Modré svetlo

Terapia modrým LED svetlom sa zameriava na mazové žľazy, ktoré sa tiež nazývajú olejové žľazy. Sú umiestnené pod vašimi vlasovými folikulmi. Mazové žľazy sú potrebné na premasťovanie pokožky a vlasov, aby sa nevysušovali. Tieto žľazy sa však môžu stať nadmerne aktívnymi, čo vedie k mastnej pleti a akné.

Teória hovorí, že terapia modrým svetlom LED môže zacieliť na tieto mazové žľazy a znížiť ich aktivitu. Na druhej strane môžete vidieť menej akné. Modré svetlo môže tiež zabíjať baktérie spôsobujúce akné pod kožou, čo môže pomôcť pri liečbe závažných akné, vrátane cýst a uzlín.

Modré LED svetlo sa často používa v spojení s červeným LED svetlom na redukovanie akné, zjemnenie zjazvenia a redukovanie zápalu.

Zelené svetlo

 1. Svetlejšia a hladšia pokožka

Nadmerné množstvo melanínu, pigmentu, ktorý určuje farbu vlasov a pokožky, spôsobuje, že sa na koži objavujú tmavé škvrny. Zelené svetlo sa používa pri stareckých škvrnách a hyperpigmentácii. 

 1. Znižuje metličkové žilky a rosaceu

 2. Hojenie rán a oprava tkaniva

  Zelené svetlo má tiež schopnosť reparovať rany a tkanivá. 

  Červené svetlo alebo infra červené svetlo (neviditeľné) - tkz. kolagénové svetlo

  Červené alebo infračervené svetlo sa používa na ošetrenie epidermis, čo je vonkajšia vrstva kože. Keď sa svetlo aplikuje na vašu pokožku, epidermis ho absorbuje a potom stimuluje kolagénové proteíny.

  Teoreticky viac kolagénu znamená, že vaša pokožka bude vyzerať hladšie a plnšie, čo môže znížiť výskyt jemných liniek a vrások. Červené LED svetlo tiež znižuje zápal a zároveň zlepšuje krvný obeh. 

  1. Obnovuje kolagénové a elastínové vlákna / proti starnutiu / redukcia jemných liniek a vrások

  Kolagén a elastín sú dva proteíny, ktoré prirodzene existujú v našej koži ako štrukturálna podpora. Kolagén je najhojnejšia bielkovina v našom tele. Práve ona pomáha dodať našej pokožke pevnosť a má za úlohu nahradiť odumreté kožné bunky. A elastín je spojivové tkanivo, ktoré umožňuje telu obnoviť svoj pôvodný tvar po natiahnutí alebo stiahnutí. Ako však starnete, vaša pokožka stráca časť svojej pružnosti a pevnosti, čo vedie k prejavom starnutia - ochabovaniu pokožky. 

  Kolagénne svetlo zasahuje do najhlbšej vrstvy pokožky, do vrstvy dermis. Kolagénne svetlo reaktivuje produkciu kolagénu, čo vedie k zvýšeniu bielkovín kolagénu a elastínu. Pokožka získava novú pevnosť a pružnosť.  

  2. Hojenie rán a oprava tkaniva

  Červené svetlo preniká do pokožky a zvyšuje rýchlosť bunkovej regenerácie. Svetlo pri tejto vlnovej dĺžke rekonštruuje fibroblasty, keratinocyty a moduláciu imunitných buniek. To znamená, že zranenia a poranené kožné tkanivo sa zotavuje oveľa rýchlejšie.

   3. Redukovanie celulitídy

  Červené svetlo zvyšuje proces okysličovania, detoxikácie a krvného obehu. Táto séria akcií znižuje ukladanie tuku pri celulitíde. Výsledkom je, že po liečbe červeným svetlom sa tuk v spojivovom tkanive zmenšuje.

  Žlté svetlo

  Žlté svetlo znižuje výskyt začervenania, opuchu a zápalu. Táto farba svetla je prospešná pri rosacei a liečbe popálenín, ako sú spáleniny od slnka. Tiež stimuluje produkciu červených krviniek v koži a je účinný pri liečbe abnormálnej pigmentácie (hypo a hyper), zlepšuje funkciu lymfy a stimuluje krvný obeh.

  Oranžové svetlo

  Oranžové svetlo pomáha revitalizovať pokožku. Ukázalo sa, že dodáva vitalitu matnej pleti bez života. Oranžové svetlo je dobré na rozžiarenie pokožky pri zvláštnych príležitostiach.