Krém proti vráskam nad 50 rokov (50+)

starostlivosť o pleťKrém proti vráskam nad 50 rokov

Zrelá pleť po 50-tke si vyžaduje zvýšenú osobitú starostlivosť. Po 50-tke má pleť tendenciu k vysúšaniu. Pleť sa môže javiť suchšia a citlivejšia ako pred rokmi. Hĺbka vrások a stav pleti výrazne ovplyvňuje genetická predispozícia, váš životný štýl a starostlivosť o pleť doposiaľ. Krém proti vráskam po päťdesiatke by mal stimulovať látky, ktoré sú zodpovedné za plnú, pevnú a pružnú pleť - teda samotné stavebné zložky kože. Pleť si žiada lepšiu výživu, prekrvenie, hydratovanie a zvýšenú ochranu. To by mal krém proti vráskam nad 50 rokov garantovať. 

Po 50-tke pleť potrebuje dôkladné čistenie a maximánu starostlivosť.

Dodržujte tieto zásady

  1. Čistenie pleti micelárnou pleťovou vodou a 2-3 x do týždňa enzymatický piling alebo píling.
  2. Pravidelná aplikácia kvalitného hydratačného krému a očného krému ráno aj večer.
  3. Nadštandardná starostlivosť, ktorá u dám nad 50 rokov by mala byť štandardná: Kvalitné pleťové sérum ráno a večer, pleťová maska 1x do týždňa, pleťové koncentráty v ampulkách 7-dňová kúra raz za mesiac.

Krém na pleť po 50-tke

Účinná látka, ktorá stimuluje bunkový metabolizmus sa volá peptid. A nie hocijaký. Krém ma pleť po 50-tke by mal byť s obsahom kvalitných peptidov.

Objektívne štúdie výrobcov sú dôkazom účinnosti  kozmetických preparátov. Účinnosť kozmetických preparátov ovplyvňuje výber a kombinácia peptidov a ich koncentrácia v kombinácii s ďalšímu účinnými látkami. Spoločnosť Wellmaxx vyvinula kozmetickú radu s aktívnymi peptidmi, ktoré v objektívnych testoch preukázali objektívne merateľné účinky. Výsledky testov tu.

Najlepšie peptidy v kozmetike

Kozmetika s obsahom týchto jedinečných peptidov stimuluje rastové faktory, ktoré dokážu aktivovať procesy pre zvýšenú produkciu kolagénu. 

Peptidy Vinci 02

Peptid 02 je bielkovina, ktorá zvyšuje prirodzenú regeneračnú schopnosť buniek a stimuluje syntézu extracelulárnej hmoty.

Peptidy Matrixyl 3000

Matrixyl 3000 je patentovo chránené riešenie. Klinická štúdia výrobcu tohto peptidu deklaruje,  že po 2 mesiacoch používania tohto peptidu v kréme došlo u žien k úbytku hlbokých vrások o 45 percent a tonicita pleti vzrástla o 20 percent. Klinická štúdia u mužov zaznamenala redukciu vrások o 30 percent. Peptidy pomáhajú redukovať rozpadávanie vlákien v pokožke a podporujú rekonštrukciu nových štruktúr.

Peptidy Syn-Coll

Tento peptid stimuluje syntézu kolagénu, aktívne pomáha odstraňovať rôzny typy vrások, opravuje poškodené tkanivá, vyhladzuje vrásky a hydratuje pleť.

Peptidy Regu-age

Peptid významný pre očné okolie. Peptidy Regu-Age pomáhajú odstraňovať opuchy okolo očí a tmavé kruhy pod očami, zlepšujú mikrocirkuláciu, ochraňujú integridu kolagénových a elasténových väzieb, stimulujú proliferáciu fibroplastov, ochraňujú citlivú pleť okolo očí proti voľným radikálom a UV žiareniu, posilňujú tkanivo okolo očí, pomáhajú redukovať zápalové procesy.

Čo sú peptidy? 

Peptidy sú bielkoviny - molekuly, ktoré vznikajú pospájaním dvoch alebo viacerých molekúl aminokyselín. Peptidy v krátkych reťazcoch prenikajú do pokožky a vysielajú mozgu signal, aby doplnil chýbajúci kolagén.

Peptidy sú látky, ktoré vznikajú po rozpade kolagénu. Peptidy sú telu prirodzené a vysielajú mozgu informáciu, že došlo k úbytku kolagénu a je potrebné ho doplniť. Peptidy v kozmetike teda vysielajú mozgu "falošnú" informáciu, aby sa tvorba kolagénu zvýšila. Fungujú prirodzeným spôsobom a práve preto sa označujú za "poslov pokožky". Kvalitná peptidová kozmetika má bezpochyby omladzujúci efekt. 

Iné účinné látky v kozmetike, ktoré po päťdesiatke majú pre pleť blahodárny prínos

Olej z makadámových orechov, jojobovy olej, bambucké maslo

Kvalitné oleje, ktoré sa používajú v nočných krémoch pre doplnenie vitamínov, minerálov a nenásytených mastných kyselín. Používajú sa na citlivú, suchú alebo zapálenú pleť. 

Kyselina hyaluronová

Jedinečná látka, ktorá sa správa ako špongia. V pokožke sa správa zvláštne - nasaje sa vodou, zväčší svoj objem, nadvihne pleť a vrásku vypne. Najlepšia je v kombinácii s inými účinnými látkami napr. s retinolom, peptidmi, aloe vera, kmeňovými bunkami atď.

Fucogel

Fucogel je látka, ktorá prináša pleti hydratáciu a udržuje hydratáciu dokonca dlhšie ako kyselina hyaluronová a zanecháva pleť hebkú na dotyk.

Odporúčame kozmetiku – krém proti vráskam nad 50 rokov kombinovať so sérom a pleťovou maskou

Najpredávanejší je nočný krém proti vráskam, pretože má takmer identické zloženie s denným krémom, ale naviac obsahuje aj cenné oleje a mnohé zákazníčky ho použivajú aj cez deň. Neobsahuje však ochranný filter proti slnku, takže v letných mesiacoch odporúčame denný krém. 

krém s peptidmiKozmetická rada Wellmaxx Cellular lift peptidy (bunkový lifting) proti vráskam 

  • Micelárna pleťová voda 3v1 obsahuje: kyselina hyaluronová, D-panthenol, Sphingosomes moist
  • Denný krém SPF15 obsahuje: peptidy Vinci 02 a Matrixyl 3000, vitamin E
  • Nočný krém obsahuje: peptidy Vinci 02 a Matrixyl 3000, vitamin E, olej z makadámových orechov, jojobovy olej, bambucké maslo)
  • Očný krém obsahuje:  peptidy Vinci 02, Matrixyl 3000, Regu-Age
  • Sérum obsahuje: peptidy Vinci 02 a Syn-Coll, vitamin B3, kyselina hyaluronová, fucogel (najvyššia možná koncentrácia účinných látok)

Pleťový krém 50+ 60+ je v podstate určený pre všetky vekové kategórie a nie je limitovaný vekom, ale je efektívny aj na hlboké vrásky, ktoré sa objavujú u niekoho po 50-tke, u niekoho po 60-tke alebo aj neskôr! Ale bežne po tejto kozmetickej rade siahajú aj dámy vo veku 30+ alebo 40+. Výrobca nelimituje túto kozmetickú radu pre konkrétny vek, ale zaraďuje ju medzi high-tech anti-aging výrobky s omladzujúcim účinkom a s účinnosťou na všetky typy vrások vrátane mimických.