Ibištek - peptidy

Ibištek a účinky na pleť: Ibištek je označovaný ako rastliny s magickými vlastnosťami a ako botox rastlina!

Ibištek je prirodzený zdroj AHAs - hydroxy kyselín. Hydroxy kyseliny zlepšujú výmenu kožných buniek a výsledkom je pevnejšia, hladšia a mladšia pleť. 

Peptidový extrakt z ibišteka funguje ako prírodný Botox. Prírodnou cestou bez veďlajších účinkov sa pleť viditeľne vypne. Prírodný botox napnutím pleti minimalizuje kontrakcie jemných svalov a dochádza k odstraňovaniu mimických vrások.

Ibištek zlepšuje aj hydratáciu pleti.

V jedinej rastlinke máte 3v1 - odstránenie starej kože a nahradenie novou, vypnutie pleti a lepšiu hydratáciu! 

Významné rastliny v kozmetike a ako nám pomáhajú v boji so starnutím

Je to nádherná rastlina, ktorá nie je len krásna, ale má aj pozoruhodné účinky na pleť. V niektorých kultúrach je označovaná ako botoxová rastlina pre svoje účinky. Napína pokožku a vyhladzuje jemné aj hlbšie vrásky.

V prírodnej medicíne sa využíva pri strate chuti do jedla, pri nachladeniach, pri respiračných ochoreniam horných dýchacích ciest, pri žalúdočných problémoch atď.

V kozmetike má vynikajúcu reputáciu, lebo je prirodzeným zdrojom kyseliny AHA v rastlinnej forme. Chemické zdroje týchto kyselín sú nebezpečne pre pleť, ale prírodné zdroje práve naopak napomáhajú odlupovať odumreté kožné bunky, regenerovať poškodené bunky a urýchľovať tvorbu nových mladých buniek. Takáto pleť po úplnom procese je nová teda tvorená novými bunkami, bez vrások a známok starnutia.

Okrem toho ibištek zvyšuje vlhkosť, flexibilitu a elasticitu pokožky. Nie nadarmo sa mu hovorí botoxová rastlina.

AHA kyseliny zároveň pôsobia ako antioxidanty, ochraňujú pleť pred pôsobením voľných radikálov, zmenšujú póry a pomáhajú pri ochoreniach ako ekzém a psoriáza.

Ibištek obsahuje aj hlien resp. sliz, ktorý je vynikajúci prostriedok na zvlhčenie pokožky. Pravidelná aplikácia prírodných koncentrátov z ibišteka vašu pleť omladí o niekoľko rokov.