoho mien

Kyselina hyalurónová má mnoho mien – glykosaminoglykán, hyaluronan sodný,  hyaluronát sodný, kyselina HA, hyaluron. Kyselina hyaluronová bolá objavená v roku 1934 a názov kyselina hyaluronová jej dali jej objavitelia – Meyer a Palmer.

kyselina hyaluronova v ampulkachKyselina hyaluronová - kde všade sa nachádza?

Zistilo sa, že kyselinu hyaluronovú produkuje telo prirodzene a jej úlohou je naväzovať vodu a vytvárať gélovitú štruktúru.  Neskôr sa zistilo, že kyselina hyaluronová hydratuje pokožku a vlasy, nachádza sa aj vo výplni očnej gule a v ďasnách, je prirodzenou súčasťou nosovej sliznice, nachádza sa v horných dýchacích cestách a v močovom mechúre, okrem toho aj v kĺboch, kde sa správa ako tlmič nárazov. Kyselina HA pomáha odstraňovať odpad z buniek, ktoré nemajú priamu dodávku krvi alebo malý krvný obeh napr. chrupavka.  Okrem toho kyselina hyaluronová dokonca pomáha vytvárať nové bunky.

Každý človek má zhruba 15 gramov kyseliny hyalurónovej. Najvyššie koncentrácie sú v tekutinách v očiach a v kĺboch. Vo veku 40 rokov produkuje telo iba polovicu kyseliny hyaluronovej, pretože jej produkcia vekom výrazne klesá. 

kyselina hyaluronova v ampulkachKyselina hyaluronová v pokožke a jej účinky na pleť

Koža tvorí 15 percent našej telesnej hmotnosti. Kolagén a kyselina hyaluronovázákladné stavebné prvky kože. Kolagén spevňuje pleť a kyselina hyaluronová vyživuje a hydratuje kolagén. Kyselina hyaluronová zadržuje vodu a udržuje kolagén vlhký a elastický. V bunkách pokožky dokáže prísunom vody zväčšiť svoj objem na 1000-násobok. Preto je ideálna pre zabezpečenie hydratácie pleti. V mladosti je pleť bacuľatá, hladká, pružná, plná vďaka vysokej koncentrácii kyseliny hyaluronovej. Vekom sa v tele stráca. Produkuje sa menej. Koža vysychá, pokožka je menej pružná a vznikajú prvé vrásky. 

Pre spomalenie procesov starnutia je vhodné používať kyselinu hyaluronovú. Kyselinu hyaluronovú je možné dopĺňať formou kozmetiky – gély, krémy, séra, ampulky, formou výživového doplnku alebo injekčne. Pomáha stimulovať tvorbu kolagénu doplnením vlhkosti a výživy kolagénu a spomaliť proces starnutia.

Kyselina hyaluronová voľne preniká pokožkou a nesie zo sebou aj iné účinné látky. Kozmetické prípravky hydratujú pleť – pleť pôsobí živšie, je hydratovaná a jemnejšia na dotyk. Kyselina hyaluronová nedokáže dokonale vyhladiť hlboké vrásky. Hlboké vrásky je možné zredukovať v kombinácii s inými účinnými látkami, napr. kyselina hyaluronová s peptidmi sú účinné kombinácie. Hlboké vrásky dokážu vyhladiť aj injekcie s kyselinou hyaluronovou aplikované priamo pod vrásku v kozmetických zdravotníckych centrách.  Injekčne sa aplikuje aj do pier a poprsia. 

Iné pozorované účinky kyseliny hyaluronovej

  • Nárast energie
  • Hojenie rán
  • Ochrana proti vírusom, baktériám a iným mikroorganizmom v orgánoch 

kyselina hyaluronová vodaKtoré potraviny obsahujú kyselinu hyaluronovú?

Nemusíte hneď hľadať výživový doplnok s obsahom kyseliny hyaluronovej. Aby ste jej produkciu stimulovali potrebujete dodržať nasledovné zásady:

Pitný režim

Kyselina hyaluronová potrebuje vodu, aby rozvinula svoj objem. Vypite denne 10 pohárov vody.

Vývary

Kyselina hyaluronová sa nachádza v koži. Vývary z mäsa, ktoré nie je zbavené kože je výborným zdrojom kyseliny hyaluronovej. 

kyselina hyaluronova v ampulkachVitamíny a minerály 

Vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú syntetizovať kyselinu hyaluronovú sú horčík, fytoestrogén, retinoidy (Vitamín A/Retinol), zinok najlepšie v strave. Výživové doplnky telo nedokáže tak dobre zúžitkovať ako v pestrej a bohatej strave plnej vitamínov a minerálov.

Vyhýbať sa slnku 

Počas slnečných aj zamračených dní sa odporúča ochrana očí slnečnými okuliarmi, pretože koža okolo očí je veľmi tenká a vystavovanie sa slnku spomaľuje tvorbu kyseliny hyaluronovej. Počas slnečných dní je vhodné používať opaľovacie krémy s obsahom zinku.

Kvalitné doplnky

Tablety alebo očné kvapky s kyselinou hyaluronovou v maximálnej možnej koncentrácii je vhodné uživať ako doplnkovú alternatívu v prípade, že nekonzumujete stravu bohatú na vitamíny a minerály.  

kyselina hyaluronova v ampulkachKyselina hyaluronová v kozmetike

Kyselina hyaluronová je obľúbená látka v kozmetickom priemysle vďaka jej hydratačnému potenciálu. Pri prvých vráskach pre ženy vo veku 30-40 rokov je veľmi účinná. Dopĺňa potrebnú hydratáciu, aby nedošlo k vzniku hlbokých vrások jej úbytkom vekom. Hyaluron gél, sérum a ampulky obsahujú vysoké koncentrácia kyseliny hyaluronovej. Hyaluron krémy obsahujú aj iné učinné látky, ktoré dodávajú pleti potrebnú výživu. Hlboké vrásky nedokáže odstrániť sama. Preto sa kyselina HA kombinuje s Retinolom alebo peptidmi. Retinol + kyselina hyaluronová je vhodný pre ženy vo veku 40-50 rokov a viac. Peptidy sú vhodné pre dámy nad 40-50 rokov, pretože sa aplikujú na hlboké vrásky a výrazne suchú pleť. 

kyselina hyaluronova v ampulkachKyselina hyaluronová cena

Ampulky alebo gélové preparáty s obsahom vysokomolekulárnej kyseliny hyaluronovej sú najlacnejšie. Väčšinou sa predávajú vo väčších baleniach - od 10 po 30 ampuliek v relatívne nízkej cene. Ich nevýhodou je, že veľké molekuly nedokážu preniknúť do hlbších vrstiev pokožky. Ale to sa týka aj iných účinných látok v kozmetike. Ampulky, séra alebo gély, ktoré obsahujú vysokomolekulárnu a nízkomolekulárnu kyselinu HA sú pleti oveľa dostupnejšie. Malé molekuly prenikajú pokožkou oveľa jednoduchšie. Ich cena je však vyššia. Kombinácie kyseliny hyaluronovej s inými účinnými látkami - retinol, pro-retinol, retinol-like, rôzne peptidy, kaviár, morský planktón, extrakty z rias, z morského hodvábu a iné posúvajú kozmetiku na ešte vyššiu úroveň. Kvalita sa odzrkadľuje na cene. Kyselina hyaluronová je tak obohatená o látky, ktoré stimilujú tvorbu kolagénu, detoxikujú pleť, stimulujú regeneráciu a aktivujú samoreparačné mechanizmy. Spoločnosti Devee a Wellmaxx si dávajú záležať na kvalitnom výbere každej účinnej látky a ceny definujú tak, aby bol zákazník spokojný. Ich high tech omladzujúce kozmetické rady sú naozaj špička na trhu v dostupných cenách.  

Upozornenie - pravda o kyseline hyaluronovej:

kyselina hyaluronova v ampulkachMýtus 1: Kyselina hyaluronová dokonale vyhladzuje aj hlboké vrásky. 

Kyselina hyaluronová je zásobou vlhkosti. Uskladňuje a dodáva vlhkosť kožným tkanivám - aj kolagénu. Kyselina hyaluronová je ako prameň vlhkosti, z ktorej tkanivá čerpajú vodu. Je preto nesmierne dôležitá aj pre kolagén. Hydratovaná pleť stárne oveľa pomalšie. Kyselina hyaluronová naviazaním vody zväčší svoj objem a tým vytlačí jemné vrásky. Ale nedokáže robiť zázraky. Nedokáže vyhladiť hlboké vrásky. Najúčinnejším prostriedkom na vrásky je kombinácia kyselina hyaluronová + stimulátor tvorby kolagénu. Stimulátor tvorby kolagénu je Retinol alebo o niečo účinnejšie peptidy.  Retinol je forma vitamínu A s vynikajúcou antioxidačnou ochranou proti voľným radikálom. Retinol zbaví pokožku starých kožných buniek rýchlejšie a v hlbších vrstvách kože podporuje tvorbu kolagénu. Peptidy sú novšia technológia a fungujú nasledovne: Pri rozpadávaní kolagénu sa v pleti nachádzajú peptidy, ktoré informujú mozog o tom, že došlo k rozpadu kolagénu a mozog vyšle informáciu, aby sa kolagén doplnil. Peptidová kozmetika dodáva pleti peptidy, ktoré "falošne" poskytujú informáciu, aby sa doplnil kolagén. Preto sú veľmi účinné aj na hlboké vrásky. Ale kolagén potrebuje prísun vody, preto ich kombinácia s kyselinou hyaluronovou je to najlepšie. TOP anti-aging prostriedky sú antioxidanty (Retinol), peptidy a kyselina hyaluronová. 

Pri kozmetických prípravkoch je najdôležitejšia trpezlivosť a dôslednosť. Žiaden krém nerobí zázraky. Aj životný cyklus kožných buniek trvá 28 dní, preto zotrvajte v používaní aspoň mesiac až dva, aby ste objektívne zhodnotili účinnosť daného prípravku. 

darčekové sety s kyselinou hyaluronovouDo popredia dávame najlepší výber produktov, ktoré kombinujú kyselinu hyaluronovú a peptidy:

Wellmaxx Hyaluron sérum Collagen Booster obsahuje: kyselina hyaluronová, Collagen Booster peptidy, vitamín E

Wellmaxx Cellular lift peptidy sérum obsahuje: Peptidy Vinci 02, peptidy Syn-Coll, vitamín B3, kyselina hyaluronový, fucogel 

Mýtus 2: Kyselina hyaluronová pleť hydratuje a nevysušuje. 

Schopnosť kyseliny hyaluronovej hydratovať alebo vysušovať pleť je naozaj pravdivý protiklad. U niekoho môže kyselina hyaluronová pokožku hydratovať a u niekoho zase naopak – vysušovať. Prejavuje sa to predovšetkým u prípravkov, ktoré majú vysoký podiel kyseliny hyaluronovej napríklad Hyaluron gél alebo Hyaluron sérum. Vysušovanie pokožky po nanesení Hyaluron gélu alebo séra sa prejavuje zväčša u osôb, ktoré žijú v suchých oblastiach. Keď je vlhkosť vzduchu veľmi nízka tak nanesená kyselina hyaluronová má tendenciu ťahať vodu z pokožky. Vznikne opačný účinok – pokožka nie je hydratovaná, ale vysušovaná. Preto po nanesení gélu alebo séra je dôležité pleť hydratovať krémom – hydrokoncentrátom.

Napríklad Devee Hyaluron Hydrokoncentrát krém, Wellmaxx Hyaluron Absolute rich krém alebo Wellmaxx Hyaluron fluid sú vhodné hydratačné prípravky, pretože obsahujú okrem kyseliny hyaluronovej aj iné hydratačné zložky napríklad oleje a iné hydratačné látky (Aquaxyl, Proteasyl, atď).

Kyselina hyaluronová je HIT. Darčekový set kvalitnej anti-aging kozmetiky s kyselinou hyaluronovou poteší každú ženu nie len na Vianoce, ale aj na akýkoľvek iný sviatok. 

Pokiaľ neviete čím potešiť Vašich blýzkych, kvalitnou kozmetikou určite zabodujete u každej ženy. Spoločnosti Wellmaxx a Devee majú ponuku naozaj širokú, je na Vás, či chcete čistú kyselinu hyaluronovú, alebo kombináciu s retinolom, s peptidmi alebo s kaviárom.

kyselina hyaluronova v ampulkachOdporúčame:

Kozmetika Devee Hyaluron - obsahuje vysokomolekulárnu kyselinu hyaluronovú, ktorá hydratuje plytšie vrstvy pokožky a nízkomolekulárnu kyselinu hyaluronovú, ktoré preniká do pokožky najhlbšie. 

Kozmetika Devee Caviar - obsahuje kombináciu kyseliny hyaluronovej a morského komplexu z kaviáru a rias

Kozmetika Wellmaxx Hyaluron - obsahuje kyselinu hyaluronovú v kombinácii s inými účinnými látkami. V ponuke sú okrem krémov a masiek aj pleťové koncentrátý v ampulkách s obsahom aloe vera, kmeňových buniek, vápnika a morského hodvábu.

 

 

kyselina hyaluronova v ampulkachOdporúčame si prečítať aj článok: 

Záleží v kozmetike na veľkosti molekúl kyseliny hyaluronovej?

NOVINKA: Kyselina hyaluronová zosieťovaná forma – nano technológia v kozmetike! V roku 2018 spoločnosť WELLMAXX vyvinula radu Wellmaxx Phase2, ktorá obsahuje najvyššiu koncentráciu kyseliny hyaluronovej s nízkou molekulovou hmotnosťou, s vysokou molekulovou hmotnosťou a s kyselinou hyaluronovou v zosieťovanej forme, ktorá je špička na trhu v kozmetickom priemysle.

WELLMAXX PHASE2 ampulky

Odoberajte naše novinky a dozviete sa v pravý čas o akciách a novinkách!

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.