TOP Kozmetika s kaviárom

Investujeme nemalé finančné prostriedky do pleťových krémov a kozmetických prípravkov, aby sme vyzerali mladšie, krajšie a atraktívnejšie. Kvôli kráse investujeme naozaj do zvláštnych ingrediencií. V dnešnej dobe nie je nezvyčajné absolvovať pedikúru rybičkami. Alebo si krémovať ruky krémom z ovčej placenty.

Jedným z prírodných produktov, ktoré sa v súčasnosti vyskytujú v kozmetických prípravkoch je kaviár. Ale sú kaviárové vajíčka naozaj také účinné? Posledná štúdia publikovaná v magazíne European Journal of Lipid Science and Technology analyzuje, či kaviár môže zvýšit hodnotu kozmetických výrobkov.

Lipidy v kozmetických prípravkoch

Lipidy sa bežne pridávajú do kozmetiky - najmä do pleťových krémov ako hydratačné zložky - na pomoc hydratácii pokožky. Ale môžu tiež pôsobiť ako antibakteriálne látky a pomôcť krému preniknúť do pokožky. Mandle, marhule a rastlinné oleje sú všetky získané z rastlinných zdrojov a pravidelne sa zaraďujú medzi účinné látky. Ale aj živočíšne zdroje sa používajú v kozmetických prípravkoch napr. včelí vosk, lanolín a rybie oleje našli cestu do kozmetických výrobkov a sú tam hlavne preto, že sú lipidy. A v posledných rokoch kaviár našiel svoju drahú cestu do kozmetických výrobkov.

Kaviár na tvár

Ale záleží na tom, aký typ rybích vajíčok sa v kozmetike používa? Štúdia uverejnená v Európskom vestníku the European Journal of Lipid Science and Technology  o vede a technológii skúmala túto otázku a porovnávala kaviárové vajíčka jeseterov s lacnejšou alternatívou, Brillovými vajcami.

Tím používal plynovú a kvapalinovú chromatografiu na analýzu mastných kyselín nachádzajúcich sa vo vajíčkach. Tím zistil, že kaviárové vajíčka obsahovali výrazne viac trigliceridov ako Brillové vajíčka a tiež vyššiu koncentráciu kyseliny linolovej a omega-3 mastných kyselín.

Výsledky naznačujú, že práve tento kaviár ponúka ďaleko viac ako lacnejšie alternatívy. 

Benefity kaviárových produktov

  • Lifting účinok
  • Spevnenie pleti
  • Podporuje priridzené kontúry
  • Zlepšuje elasticitu
  • Hydratačný účinok
  • Anti-oxidačný účinok

Kozmetika s kaviárom

Špičkové Fluid aj sérum sú obohatené nie len o kaviár, ale aj o ďalšie morské účinné komplexy z morských rias, morského planktónu a kolagénu. Kozmetickú radu dopĺňa nízko a vysokomolekulárna kyselina hyaluronová. Jedinečné účinné látky, ktoré pleť omladia. Kozmetická rada, ktorú si zamilujete. 

Žiadna položka
hyaluron.sk Reviews with ekomi.sk