Wellmaxx Cellular Lift - bunkový lifting pre omladenie pokožky vďaka aktívnym peptidom aj na hlboké vrásky NOVINKA 2022

Wellmaxx Cellular lift produktový rad má vylepšené zloženie a nový dizajn.Potešía Vás aj novinky – ľahká čistiaca pena a liftingová pleťová maska.

Peptidový kozmetický rad obsahuje výrobky, ktorých základ tvoria aktívne peptidy od renomovaných výrobcov účinných látok ako napríklad Vinci 02®, Matrixyl 3000® a SynColl®.

Výrobky sú obohatené o hydratačné komplexy od renomovaných výrobcov ako napríklad Dermofeel®, Fucogel®, Regu-Age® a iné hydratačné látky ako rastlinný glycerín, kyselina hyaluronová, vzácne oleje (avokádový olej, jojóbový olej, makadámiový olej, mandolový olej, bambucké maslo) a vitamíny (B3 a E).

Účinky na:

  • jemné vrásky až hlboké vrásky
  • unavená, vráskavá a nevýrazná pokožka
  • suchá a drsná pokožka na dotyk

Efekty:

  • age defence: obrana proti veku
  • redukovanie jemných a výrazných vrások pre získanie zdravej, hydratovanej a omladenej pokožky

LEXIKÓN

AKTÍVNE PEPTIDY

Peptid Vinci 02

Biomimetický peptid je štruktúrne modelovaný na molekule fibronektínu, ktorá má intenzívny reparačný účinok na tkz. "tmel" pokožky. Zlepšuje schopnosť opravy hlboko do vrstiev pokožky. Peptid Vinci 02 má premosťovaciu funkciu medzi kolagénovými vláknami a extracelulárnou matricou (EMC). Zlepšuje regeneračné a hojivé procesy pokožky, podporuje komunikáciu medzi bunkami, a tým aj súdržnosť buniek a tvorbu bielkovín, ktoré sú súčasťou extracelulárneho matrixu. Tkanivo získava výraznú elasticitu stimuláciou syntézy extracelulárnej matrice.

Zahrnuté v:
Age Defense denný fluid SPF 15, Age Defense nočný krém, Age Defense krém na očné kontúry,
age defense line release sérum, age defense masážny krém (pre salóny)

Peptid Matrixyl 3000

Jedinečnou vlastnosťou tejto aktívnej zložky je silná kombinácia rôznych peptidov, ktorých cieľom je ovplyvniť komunikáciu medzi bunkami a bunkovou matricou. Týmto spôsobom je možné stimulovať syntézu novej extracelulárnej matrice. Peptidy majú životne dôležitú funkciu prenášačov látok, ktoré hrajú kľúčovú úlohu v procesoch obnovy pokožky. Messengerové peptidy môžu regulovať bunkové aktivity a zabezpečiť, aby sa extracelulárna matrica vytvorila nanovo. Bunkový metabolizmus je jedným z procesov, ktoré s vekom klesajú. Svojou cielenou podporou a stimuláciou dosahujú cieľ viditeľného protivráskového efektu.

Zahrnuté v:
Age Defense denný fluid SPF 15, Age Defense nočný krém, Age Defense krém na očné kontúry, Age Defense liftingová maska, Age Defense masážny krém (pre salóny)

Peptid Syn-Coll

Aktívna zložka proti vráskam replikuje časť polypeptidu, ktorý sa vyskytuje v prírode. Pôvodný proteín je molekula s dlhým reťazcom, ktorú pokožka nedokáže absorbovať. V laboratóriu sa účinok preniesol na menšiu, účinnú molekulu tripeptidu, aby bola podľa prírodného modelu použiteľná na starostlivosť o pleť. Dôraz sa kladie na svalovo-relaxačný účinok u ľudí. Syn-Coll peptidy dokážu výrazne zvýšiť tvorbu nového kolagénu a kompenzovať nedostatok kolagénu tak, že sa zníži hĺbka vrások. Dokážu podstatne zlepšiť povrchový reliéf pokožky.

Zahrnuté v:
age defense line release sérum

INÉ ÚČINNÉ LÁTKY

Avokádový olej

Rastlinný olej lisovaný za studena z dužiny avokáda s veľmi vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín, vitamínov A, B, D, E, lecitínu a fytosterolov. Klinické štúdie ukázali, že pokožka absorbuje tento prírodný olej rýchlejšie ako mnohé iné oleje. Vďaka vysokému podielu avokádolu je tento olej mimoriadne dobre znášaný. Ľahko sa rozotiera na pokožku, dobre sa vstrebáva, viaže vlhkosť a vyhladzuje pokožku.

Zahrnuté v:
Age Defense masážny krém (pre salóny)

Dermofeel

Extrahuje sa zo sójového oleja a rozpustí sa v slnečnicovom oleji. Obsahuje prírodné zloženie zmiešaných tokoferolov vyrobených z non-GMO zdrojov a poskytuje primeranú ochranu proti oxidovateľným zložkám. Obsah tokoferolu je najmenej 70 %.

Zahrnuté v:
Age Defense liftingová maska

Fucogel

Extrakt zo sóje a kukurice vytvára na povrchu pokožky ochranný a hydratačný film. Tento film pomáha vyhladiť suché línie a jemné línie pokožky.

Zahrnuté v:
age defense line release sérum

Glycerín, bylinný

Vo voľnej forme je to voda číra, viskózna tekutina sladkej chuti, ktorá sa mieša s vodou v akomkoľvek pomere. Vo viazanej forme je glycerol súčasťou prírodných olejov, tukov a lecitínu. V kozmetike sa glycerol používa ako zvlhčovadlo. Pomáha pokožke udržať si potrebnú vlhkosť.

Zahrnuté v:
age defense čistá čistiaca pena, age defense denný fluid SPF 15, age defense nočný krém,
Age Defense krém na očné kontúry, Age Defense Line Release sérum, Age Defense masážny krém (pre salóny)

kyselina hyaluronova

Kyselina hyalurónová

Ide o vysokodávkovú kyselinu bio-hyalurónovú, ktorá sa vyrába unikátnym procesom. Kyselina hyalurónová sa nachádza v ľudskom a zvieracom spojivovom tkanive a telesných tekutinách a dnes sa vyrába biotechnologicky. V kombinácii s vodou zanecháva kyselina hyalurónová na pokožke viskoelastický, nelepivý a neviditeľný film. Reguluje rovnováhu vlhkosti pokožky. Vďaka tomuto silnému zadržiavaniu vlhkosti sa pokožka javí oveľa hladšia a napnutejšia.

Nízkomolekulárna kyselina hyalurónová okamžite vedie k trvalej hydratácii (priamy účinok)
Vysokomolekulárna kyselina hyalurónová zabraňuje strate vlhkosti povrchovým efektom

Zahrnuté v:
Age Defense Line Release sérum

Jojobový olej

Olej extrahovaný z orechov semien púštnej rastliny jojoba (hlavné pestovateľské oblasti: Kalifornia, Arizona, Mexiko) možno chemicky opísať ako vosk (tekutý pri izbovej teplote). Má podobné vlastnosti ako predtým používaný spermacetový olej, je veľmi stabilný a nežltne. Rastlina je odolná voči mnohým chorobám, ktoré často napádajú monokultúry. Jojobový olej sa jednoducho roztiera po pokožke a robí ju hladkou a pružnou.

Zahrnuté v:
age defense nočný krém

Filtre na ochranu pred svetlom, organické

Organické filtre na ochranu pred svetlom sú molekuly, ktoré špecificky absorbujú UVA a UVB žiarenie a robia ho neškodným pre pokožku. UVB žiarenie sa významnou mierou podieľa na vzniku zápalových procesov (spálenie od slnka) a dlhovlnné UVA žiarenie môže byť spúšťačom patologických kožných reakcií. UVA a UVB žiarenie je zodpovedné za svetlom indukované starnutie kože a vznik žiarením indukovaných kožných nádorov. Organické UV filtre tak chránia pokožku pred predčasným starnutím a pomáhajú znižovať riziko patologických zmien na pokožke spôsobených žiarením.

Zahrnuté v:
age defense denný fluid SPF 15

olejeOlej z makadamových orechov

Olej sa získava z orecha, ktorý sa nachádza hlavne v Austrálii, Afrike a na Havaji a vyzerá veľmi podobne ako lieskový orech. Vysoký obsah kyseliny palmitolejovej robí olej príjemným pre pokožku, chráni pred dehydratáciou a je veľmi dobre absorbovaný pokožkou.

Zahrnuté v: 

age defense nočný krém 

Mandľový olej

Takmer bezfarebný olej z jadier mandlí sladkých podlieha starostlivému procesu extrakcie. Najprv sa ušľachtilé jadrá mandlí vyčistia, potom sa lisujú za studena a až po dvojtýždňovej prestávke sa prefiltrujú do výsledného oleja. Olej zo sladkých mandlí je veľmi stabilný a má okluzívne vlastnosti a vlhkosť pokožky je zachovaná, pretože nemôže uniknúť aplikáciou mandľového oleja.

Zahrnuté v:
age defense liftingová maska proti veku, age defense masážny krém (pre salóny)

Regu-Age

Regu-Age je kombinácia sójových peptidov a ryžových peptidov doplnená o biotechnologicky vyrobený kvasinkový proteín. Upokojuje pokožku, hydratuje ju a chráni pred voľnými radikálmi. Peptidy zabraňujú degradácii vlákien enzýmami a tým podporujú štruktúru kolagénu a elastínu. Regu-Age zároveň zlepšuje lymfatický tok a má dekongestantný účinok. Minimalizujú sa kruhy pod očami a opuchy, zlepšuje sa pevnosť jemnej pokožky v oblasti očí a maximálne sa podporuje napätie pokožky.

Zahrnuté v:
Age Defense krém na očné kontúry

Bambucké maslo

Prirodzene sa vyskytujúci rastlinný tuk sa získava z orechov stromu bambuckého. Bambucký orech obsahuje 50 % tukových zložiek. Okrem tukových zložiek obsahuje až 6 % nezmydelnených zložiek, vďaka ktorým je bambucké maslo obzvlášť cenné a má zjemňujúce a hojivé účinky. Bambucké maslo chráni pokožku pred dehydratáciou, má dobrú penetráciu a zabezpečuje optimálne premastenie.

Zahrnuté v:
Age Defense nočný krém, age defense masážny krém (pre salóny)

Vlhké sfingozómy

Micelárny systém spája aktívne zložky prirodzene sa vyskytujúce v pokožke. Patria sem biomimetické fosfolipidy rastlinného pôvodu, ktoré sú analogické s epidermálnymi lipidmi, a dve molekuly zadržiavajúce vlhkosť, ktoré sú súčasťou prirodzených hydratačných faktorov v pokožke. Micely dokážu vďaka svojej štruktúre viazať nečistoty rozpustné vo vode a v tukoch. Spontánne sa zhlukujú a zarovnajú na povrchu kože, takže znečisťujúce látky môžu byť priťahované a zneškodňované. Výsledkom je skvelé čistenie spojené s intenzívnou hydratáciou pokožky a vynikajúcou kompatibilitou.

Zahrnuté v:
čistiaca pena


Vitamín B3

Vitamín B3 (=niacínamid) patrí do skupiny vitamínov rozpustných vo vode a má veľký význam pre mnohé metabolické procesy v ľudskom organizme. Najmä vitamín B3 sa silne podieľa na syntéze mastných kyselín a živočíšne produkty sú primárnym zdrojom tohto vitamínu.
Nedostatok vitamínu B3 môže viesť k zápalovým zmenám na koži (dermatitída). Vonkajší, cielený lokálny prísun vitamínu B3 teda pôsobí proti takémuto stavu pokožky.

Zahrnuté v: 

Age Defense Line Release sérum


Vitamín E-acetát

Vitamín E je jedným z troch najpoužívanejších vitamínov v starostlivosti o pleť (spolu s vitamínom A a D-panthenolom = provitamín B5). Chemický názov je alfa-tokoferol. Prirodzene sa vyskytuje v olejoch z klíčkov, najmä v oleji z pšeničných klíčkov a sójových bôbov. Patrí do skupiny silných lapačov radikálov, látok nevyhnutných pre ochranu buniek. Vitamín E hrá rozhodujúcu úlohu pri regenerácii buniek; predlžuje životnosť buniek a podporuje krvný obeh. Účinky vitamínu E v tele a na pokožku: ochrana buniek pred voľnými radikálmi, bunkové dýchanie, krvný obeh, výkonnosť a posilňovanie nervov. Ďalšie preukázané účinky sú
stabilizácia membránových lipidov, zvýšenie vlhkosti pokožky v kombinácii s efektom vyhladenia pokožky a zlepšenie vonkajšieho vzhľadu pokožky zvýšením elasticity pokožky alebo zabránením procesu starnutia stimulovaného UV lúčmi.

Zahrnuté v:
age defense denný fluid SPF 15, age defense nočný krém, age defense liftingová maska

Wellmaxx Cellular Lift - pôvodná produktový rad (ružová)

Wellmaxx Cellular Lift - inovovaný produktový rad (biela)