Fotónová terapia - Terapia svetlom

Modré svetlo

Terapia modrým LED svetlom sa zameriava na mazové žľazy, ktoré sa tiež nazývajú olejové žľazy. Sú umiestnené pod vašimi vlasovými folikulmi. Mazové žľazy sú potrebné na premasťovanie pokožky a vlasov, aby sa nevysušovali. Tieto žľazy sa však môžu stať nadmerne aktívnymi, čo vedie k mastnej pleti a akné.

Teória hovorí, že terapia modrým svetlom LED môže zacieliť na tieto mazové žľazy a znížiť ich aktivitu. Na druhej strane môžete vidieť menej akné. Modré svetlo môže tiež zabíjať baktérie spôsobujúce akné pod kožou, čo môže pomôcť pri liečbe závažných akné, vrátane cýst a uzlín.

Modré LED svetlo sa často používa v spojení s červeným LED svetlom na redukovanie akné, zjemnenie zjazvenia a redukovanie zápalu.

Zelené svetlo

 1. Svetlejšia a hladšia pokožka

Nadmerné množstvo melanínu, pigmentu, ktorý určuje farbu vlasov a pokožky, spôsobuje, že sa na koži objavujú tmavé škvrny. Zelené svetlo sa používa pri stareckých škvrnách a hyperpigmentácii. 

 1. Znižuje metličkové žilky a rosaceu

 2. Hojenie rán a oprava tkaniva

  Zelené svetlo má tiež schopnosť reparovať rany a tkanivá. 

  Červené svetlo alebo infra červené svetlo (neviditeľné) - tkz. kolagénové svetlo

  Červené alebo infračervené svetlo sa používa na ošetrenie epidermis, čo je vonkajšia vrstva kože. Keď sa svetlo aplikuje na vašu pokožku, epidermis ho absorbuje a potom stimuluje kolagénové proteíny.

  Teoreticky viac kolagénu znamená, že vaša pokožka bude vyzerať hladšie a plnšie, čo môže znížiť výskyt jemných liniek a vrások. Červené LED svetlo tiež znižuje zápal a zároveň zlepšuje krvný obeh. 

  1. Obnovuje kolagénové a elastínové vlákna / proti starnutiu / redukcia jemných liniek a vrások

  Kolagén a elastín sú dva proteíny, ktoré prirodzene existujú v našej koži ako štrukturálna podpora. Kolagén je najhojnejšia bielkovina v našom tele. Práve ona pomáha dodať našej pokožke pevnosť a má za úlohu nahradiť odumreté kožné bunky. A elastín je spojivové tkanivo, ktoré umožňuje telu obnoviť svoj pôvodný tvar po natiahnutí alebo stiahnutí. Ako však starnete, vaša pokožka stráca časť svojej pružnosti a pevnosti, čo vedie k prejavom starnutia - ochabovaniu pokožky. 

  Kolagénne svetlo zasahuje do najhlbšej vrstvy pokožky, do vrstvy dermis. Kolagénne svetlo reaktivuje produkciu kolagénu, čo vedie k zvýšeniu bielkovín kolagénu a elastínu. Pokožka získava novú pevnosť a pružnosť.  

  2. Hojenie rán a oprava tkaniva

  Červené svetlo preniká do pokožky a zvyšuje rýchlosť bunkovej regenerácie. Svetlo pri tejto vlnovej dĺžke rekonštruuje fibroblasty, keratinocyty a moduláciu imunitných buniek. To znamená, že zranenia a poranené kožné tkanivo sa zotavuje oveľa rýchlejšie.

   3. Redukovanie celulitídy

  Červené svetlo zvyšuje proces okysličovania, detoxikácie a krvného obehu. Táto séria akcií znižuje ukladanie tuku pri celulitíde. Výsledkom je, že po liečbe červeným svetlom sa tuk v spojivovom tkanive zmenšuje.

  Žlté svetlo

  Žlté svetlo znižuje výskyt začervenania, opuchu a zápalu. Táto farba svetla je prospešná pri rosacei a liečbe popálenín, ako sú spáleniny od slnka. Tiež stimuluje produkciu červených krviniek v koži a je účinný pri liečbe abnormálnej pigmentácie (hypo a hyper), zlepšuje funkciu lymfy a stimuluje krvný obeh.

  Oranžové svetlo

  Oranžové svetlo pomáha revitalizovať pokožku. Ukázalo sa, že dodáva vitalitu matnej pleti bez života. Oranžové svetlo je dobré na rozžiarenie pokožky pri zvláštnych príležitostiach.