Stárneme a naša pleť stárne s nami

Ako spomaliť starnutie? To je otázka, ktorú si kladie nejedna žena 

Starnutie je prirodzený proces, ktorý sa deje každému z nás postupom času. U niekoho je to rýchlejšie a u niekoho pomalšie.

Starnutie oplyvňujeme aj sami tým ako sa staráme o svoje telo a pokožku.

starnutieVoda:

Ak chcete zabrániť starnutiu, mali by ste v prvom rade si udržiavať správny pitný režim. Naša pleť, naše orgány, naše bunky potrebujú k životu vodu. Pokiaľ pijete málo dochádza k degeneratívnym zmenám. Spozorujete to na svojej pleti, pokožka je suchá bez života. Neskôr sa pridružia choroby a potom si poviete, že ste asi niečo zle urobili. Veď vyskúšajte jeden deň malo piť a večer sa pozrite do zrkadla. A teraz si predstavte, že takto málo pijete ďalších 5 rokov. Ako asi bude vaša pleť vyzerať? Vodu potrebuje každá bunka, aby dokázala odstraňovať z tela škodliviny a toxíny. Ako sa chcete bez vody škodlivých látok zbaviť? 

Jedlo:

Jedlo sa tiež odzrkadluje na našej pleti. Ak jete príliš veľa mastných jedál, pokožka, vaše cievy a srdce sa vám nepoďakuje. Vykúšajte pár dní zdravého stravovania a uvidíte, ako sa budete cítiť a ako sa bude vaša pokožke zlepšovať. Okrem toho môžete podporiť tvorbu kolagénu konzumáciou kolagénových tabliet.

Potraviny, ktoré pomahajú naštartovať produkciu kolagénu:

 • Kokosový olej
 • Kapusta
 • Sójové produkty
 • Červené ribezle, maliny, jahody
 • Mrva
 • Orechy
 • Olivy
 • Citróny a pomaranče
 • Avokádo

Kozmetika:

Ak kozmetika obsahuje nejaké škodlivé látky, tak vám viacej uškodí ako pomôže. Preto výber správnej kozmetiky je veľmi dôležitý. V prvom rade by ste si mali kozmetiku vyberať podľa veku:

 1. Do 35 rokov odporúčame značku DEVEE, rada HYALURON. Táto rada je vynikajúca na jemné a stredné vrásky. Obsahuje zmes nízko a vysoko-molekulárnej kyseliny, takže dokáže vstúpiť aj hlboko do pokožky.
 2. Od 35 do 45 rokov odporúčame DEVEE, rada RETINOL. Jedná sa o kombináciu proretinolu vitamínu A a hyaluronu. Proretinol pomáha odtrániť poškodené kožné bunky a nahradiť ich novými. Hyaluron zase pomáha pokožku regenerovať a odstraňuje vrásky. Táto kombinácia je ideálna pre regeneráciu a odstraňovanie vrások.
 3. Od 45 rokov odporúčame WELLMAXX, rada CELLULAR LIFT (BUNKOVÝ LIFTING, AKTÍVNE PEPTIDY). Tieto peptidy po aplikovaní na pokožku dávajú signál mozgu, aby produkoval viacej hyaluronu a kolagénu.starnutie pleti Je to jedna z najúspešnejších metód na odstraňovanie aj hlbokých vrások, preto sa odporúčajú po 45 rokoch, kedy sa vrásky začínajú prehlbovať. AK sa toto prehlbovanie nezastaví včas, tak sa ho už len ťažko zbavíte. Hneď pri prvej hlbokej vráske začnite s pouźívaním Séra. Zázračne pôsobí aj maska. Po jedinom raze spozorujete obrovské zmeny. 

Slnko:

Odporúčame sa vyhýbať slnku a soláriám, pretože pokožka, ktorá sa pravidelne opaľuje rýchlejšie starne a vrásky sú viditelnejšie. Alebo používajte krémy na opaľovanie s faktorom aspoň 30, ale pozor vyberajte si kozmetiku, ktorá neobsahuje škodlivé látky. Pri opaľovaní totiž krém sa vstrebáva do pokožky a niektoré krémy môžu obsahovať látky, ktoré narušujú fungovanie hormonálneho systému.

Žehličky na pleť:

Najideálnejśia žehlička je taká, ktorá má ultrazvuk a galvanoterapiu. Pokiaľ obľubujete aj fototerapiu, vyberte si žehličku s fotónami. Ultrazvukové žehličky sú vynikajúce na vnášanie gélov, avšak pri kréme vám nepomôžu. Na vnášanie krémov sa použína galvanoterapia (ióny). Avšak červené svetlo podporuje mikrocirkuláciu a zároveň spúšťa produkciu kolagénu a hyaluronu.