Otázky a odpovede (Q&A)

Brožúra otázky a odpovede

Pri kúpe žehličky na pleť od nás dostávate brožúrku, v ktorej nájdete odpovede na množstvo otázok, ktoré vás zaujímajú napr. porovnanie funkcií, výber správnej kozmetiky pod žehičku, akú úlohu má kyselina hyaluronová, ktoré prípravky sú vhodné a ktoré nie, otázky ohľadom bezpečnosti a vodivosti pokožky, atď. 

Keďže nám posielate rôzne otázky ohľadom používania žehličiek na pleť, tak nové otázky, na ktoré nie sú odpovede v brožúrke budeme pridávať v tejto časti a časom brožúrku doplníme o nové otázky a odpovede :)

žilky na tvári1. Môže žehlička na vrásky spôsobiť praskanie žiliek na tvári?

Naše telo je zostavené z buniek a všetky bunky sú vyživované krvou. V tele máme hrubé cievy a tie najtenšie sú vlásočnice (kapiláry), ktoré sa vyskytujú aj na tvári. V zužujúcich sa miestach sa z buniek erytrocytov vytláča kyslík. Popraskané vlásočnice inak nazývané „pavúčie cievy“ sa vyskytujú vtedy, keď sú zväčšené, alebo podráždené a nachádzajú sa priamo pod povrchom pokožky.  Keďže kapiláry majú priemer len pár mikrometrov, a majú veľmi tenké steny,  sú značne citlivé na dráždenie, tlak a ľahko popraskajú. Sú citlivé na dráždenia mechanického pôvodu ako silnú masáž alebo vibrácie. 

Ak máte popraskané cievky, je dôležité spevniť cievy úpravou stravy, do stravy pridať rutozidy, vitamín C, Si a ďalšie látky, aby boli cievy pevné a pružné. Problém riešte zvnútra - úpravou stravy, hydratáciou a životným štýlom, ako aj zvonku - kozmetická rada Wellmaxx Skineffect je vhodná práve na tieto špecifické problémy s pleťou. Žehličky na pleť môžete naďalej používať, ale do zlepšenia stavu ciev doporučujeme aplikovať len fotónovú funkciu a galvanoterapiu. Nepoužívajte ultrazvuk a masáž, kým sa cievy nespevnia. 

2. Môže žehlička na vrásky pomôcť aj na pigmentové škvrny ?

Na pigmentové škvrny sa zvykne používať zelené svetlo a žlté svetlo, a galvanický prúd a to kladné a záporné iony, ktoré narúšajú melanínové zhluky v pokožke. Obvykle sú škvrny nabité záporne a tak lepšie by mali pôsobiť kladné ióny z hlavice, ale môžete striedať oba režimy kladné a záporné iony a tak narúšať pigment v oboch smeroch. 

Dobré výsledky sa dosiahnu IPL svetlom, dlhšie to trvá polarizovaným svetlom napr. používanim biolampy Stimlight a aj pri pravidelnom používaní žehličiek na pleť - kombináciou galvanickej a fotónovej funkcie - dosiahnete zlepšenie pravidelnými aplikáciami.

Je vhodné používať aj kozmetiku určenú na pigmentové škvrny. Wellmaxx Phase2 obsahuje overenú látku Albatin (vyvinutý v laboratóriu v Monaku), ktoré v štúdiách preukázali významné redukovanie melanínu v pokožke. Wellmaxx Phase2 obsahuje aj  stabilizovaný vitamín C + ďalšie účinné látky. 

Účinnou látkou na redukovanie pigmentových škvŕn sú aj AHA kyseliny (ovocné kyseliny) vo forme peelingu. 

3. Aký je rozdiel medzi galvanickou a mikroprúdovou žehličkou?

Galvanická žehlička spolu s ultrazvukom sa používa na zapracovanie kyseliny hyaluronovej do hlbších vrstiev a ultrazvuk pomáha aktivovať syntézu kolagénu. Galvanický prúd sa používa na vyplnenie vrások a je nevyhnutné používať kvalitný hyaluron gél s galvanickou funkciou žehličky. Prvým krokom je čistenie pleti kladným prúdom, čo otvorí póry a pripraví pleť na zapracovanie kyseliny hyaluronovej záporným prúdom. 

galvanické a mikroprúdové žehličky

  • Sonoforéza je zapracovanie účinnéj látky ultrazvukom. Ultrazvuk preniká aj do hlbších vrstiev, kde sa pokožka zahreje a stimuluje sa tvorba kolagénu (ultrazvukové vlny)
  • Ionoforéza je zapracovanie účinnej látky iónmi (galvanický prúd)
  • Účinná látka môže byť kyselina hyaluronová, alebo kyselina hyaluronová obohatená o kaviár, vápnik, morský kolagén, atď. 
  • Pre zlepšenie vodivosti pokožky - je vhodné použiť ultrazvukový gél po zapracovaní účinnej látky. 

Mikroprúdové žehličky spolu s RF sa používajú na ochabnutú pokožku, ktorú je potrebné zregenerovať a spevniť. Mikroprúd je "tvárový tréning", ktorý spevnie svaly na tvári, čím sa zredukujú vrásky v oblasti tváre. Je to akoby ste chodili do fitnescentra cvičiť tvárovú jógu (jednoducho povedané :) ).  Mikroprúd aj RF pomáhajú zvýšiť syntézu kolagénu. 

  • Mikroprúd vyvoláva kontrakciu a relaxáciu svalov (mikroprúd / EMS / nanoprúd)
  • RF vyvolá vlny, ktoré preniknú do hlbších vrstiev, kde sa pokožka zahreje a stimuluje sa tvorba kolagénu. (rádiofrekvenčné vlny)
  • Účinná látky môže byť kyselina hyaluronová, alebo kyselina hyaluronová obohatená o kaviár, vápnik, morský kolagén, atď. 
  • Pre zlepšenie vodivosti pokožky - je vhodné použiť ultrazvukový gél po vstrebaní hyaluronového prípravku (účinnej látky)

    Odporúčané produkty6