Poradíme Vám: Šmutky na tvári – krém sa odlupuje – prečo je to tak?

Môže k tomu dochádzať, či už používate žehličku na pleť, alebo nie. Ak používate žehličku, môže k tomu dochádzať častejšie, nakoľko je tendencia používať väčšie množstvo prípravku. Preto odporúčame používať aj vodivý gél BeautyBiowave, keď už pokožka je dostatočne nasýtená a presýtená hyaluron gélom, alebo iným koncentrátom. 

Aby k tomu nedochádzalo je potrebné dodržať nasledovné zásady 

Kozmetické prípravky sa aplikujú na dôkladne umytú pleť. Môžete použiť čistiacu emulziu, píling, tonikum, atď. U suchej pleti nepoužívajte píling, len nejakú šetrnú čistiacu penu. 

Na čistú pleť naneste gél, alebo sérum. Ak nanesiete veľa, prípravok ostane na pokožke a vytvoria sa šmutky. Vysoko koncentrované prípravky - ak používate Devee, alebo Wellmaxx - tak majú dávkovač, ktorý tam nie je zbytočne :) Okrem toho, že je vzduchotesný a a ochraňuje prípravok pred poškodením, tak definuje aj dávkovanie. 1 stlačenie pumpičky predstavuje dávku na celú tvár. Prípravok potrebuje pár minút, aby sa do pokožky vstrebal. Nakoľko sa jedná o vysoko koncentrovaný prípravok, oplatí sa počkať pár minút. 

Na záver použite hydratačný krém z rovnakého kozmetického radu. Fluid má ľahšiu konzistenciu a RICH má hutnejšiu konzistenciu a je vhodný skôr na mastnú pleť. Výber prípravku je dôležitý. V tomto prípade tiež platí, že 1 stlačenie pumpičky predstavuje dávku na celú tvár, ak je prípravok v kelímku, použite rozumné množstvo podľa vlastnej skúsenosti. Prídete nato, koľko je pokožke veľa a koľko málo. 

Netreba zabúdať, že prípravok je potrebné používať minimálne mesiac a pravidelne, nie sporadicky. 

Vysoko koncentrované prípravky nepotrebujete nanášať vo veľkých množstvách. Keď si kúpite doplnok výživy, tiež ho užívate postupne. Menej je niekedy viac!