TOP Kozmetika s kyselinou hyalurónovou - Kozmetický prípravok - Koncentrát v ampulkách

Luxusné kozmetické výrobky s aktívnou látkou kyselinou hyalurónovou. Devee a Wellmaxx Hyaluron výrobky sú navrhnuté s jasným cieľom: udržať pokožku mladú. Vďaka vysokej koncentrácii prírodnej kyseliny hyalurónovej vo forme vysokej, strednej a nízkej molekulovej hmotnosti vyhladzujú a spevňujú pleť. 

Všetko, čo musíte vedieť o kyseline hyalurónovej

Kyselina hyalurónová - nie je kyselina, ako si možno myslíte, ale úžasná účinná látka, ktorá nesmie chýbať vo vašej dennej rutine starostlivosti o pleť. Je to zásoba vlhkosti pre vaše kožné bunky! 

Kyselinu hyalurónovú máme všetci prirodzene vo svojom tele. Ale čím sme starší, tým jej obsah klesá a je potrebné ju dopĺňať zvonku. Kyselina hyalurónová je látka, ktorá na seba dokáže naviazať vodu a to až tisícnásobok svojej vlastnej hmotnosti. Výrobcovia pridávajú hyalurónový prášok do najrôznejších kozmetických prípravkov. Devee a Wellmaxx garantujú, že používajú hyalurónový prášok v stonásobnej koncentrácii (hundredfold concentrate powder).

kozmetika s kyselinou hyalurónovou

Na molekulárnej veľkosti kyseliny hyalurónovej skutočne záleží

Kyselina hyalurónová je k dispozícii v rôznych molekulárnych veľkostiach alebo hmotnostiach úmerných svojej schopnosti prenikať do rôznych úrovní pokožky alebo hornej časti kože. Molekuly s nižšou molekulovou hmotnosťou sú menšie a môžu obísť stratum corneum, hornú vrstvu kože, ktorá je hydrofóbna (nemá rada vodu).

Kyselina hyalurónová s vysokou molekulovou hmotnosťou zostáva bližšie k povrchu kože (Stratum corneum), kde poskytuje najviditeľnejšie a okamžité výsledky, ale bez dlhotrvajúcich výsledkov. HA s menšou molekulovou veľkosťou je účinná dlhšie, pretože môže preniknúť hlbšie a dosiahnuť vrstvu Stratum basale, hranicu s dermou, kde sú kolagén, elastín a prirodzene sa vyskytujúca kyselina hyalurónová.

Kyselina hyalurónová a jej druhy

  • Kyselina hyalurónová s veľkými molekulami (vysokomolekulárna napr. 1,5-1,8 MDa)
  • Kyselina hyalurónová so strednými molekulami
  • Kyselina hyalurónová s malými molekulami (nízkomolekulárna napr. 10-20 kDa)
  • Kyselina hyalurónová – zosieťovaný typ (cross-polymér), tvorí sieť na povrchu buniek, čím vytvára zásobu hydratácie pre kožné bunky a zároveň má vyššiu schopnosť viazať vodu
  • Kyselina hyalurónová zapuzdrená v lipozómoch (lipozóm ako nosič kyseliny hyalurónovej s postupným uvoľňovaním)

kozmetika s kyselinou hyalurónovou

Objem pokožky sa najlepšie vypĺňa zmesou prvých 4 alebo 5 druhov kyselín, ktoré vytvoria stabilnejšiu štruktúru vo vnútri pokožky aj na jej povrchu. Vtedy sa do jednotky objemu dostane najviac molekúl kyseliny hyalurónovej.

Kyselina hyaluronová na rôzne typy pokožky

Kyselina hyaluronová je vhodná pre rôzny typy pleti, mladých aj starých. 

Dôležité vedieť: Ak žijete vo veľmi suchom prostredí, môže kyselina hyalurónová skutočne vysušiť vašu pokožku ešte viac! Je to preto, že bez dostatočnej vlhkosti vzduchu bude topicky nanášaná kyselina hyalurónová odťahovať vlhkosť z vašej pokožky, a tým vám pleť vysuší. Jedným z riešením po zapracovaní hyaluron gélu alebo séra do pokožky je jeho utesnenie pomocou hydratačného krému z danej hyalurónovej rady. Výrobca s tým ráta :) Preto je finálne ošetrenie pleťovým krém dôležité finálne ošetrenie, aby kyselina hyalurónová mohla rozvinúť svoj objem naprieč tkanivami.

Účinky kyseliny hyalurónovej: 

- hydratuje pleť

- zlepšuje bariéru pokožky

- vyhladzuje pokožku

- vypĺňa objem

-  redukuje jemné linky a minimalizuje vrásky

- ttimuluje regeneráciu kožných buniek

TOP Kozmetické série s kyselinou hyalurónovou

1. Wellmaxx Hyaluron5 - 5x kyselina hyalurónová

2. Devee Hyaluron - 3x až 4x kyselina hyalurónová

3. Koncentráty v ampulkách - 2x, 3x až 4x kyselina hyalurónová

4. Wellmaxx Hyaluron - 2x kyselina hyalurónová

hyaluron.sk Reviews with ekomi.sk