Pigmentové škvrny - Kozmetický prípravok - Pleťové sérum na vrásky

Ako odstrániť pigmentové škvrny?

Nové výskumy objavili nové príčiny ich vzniku a odhaľujú nové možnosti ich predchádzania. Čo si myslíte, čo spôsobuje pigmentové škvrny? Mnohí z Vás by povedali, že je to slnko, soláriá, nedostatok antioxidantov. Riešenie je veľmi jednoduché - slnečný krém s vysokým ochranným fakturom. Príčinou vzniku pigmentových škvŕn na pokožke je údajne SMOG. Okrem pigmentových škvŕn smog spôsobuje predčasné starnutie kože, vrásky, akné a rakovinu kože. Nové štúdie varujú, že smog je pre pokožku dokonca nebezpečnejší ako UV žiarenie.

Pigmentové škvrny vznikajú po štyridsiatke alebo neskôr, u niekoho sa môžu objaviť aj po tridsiatke. Hoci sa ich netreba báť, predstavujú - hlavne u tých mladších - kozmetický problém. 

5-ročná štúdia z Nemecka a z Číny skúma vplyv znečisteného ovzdušia na tvorbu pigmentových škvŕn 

Dve najnovšie štúdie z Nemecka a z Číny vinia za rozvoj pigmentových škvŕn sadze a emisie z výfukov z dopravy. Ovzdušie sa znečisťuje nadmerným spaľovaním ropných produktov a škodliviny, ktoré sa uvoľňujú do ovzdušia napríklad nadmerné hladiny NO (kysličníky dusíka) sa považujú za hlavné príčiny respiračných chorôb. Stúpa riziko vzniku rakoviny pľúc a človek sa stáva viac náchylným na rozvoj respiračných infekcií. Ale toto je po prvý krát, kedy sa zistilo, že za rozvojom pigmentových zmien na koži nie je len slnko, ale aj smog. Prvýkrát sa poukazuje nato, že znečistené ovzdušie z dopravy poškodzuje aj pokožku, spôsobuje pigmentové škvrny a zvyšuje sa riziko vzniku rakoviny kože.

Do 5 ročnej štúdie sa zapojilo vyše 800 žien z Nemecka a vyše 700 žien z Číny. Pigmentové zmeny sa začali objavovať u žien nad 50 rokov, pričom sa vzalo do úvahy fajčenie a vystavovanie pokožky slnku. Nadmerné vystavovanie pokožky NO2 spôsobilo nadmerný rozvoj pigmentových škvŕn prevažne v oblasti líc.

Štúdia z roku 2010 pojednáva o vplyve uhľovodíkov na tvorbu a rozvoj fľakov na koži

V roku 2010 sa robila štúdia, ktorá dokázala vplyv polyaromatických uhľovodíkov na rozvoj hyperpigmentácie. Významnými zdrojmi znečistenia polyaromatickými uhľovodíkmi sú priemyselné podniky (chemičky, hute, elektrárne, teplárne), ale aj spaľovacie motory dopravných prostriedkov alebo individuálne vykurovanie. Vo vnútornom prostredí môžu byť významným zdrojom týchto uhľovodíkov napríklad cigaretový dym, sviečky a vonné tyčinky alebo tepelná úprava potravín (napr. grilovanie). Viažu sa v keratenocytoch a v melanocytoch a zvyšujú melanín v pokožke.

Toxíny v ovzduší sú všade okolo nás

Znečistené ovzdušie poškodzuje kolagén a tukovú vrstvu v pokožke. Tým dochádza k poškodzovaniu ochrannej funkcie kože. Toxíny z ovdzušia spôsobujú oxidačný stres - poškodzujú sa proteíny, DNA a dochádza k peroxidácií lipidov. Toxíny z ovzdušia nepoškodzujú len našu planétu a život na zemi ale majú dopad priamo na človeka. Chrániť sa antioxidačným a detoxikačným krémom je na mieste!

Výbornú ochranu proti škodlivým vplyvom prostredia ponúkajú aj ampulky s obsahom čajového komplexu, ktorý kombinuje extrakt troch čajov – zelený, červený a biely. Ampulky poskytujú maximálnu ochranu pleti proti škodlivým vplyvom prostredia. Ampulky dodajú pokožke antioxidanty, pomáhajú regenerovať kolagén, zmierniť zápalové procesy a pomáhajú redukovať vrásky. 

Odstránenie pigmentových zmien je možné aj fotónovou terapiou. Na trhu sú dostupné žehličky na pleť s funkciou fotónou alebo fotónové masky, ktoré sú praktickejšie, keďže sa nemusia pracne držať v ruke a ožarujú naraz celú oblasť tváre. Sú cenovo drahšie ale praktickejšie. Fotónová terapia je účinná, ale vyžaduje veľa času, trpezlivosti a pravidelnosť.   

Na záver

Pigmentové škvrny sú ťažko riešiteľný problém. Prevencia je tá najlepšia cesta. Znečistené ovzdušie je globálny problém a ovplyvňuje zdravie každého. Mnoho ľudí vie, že je potrebné si pokožku pred slnkom chrániť. Ale málo si uvedomuje, že slnko nie je jediný problém. Chráňte si pokožku pred slnkom a smogom výberom správnej kozmetiky a odvďačí sa Vám zdravím a krásou. 

Symbióza dermatológie a kozmetiky v produktoch Wellmaxx Skineffect!

Pre koho je Wellmaxx Skineffect rada určená?

Wellmaxx Skineffect je anti age rada určená pre redukovanie známok starnutia pleti. 

  • Vhodné pre ošetrenie citlivej pleti ako aj pred alebo po kozmetickom ošetrení
  • Kompletné ošetrenie citlivej a suchej pleti s nadmernou pigmentáciou, s žilkami

Obsahuje 3 komplexy účinných látok:

DIPEPTIDY: pre pevnejší vzhľad pokožky so zlepšeným objemom

Extrakt zo SEDMOKRÁSKY: pomáha redukovať začervenanie pokožky

EXTRAKT Z RASTLINY ZMŔTVYCHVSTANIE: znižuje prvé príznaky starnutia a optimalizuje pevnosť pleti

hyaluron.sk Reviews with ekomi.sk