Postup: čistenie pleti jednoduché a zábavné!

Pleť potrebuje byť čistá, priedušná a potrebuje dýchať. V noci sa potrebuje detoxikovať. Cez čisté póry vylučuje toxíny, ktoré sa v tele kumulujú. Pokiaľ sú póry nepriechodné, pokožka ukladá toxíny v kožných bunkách a dochádza k poškodzovaniu kolagénových proteínov a elastínových vláken. Hydratácia je obmedzená a pokožka stárne oveľa rýchlejšie.

Čo sa stane s vašou pleťou, ak pravidelne nepoužívate čistiaci prípravok na pleť? Ponúkame Vám postupy a možnosti pre povrchové a hĺbkové čistenie pleti!

Denné čistenie pleti, ráno aj večer, vhodnými čistiacimi výrobkami znamená pre pleť "oslobodenie a nadýchnutie" - odstránením mazu z pórov, odumretej kože, znečistení z ovzušia, mastnoty, vo vode rozpustné nečistoty a make-up-u. Takáto dôkladná očista zanechá pleť čistú, hladkú, s dobrou prirodzenou cirkuláciou - pleť dýcha a je pripravená na ošetrenie kozmetickými prípravkami, ktoré môžu voľne prenikať pokožou s maximálnym účinkom.

Čistiaci prípravok – emulzia, peeling (mechanický, enzýmovy, AHAs kyseliny, kombinovaný), tonikum (s alkoholom alebo bez), micelárna voda, čistiaci gél, mlieko 

Každý, kto používa krycí make-up sa nezaobíde bez čistiaceho preparátu. Čistiaci prípravok je samozrejmosť na odstránenie make-up-u alebo zvyškov kozmetiky. V opačnom prípade zvyšky make-up-u ostávajú na pleti a pokaľ nie je pleť dôkladne vyčistená odstránením zbytkov make-up-u a kozmetiky hrozí, že pleť začne extrémne rýchlo starnúť. Už počas 3 týždňoch „neodstraňovania" make-up môže pleť zostárnuť o niekoľko rokov.

Pleť potrebuje byť čistá, priedušná a potrebuje dýchať. V noci sa potrebuje detoxikovať. Cez čisté póry vylučuje toxíny, ktoré sa v tele kumulujú. Pokiaľ sú póry nepriechodné, pokožka ukladá toxíny v kožných bunkách a dochádza k poškodzovaniu kolagénových proteínov a elastínových vláken. Hydratácia je obmedzená a pokožka stárne oveľa rýchlejšie.

Odstránenie make-upu - povrchové čistenie tonikom, alebo micelárnou vodou a hĺbkové čistenie - peelingom, alebo emulziou

Make-up síce pleť ochraňuje pred vonkajšími vplyvmi, ale je nevyhnutné ho dôkladne odstrániť a spriechodniť póry. Pleť je potrebné vyčistiť čistiacim prípravkom ráno aj večer. Pleť sa Vám odvďači zdravým vzhľadom. Starnutie pleti sa nedá zastaviť, ale dôkladným čistením pleti sa dá oddialiť.

Ráno sa odporúča hĺbkové čistenie čistiacou emulziu. Následne sa nanáša make-up. Na večer pred spaním je vhodné tonikum alebo micelárna voda, ktorá zbaví pleť akýchkoľvek nečistôt. Pravidelné čistenie má svoj zmysel a viditeľné zmeny sa dostavia v krátkom čase.

Čistiaci prostriedok nie je len pre tých, ktorí používajú make-up. Čistiaci prostriedok je vhodný pre všetky dámy a pánov. Čistiaci prostriedok neodstraňuje len make-up, ale aj rôzne neviditeľné nečistoty pleti, napríklad ktoré sa na pleti zachytávajú z ovdušia. Škodlivé látky z ovzdušia upchávajú póry a ich odstránením začne pokožka dýchať.

Veľké rozdelenie čistiacich preparátov:

Micelární voda 3v1

Micelárna voda

Odporúčame: Wellmaxx Cellular lift

V tomto prípade je riešením inovatívna technológia, nakoľko spája aktívne zložky, ktoré sa prirodzene nachádzajú v pokožke. Táto univerzálna micelárna pleťová voda je rýchla a súčasne veľmi dôkladná; pôsobí aj bez vody. V jedinom kroku, sa všetky nečistoty – tie, ktoré sú rozpustné vo vode i tie, ktoré sú rozpustné v tukoch, ktoré sa nachádzajú na povrchu pokožky, naviažu a jemne odstránia.
Pleťová voda 3 v 1, veľmi rýchlo zbaví pokožku nečistôt a make-upu, pričom pokožke dodá optimálnu aktívnu hydratáciu. Zvýšená hydratácia je výsledok pôsobenia vzácnej kyseliny hyaluronovej.
Každodenný dôkaz: Po dôkladnom očistení vašej tváre – pokiaľ je to potrebné, tak aj niekoľkonásobnom – bude čistiaci tampónik čistý ako čerstvo napadnutý sneh! Nie je potrebné zopakovať čistenie s použitím vody.

Účinné látky: kyselina hyaluronová, Sphingosomes moist, D-panthenol

wellmaxx hyaluron čistiace tonicum

Čistiace tonikum

Odporúčame: Wellmaxx Hyaluron

Čistiace tonikum s vysokým obsahom kyseliny hyaluronovej pleť dôkladne čistí a zároveň zanecháva pleť hydratovanú a hebkú. Neobsahuje parfém a je vhodný aj pre citlivú pleť. Aloe vera a d-pantenol majú na pleť upokojujúce a regeneračné účinky. 

Účinné látky: kyselina hyaluronová, aloe vera, D-panthenol

Čistiaci krém (emulzia)

Odporúčame: Wellmaxx Hyaluron Face wash

Čistiaci krém alebo čistiaca emulzia čistí pleť do hĺbky a zanechávajú ju jemnú, čistú a zbavenú nečistôt. Zároveň kyselina hyalurónová ju hydratuje a oživuje. Vytvára jemnú penu, ktorú je potrebné opláchnuť vodou.

Účinné látky: kyselina hyaluronová, tenzidy, rastlinný glycerín, biolipidy

devee clear skin čistenie pleti

Čistiaci gél

Odporúčame: Devee Clear skin

 Čistiaci gél s trochou vody vytvára jemnú penu, ktorá zbaví pleť mastnoty. Táto pena vďaka jemným pórom je k pokožke maximálne šetrná. Jemne vyčistí a osvieži pleť a poskytuje pokožke maximálnu ochranu - pleť nevysychá, ostáva svieža a hydratovaná a posilňuje sa prirodzený ochranný film na pokožke. Zato vďačí jedinečnej kombinácii nenasýtených mastných kyselín, púpalkového oleja a extra jemných povrchovo aktívnych čistiacich látok na rastlinnej báze. Čistiaci gél je vhodný aj na mastnú pleť. Obsahuje Pentavitín TM, ktorý je magnetom na vlhkosť a preto čistiaci gél zadržiava vodu v koži s dlhotrvajúcim účinkom.

Čistiace tonikum bez alkoholu

Odporúčame: Devee Clear skin

Upokojúce čistiace tonikum prináša prevrat v čistení pleti - konečne tonikum, ktoré je úplne bez alkoholu. V praktickom balení vo forme spreju ho robí ideálnym pomocníkom na celý deň. Používajte ho denne po čistení pleti alebo na podráždenú a citlivú pleť v priebehu dňa. Svojim upokojujúcim zložením je hviezdou medzi čistiacimi tonikmi a môže sa používať na čistenie kedykoľvek aj ako osvieženie pleti. Extrakt z aloe vera pleť hydratuje, betaín hydratáciu udržuje a d-panthenol pleť upokojuje a vápnik pleť posilňuje.

čistenie pleti

Testovali sme s kolegynkou ... 

Cieľom testu bolo zistiť, čo sa s pleťou stane, ked sa čistí len vodou.

Urobili sme test a počas 3 týždňov naša kolegyňa nepoužívala make-up, nepoužívala čistiace prípravky, len hydratačný hyalurónový fluid (Wellmaxx Hyaluron Fluid), ktorý si ráno aj večer po sprchovaní nanášala na pleť. Pleť si umývala len čistou vodou ráno aj večer. Pleť pred začatím testu bola zmiešaná, na niektorých miestach mastnejšia a na niektorých sušia. Kolegyňa má 35 rokov a vrásky nemá (iba ak tak mimické).

A výsledky vám porozpráva ona sama....

Nevyhádzala som sa:

Počas týchto 3 týždňov som mala len drobnú vyrážku pod nosom, ktorá zmizla za 2 dni bez ošetrovania.

Moja pokožka sa vysušila:

Nepoužívala som nič na odstránenie nečistôt, jedine teplú vodu počas sprchovania a po každom umytí pleti čistou vodou som si naniesla hyalurónový fluid, ktorý používam na hydratovanie. Spozorovala som, že sa jeho absorpcia zhoršila a pleť mám suchšiu.

Zmenila sa mi štruktúra a konzistencia pleti:

Keď som nepoužila na čistenie pleti nič okrem vody, na povrchu kože sa mi vytvorila vrstva odumretej kože. Táto vrchná vrsta bola suchá a pod vplyvom počasia sa mi pleť šúchala a bola zhrubnutá. Okrem toho, čo ma veľmi prekvapilo, moja pleť bola na dotyk drsná a nie hladká ako zvykla byť predtým. Chýbal jej aj jas, akokeby nemala dostatok výživných látok.

Moja pleť prestala absorbovať hydratačný krém:

Fluid, ktorý som pravidelne používala aj predtým sa nedokázal vstrebať do pokožky. A keď sa aj vstrebal, na pokožke mi ostávali šupinky v kombinácií s krémom. Nebolo to nič príjemné. Okrem toho môj manžel skonštatoval, že sa mi začali tvoriť nové vrásky, ktoré som predtým nemala a tak po 3 týždňoch nepoužívania čistiaceho prípravku som sa vrátila k jeho používaniu.

Navrátenie pôvodnej textúry:

Vrátila som sa k pôvodnému rituálu, ktorý mám zaužívaný - pravidelné čisteie pleti + hyaluron fluid - a môžem skonštatovať, že moja pleť po mesiaci nie je taká ako bola pred testovaním. Preto som si pridala hyalurónové sérum, aby som dosiahla znova požadovaný účinok. Zmena sa dostavila. Ale jednoznačne som pochopila, že bez čistenia pleti to nejde ani s tým najlepším krémom. 

Môj deň je teda nasledovný a zmeny podľa manžela už viditeľné: 

  • Používam Wellmaxx Hyaluron Facewash čistiacu emulziu, následne Wellmaxx Hyaluron sérum pre obnovu kolagénu a v poslednom kroku Wellmaxx hyaluron anti-age Fluid, večer používam micelárnu vodu Wellmaxx Cellular lift.
  • Ak nepoužijem make-up: Ráno si pleť vyčistím čistiacou hyalurónovou emulziou Facewash, následne nanesiem hyalurónové sérum Collagen Booster a potom hyalurónový denný a nočný fluid. To isté zopakujem pred spaním.
  • Ak použijem make-up: Ráno aj večer si pleť vyčistím čistiacou emulziou Facewash, potom micelárnou vodou, následne nanesiem hyalurónové sérum Collagen Booster a potom hyalurónový denný a nočný fluid.
  • Micelárnu vodu alebo tonikum odporúčam v ten deň, keď použijete make-up.

Odporúčania stránky:

Na odstraňovanie nečistôt a make-up-u povrchovo pre všetky vekové kategórie:

  • Wellmaxx Cellular Lift micelárne tonicum

Na hĺbkové čistenie, odstraňovanie odumretých buniek, na otvorenie pórov pre zlepšenie absorpcie pleťových krémov, gélov a sér:

  • Wellmaxx Hyaluron Facewash čistiaca emulzia
  • Wellmaxx Hyaluron enzýmový peeling
  • Wellmaxx Skineffect enzýmový peeling
  • Wellmaxx Hyaluron mechanický peeling
  • Wellmaxx Skineffect AHAs peeling (ovocné kyseliny)
hyaluron.sk Reviews with ekomi.sk