Postup ako používať žehličky na pleť

PRED OŠETRENÍM ŽEHLIČKOU NA PLEŤ

Pred ošetrením žehličkou je potrebné mať pleť dôkladne odllíčenú.

1.krok - Pokiaľ máte make-up, odstráňte make-up odličovačom alebo čistiacim mliekom. V prvom kroku nepoužívate žehličku na pleť. 

2. krok - Vyčistite si pleť tonikom alebo micelárnou pleťovou vodou, aby ste pleť zbavili aj tých posledných nečistôt, ktoré sa na pleti ešte môžu nachádzať. Tonizovanie pleti pomôže prinavrátiť pleti stratenú rovnováhu. V druhom kroku nepoužívate žehličku na pleť. 

Po takto dôkladne odlíčenej pleti môžete začať s ošetrením vašou obľúbenou žehličkou na pleť. Niektoré žehličky majú 2 funkcie, niektoré až 5 funkcii, preto tu uvádzame len všeobecné programy a preto je potrebné si ich prispôsobiť podľa toho, aké funkcie vaša žehlička ponúka.

liftmee prístroj ako používať

OŠETRENIE PLETI ŽEHLIČKOU NA PLEŤ

Niektoré žehličky na pleť majú ultrazvukové vlny a niektoré rádiofrekvenčné vlny. Niektoré majú galvanický prúd a niektoré majú mikroprúd. Tento postup je aplikovateľný na väčšinu žehličiek na pleť. 

3. krok - Dôkladné hĺbkové čistenie pleti prístrojom: Na žehličke potvrďte funkciu ultrazvuku / rádiofrekvancia + ióny plus (extrahovanie nečistôt prúdením iónov od jednej elektródy k druhej) + relax + fotóny (modré svetlo) a nastavte si čas 5 minút, alebo si vyberte čistiaci program / CLEAN. Na hlavicu prístroja a na tvár si naneste čistiaci gél alebo akýkoľvek čistiaci prostriedok, ktorý je gélovitý. Čistiaca pena nie je vhodná. Pokiaľ používate žehličku na pleť, ktorá má úchytku, môžete použiť aj čistiace tonikum. Na kozmetický tampónik naneste čistiace tonikum, priložte ho k ultrazvukovej hlavici, uchyťte gumičkou alebo úchytkou a vyčistite pleť. Hlavica prístroja sa musí po pleti kĺzať. V časovom intervale 5 minút prejdite krúživými pohybmi niekoľkrát oblasť celej tváre - bradu, lícnu oblasť, nos, čelo - ku každej oblasti sa vráťte niekoľkokrát. 

Vhodné prípravky pre čistenie pleti pod žehličku na pleť nájdete na tomto linku. 

4. krok - Omladenie pleti a aplikácia prípravku (hyaluronové prípravky s vysokou koncentráciu kyseliny hyaluronovej napr. hyaluron gél, sérum alebo ampulky): Na žehličke potvrďte funkciu ultrazvuku / rádiofrekvencia + ióny mínus (vnášanie resp. zapracovanie prípravku prúdením iónov v opačnom smere ako pri programe čistenia) + relax + fotóny (červené svetlo) alebo program NUTRITION / VÝŽIVA (červené fotóny pomáhajú lepšie preniknúť účinným látkam do hlbších vrstiev kože, modré svetlo sa používa na akné, zelené svetlo sa používa na pigmentové škvrny) a nastavte si čas od 1-15 minút, dĺžka ošetrenia závisí od typu žehličky. 

Cieľom je zapracovanie kyseliny hyaluronovej do hlbších vrstiev. 

Každá funkcia má iné využitie.

Vhodné prípravky pre výživu pleti pod žehličku na pleť nájdete na tomto linku. 

Hyaluron prípravok sa vstrebe do pár minút! Mnohí sa pýtate čo s tým. Aby ste zabezpečili vodivosť pokožky a žehlička sa po pokožke naďalej kĺzala, použite vodivý gél, ktorý umožní lepší prechod ultrazvuku a galvanického prúdu, ióny dopomôžu hyaluron gél zapracovať hlbšie. Vodivý prípravok vedie ultrazvuk lepšie cez pokožku do tkanív, čím sa stimuluje tvorba kolagénu. 

ako používať žehličku na pleťPROGRAM: FACE-LIFTING

Niektoré galvanické žehličky na pleť a niektoré mikroprúdové žehličky na pleť majú program FACE-LIFTING. 

Face-lifting program môže kombinovať nasledovné funkcie: 

  • striedanie kladných a záporných iónov
  • mikroprúd 
  • mikroprúd v kombinácii s rádiofrekvenciou

5. krok - Ak to žehlička na pleť umožňuje, zapnite si program face-lifting a použite vodivý gél napr. BeautyBiowave vodivý gél.  Masírujte pokožku 1- 15 minút podľa nastavení žehličky na pleť. Po ošetrení vodivý gél neumývajte vodou ani mydlom, ale použite suchý kozmetický tampónik a vodivý gél jednoducho utrite tampónikom. Odstraňuje sa veľmi ľahko, vodou by vám to išlo omnoho ťažšie. 

PO OŠETRENÍ ŽEHLIČKOU NA PLEŤ

6. krok - V poslednom kroku na pleť naneste ochranný pleťový krém, nočný krém, alebo denný krém. Nemusí to byť krém z našej ponuky. Akýkoľvek krém, ktorý používate. Na hlbšie vrásky odporúčame peptidové krémy, na jemnejšie vrásky sú vhodné hyaluronové krémy. Na stredne hlboké vrásky alebo na suchú pleť je vhodný napríklad krém s kaviárom.  Na tento krok netreba zabúdať. Kyselina hyaluronová pre rozvinutie svojho objemu potrebuje vlhkosť, ktorú jej dodáte práve použitím hydratačného krému. Odporúčame používáť krém z rovnakej produktovej série. 

Podrobnejšie o funkciách: 

Ultrazvuková terapia

Ultrazvukové vlny vyvolávajú vibrácie tkanív, predovšetkým tkanív s obsahom kolagénu. Vibrácia vyvoláva teplo. Zvýšením teploty tkanív dochádza k lepšiemu okysličovaniu buniek a odstraňovaniu odpadov. Ultrazvuk preniká do hĺbky 2mm. Ultrazvukové vlny nepočuť a zarievanie tkanív necítiť. Jediným dôkazom fungovania ultrazvuku je jeho vibrácia - keď na povrch hlavice kvapnete kvapku vody, voda sa rozkmitá. Oscilácia alebo kmitanie tkaniva vyvolané ultrazvukovými vlnami rozkmitá molekuly vody, čo uľahčuje pohyb medzi vonkajšími a vnútornými bunkami, čo zvyšuje aktivitu fibroblastov a tvorbu kolagénu. Bolo dokázané, že ultrazvuk pomáha vstrebávať vodivé koncentráty - gél alebo sérum s kyselinou hyaluronovou hlbšie do pleti.

Fotónová terapia

Svetelná alebo fotónová terapia zvýšuje produkciu ATP (energiu buniek) a zvyšuje sa proliferácia buniek a migrácia (najmä fibroblastami), modulácia hladín cytokínov, rastových faktorov a zápalových mediátorov a zvýšenie oxysličenia tkanív.

Červené svetlo a ultrazvuk: redukuje vrásky a zlepšuje tonicitu pleti, preto ho mnohý volajú aj kolagénové svetlo. 

Modré svetlo a ultrazvuk: čistí póry

Galvanoterapia

Jednosmerný elektrický prúd zlepšuje prekrvenie a okysličenie v ošetrovanej oblasti. Významne zlepšuje vstrebateľnosť kozmetických prípravkov. Galvanoterapia zlepšuje životnosť buniekzbavuje ich voľných radikálov a oddialuje starnutie pleti.

Dôležité: Ku generovaniu iónov dochádza len v prípade, že sa dotýkate plochou palca kovového pásika.  Iónová terapia vyžaduje vodivé spojenie palca a kovového pásika, ale aj tvár by mala byť vodivá, preto by mali byť ruky aj pleť pred použitím čisté a odmastené umytím a mierne zvlhčené pre zaistenie vodivosti. Gély alebo prípravky pre ktoré je príznačný vysoký obsah vody, sú pre tento účel ideálne, nakoľko gély sú spravidla vodivé. Gély sú ideálne na ultrazvukové aplikácie nakoľko veľmi dobre prenášajú energiu do pokožky. Na konečné povrchové nanášania prípravkov, odporúčame hyaluronové gély a kvalitnú kozmetiku. Taktiež ich vnášanie do pokožky ultrazvukom. Hydratačný krém by sa mal použiť na konci aplikácie

AKO ČASTO JE POTREBNÉ POUŽÍVAŤ ŽEHLIČKY NA PLEŤ? 

Pravidelné ošetrenie pleti sa vypláca. Odporúčame pravidelné ošetrovanie pleti min. 3-4 krát do týždňa. 

Najpredávanejšia žehlička na pleť

1. Galvanická a ultrazvuková žehlička Profi 5v1 - mimoriadne flexibilná. 

2. Mikroprúdová žehlička RF - 3 predprogramové programy

3. Galvanická žehlička Profi 7v1 - 7 predprogramovaných programov

Odporúčané produkty2