Krém proti vráskam nad 30 rokov (30+)

Krém proti vráskam nad 30 rokovKrém proti vráskam od 30 rokov by mala používať každá žena. Okolo 30tky sa začinajú objavovať prvé vrásky v okolí očí, v okolí úst alebo na čele. Môžu sa objaviť aj iné zmeny napríklad pigmentové škvrny. Pleť si žiada zvýšenú starostlivosť. Krém proti vráskam od 30 rokov by mal byť samozrejmosťou každej ženy. Krém je pre pleť nesmierne dôležitý - hydratuje, vyživuje a ochraňuje. Aj vo veku 30 rokov potrebuje pleť výživu a ochranu. Krém proti vráskam od 30 rokov by nemal byť s obsahom látok, ktoré vyslovene bojujú proti vráskam, ale je potrebné uprednostniť "hydratačný potenciál" účinných látok a stimulovať tvorbu vlastnej kyseliny hyaluronovej a kolagénu v pokožke.  

Okrem výberu správnej kozmetiky by ste mali dodržiavať pitný režim, dopriať si pravidelný spánok, zredukovať stres a zatriediť do jedálníčka zdravé potraviny.

Starostlivosť o pleť po 30tke

Čistenie pleti

Čistenie pleti je veľmi dôležité. Čistením pleti sa odstránia všetky nečistity a pleť začne „dýchať“. Pleť je potrebné čistiť ráno aj večer. Vhodné je pleťové tonikum alebo micelárna pleťová voda. Raz do týždňa sa odporúča enzymatický (enzýmový) píling. Nevhodná je čistá voda, pretože pleť vysušuje.

Pre dôkladnejšie čistenie pleti používajte čistiacu emulziu napr. s kyselinou hyaluronovou, ktorú nanesiete na čistiacu kefku. 

Môžete použiť aj galvanickú alebo mikroprúdovú žehličku. Niektoré žehličky majú úchytku - gumennú alebo kovovú - a kozmetický bavlnený tampónik sa uchytí na hlavicu úchytkou pre použitie na čistenie pleti. Žehlička na pleť sa odporúča používať 2-3x do týždňa. 

Doplnenie kyseliny hyaluronovej (výživy pleti do hĺbky)

Pravidelné používanie Hyaluron gélu s obsahom kyseliny hyaluronovej s rôznymi veľkosťami molekúl je vhodným spôsobom ako dopĺňať túto stavebnú látku do pokožky a stimulovať jej tvorbu. Najúčinnejší spôsob je galvanoterapiou (galvanickú prúd) alebo mikroprúdová technológia. 

Investujte do kvalitnej žehličky na pleť,  kvalitného hyaluronového prípravku a úspech sa dostaví. 

Na trhu sa nachádzajú už aj prípravky, ktoré obsahujú 5 druhov kyseliny hyaluronovej. Čo to znamená? Prípravok kombinuje rôzne druhy kyseliny hyaluronovej - veľké molekuly, stredné molekuly, malé molekuly, lipozomálnu formu, zosieťovaný typ (matrix). V roku 2021 spoločnosť Wellmaxx vyvinula kozmetickú sériu Wellmaxx Hyaluron5, ktorá preniká až 5 rôznymi hĺbkami pokožky a udržuje ju zvnútra hydratovanú naprieč tkanivami do maximálne hĺbky. Týchto 5 druhov kyseliny hyaluronovej sa nachádza v každom výrobku tejto produktovej série. 

Aplikácia vhodného krému na pleť po 30-tke (ochrana a výživa pleti)

Krém na pleť po 30-tke by mal byť hydratačný a výživný. Začínajú sa objavovať prvé vrásky a preto by mal obsahovať aj účinné látky, ktoré pomôžu oddialiť starnutie pleti a redukovať prvé vrásky.  

Zoznam látok, ktoré by mali byť súčasťou krému proti vráskam od 30 rokov: 

kozmetika s kyselinou hyaluronovouKyselina hyaluronová

Krém proti vráskam po tridsiatke by mal byť hydrant, ktorý dodá pokožke potrebnú vlhkosť, ktorá po tridsiatke klesá. Hydratácia je kľúčová. Najlepšia látka v kozmetickom priemysle pre hydratáciu pleti je kyselina hyaluronová. Kyselina hyaluronová je látka, ktorá pleť hydratuje. Preniká do pokožky a naviazaním vody sa rozvinie a pleť sa vypne. Funguje ako špongia. Nasaje sa vodou, rozvinie sa a zabezpečuje pravidelnú hydratáciu. Žiadna iná látka to nedokáže. Nízkomolekulárna kyselina hyaluronová preniká do hlbších vrstiev pokožky a vysokomolekulárna do plytších vrstiev. 

Wellmaxx Hyaluron5 anti-age denný a nočný fluid koncentrát je pleťový krém s jedinečnou kombináciou hydratačných zložiek. POUŽITIE: Ideálny denný a nočný koncentrát na tvár, krčné partie a dekolt. Pokožke poskytuje všetko, čo potrebuje na dokonalú výživu. OBSAHUJE: 5x Kyselina hyalurónová, Hydrosystém Aquaxyl®, Omladzujúci extrakt Anti-Aging Proteasyl®, Olej z makadamových orechov, Jojobový olej, Vitamín E, Tokoferol Acetát.

Aquaxyl 

Aquaxyl je látka, ktorá sa pridáva do kozmetických prípravkov. Aquaxyl ponúka 3D hydratáciu všetkými vrstvami pokožky. Zlepšuje transport vody a glycerolu a zlepšuje optimalizovanie rezerv – zvyšuje sa tvorba kyseliny hyaluronovej v keratenocytoch a fibroblastoch. Aquaxyl vytvára bariéru odvodu vody z pleti až na 24 hodín, aby pleť ostala hydratovaná.

Proteasyl

Proteasyl je peptid získaný z hrášku. Zvyšuje syntézu kolagénu typu 3, 1 a 5, elasténu a glukosaminoglykánov. Zvyšuje sa hydratácia až o 60 percent a hydratačný účinok trvá 24 hodín. 

Makadamový olej 

Makadámový olej je nesmierne výživný olej plný mastných kyselín a vitamínov. Pleť hojí a regeneruje. Je vhodný aj na citlivú pleť.

Jojobový olej

Jojobový olej obsahuje nenásytené mastné kyseliny. Pomáha pleť čistiť, regenerovať, hydratovať a vyživovať. Vhodný na kožné problémy. Je vhodný aj na citlivú pleť.

Antioxidanty: Vitamín E – tokoferol acetát

Vitamín E je silný antioxidant a zabraňuje starnutiu pleti. Používa sa na stresovanú, suchú, aknóznu a zapálenú pleť. Zmierňuje proces starnutia pokožky.

Bambucké maslo 

Bambucké maslo obsahuje významné vitamíny. Vitamín A, ktorý regeneruje a vypína pleť. Vitamín E pleť ochraňuje. Mastné kyseliny dodávajú pleti elasticitu a hebkosť. Používa sa aj na akné, dermatitídu, ekzémy a problematickú pleť. Je vhodný aj na citlivú pleť.

Rastlinný glycerín

Dobrá kozmetika by mala obsahovať kvalitné rastlinné oleje, ktoré sa podobajú tukom v koži. Napríklad rastlinný glycerín. Je vhodný aj na citlivú pleť. Hydratuje pleť ochraňuje pred voľnými radikálmi.

Konopný olej 

Používa sa na kožné problémy – akné, suchá pleť, poranenia kože alebo popáleniny.

Ximenia Americana olej zo semien

Obsahuje 99 percent nasýtené a nenasýtené mastné kyseliny. Má obrovský nutričný a výživový význam pre pleť. Pleť zvlhčuje, zjemňuje a revitalizuje.

Pantenol 

D-panthenol zlepšuje metabolizmus a výživu pleti, pomáha zachovať jej mladistvý vzhľad a obmedzuje tvorbu vrások.

Kyselina asparágova

Spomaľuje produkciu tmavého pigmentu a zosvetľuje tmavé starecké škvrny. Používa sa v anti-aging krémoch.

Odporúčame krém proti vráskam od 30 rokov:

Kyselina hyaluronová krém

Krém na normálnu pleť:

Tento krém je účinný proti vráskam vďaka kombinácii kyseliny hyaluronovej s inými hydratačnými látkami. Po tridsiatke je pre pleť niesmierne dôležitá kombinovaná hydratácia, aby vlastná kyselina hyaluronová mala stály prísun vlhkosti 3D tkanivami. 

Wellmaxx Hyaluron denný a nočný fluid obsahuje: kyselina hyaluronová, aquaxyl, proteasyl, olej z makadámových orechov, jojobový olej, vitamín E

Wellmaxx Hyaluron5 fluid s kyselinou hyaluronovou Wellmaxx Hyaluron5 fluid s kyselinou hyaluronovou  

Krém na suchú pleť (najpredávanejší hyaluronový krém) 

Ťažko nájsť krém, ktorý sa mu vyrovná.

Tento krém je podobný fluidu, ktorý je na normálnu pleť, ale obsahuje ďalšie dve účinné látky proti vráskam - glycerín a bambucké maslo. Obe látky pleť hydratujú a premasťujú. Suchá pleť po tridsiatke je výstražným znamením, pretože suchá pleť stárne rýchlejšie. Preto pokiaľ máte po tridsiatke a suchú pleť je tento krém proti vráskam to najlepšie - je exemplárnym príkladom, ako má vyzerať formula pre maximálny prívod vlhkosti a premastenie pleti. Hydratovaná a prematená pleť stárne oveľa pomalšie. 

Wellmaxx Hyaluron denný a nočný hydratačný krém Absolute Rich obsahuje: kyselina hyaluronová, aquaxyl, proteasyl, olej z makadámových orechov, jojobový olej, bambucké maslo, vitamín E, glycerín

wellmaxx hyaluron5 pleťový krém s kyselinou hyaluronovou 5 druhov wellmaxx hyaluron Absolute rich krém

Krém na všetky typy pleti:

devee hyaluron hydratačný kr=em

Tento krém je hydrokoncentrát, ktorý obsahuje vysokomolekulárnu a nízkomolekulárnu kyselinu hyaluronovú pre prívod vlhkosti ale aj vzácnu kombináciu olejov na premastenie a vyživenie pleti, ktoré sa vďaka kyseline hyalurnovej vstrebú do hlbších vrstiev pokožky. Je to denný aj nočný krém, ktorý vsadil viac na hydratačné a výživné vlastnosti vzácnych olejov. Po tridsiatke je ideálny na všetky typy pleti bez ohľadu nato, či už máte prvé vrásky alebo nie. Výživa pleti musí b

yť zachovalá. Proces starnutia týmto krémom určite oddialite.  

Devee Hyaluron krém Hydrokoncentrát obsahuje: kyselina hyaluronová (malé molekuly, veľké molekuly, zapudrená forma), konopný olej, extrakt z mangólie, pantenol

Všetky krémy sú vhodné aj na citlivú pleť. 

hyaluron.sk Reviews with ekomi.sk