Prírodný olej na opaľovanie 85ml

-5%
1 bod do vernostného systému
Dostupnosť
Produkt už nie je v ponuke

Výrobca

Kód produktu
031250

Náhradný produkt

Prírodný olej na opaľovanie pre deti i dospelých, ktorý je vhodný na akýkoľvek typ pokožky. Obsahuje panenský malinový olej, mrkvový olej, Bio včelí vosk a oxid zinočnatý. Tieto zložky účinne absorbujú alebo odrážajú ultrafialové (UV-A a UV-B) slnečné žiarenie a tým pomáhajú chrániť Vašu pokožku pred spálením. Navyše tento olej obsahuje veľké množstvo pre pokožku prospešných látok, ktoré Vašu pokožku hydratujú, regenerujú, lieči a chráni pred vonkajšími vplyvmi. viac

Prírodný olej na opaľovanie 85ml

Náš olej na opaľovanie má ochranný SPF faktor 25+, čo znamená, že blokuje minimálne 96% UV žiarenia. V našom oleji na opaľovanie je použitý najkvalitnejší za studena lisovaný panenský malinový olej. Tento olej je jeden z najkvalitnejších rastlinných olejov všeobecne. Má vysoký obsah regenerujúcich a ochranných zložiek: alfa a gama tokoferoly (vitamín E), vitamín A, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Tieto zložky poskytujú vynikajúcu antioxidačnú aktivitu. Vysoká hladina vitamínu E hrá dôležitú úlohu pri regenerácii a kondicionovania kože.

Tento olej obsahuje viac ako 80% esenciálnych mastných kyselín. Omega-6 mastné kyseliny sú typicky prítomné v množstve 50% až 60% a spolu s omega-3 mastnými kyselinami znižujú účinky oxidačného stresu na pokožke.

Malinový olej je bohatý na kyselinu alfa-linolénovú, ktorá má výrazné protizápalové a liečivé vlastnosti - lieči vyrážky, ekzémy, psoriázu a iné kožné ochorenia. Vytvára lipidovú bariéru, ktorá zaisťuje ochranu kože a udržanie vlhkosti v pokožke. Je ideálny pre suchú, unavenú, zrelú a poškodenú pokožku.

Nami použitý mrkvový olej je vlastne mrkvový macerát, ktorý sa vyrába maceráciou koreňov mrkvy v slnečnicovom oleji. Je bohatý na beta karotén, vitamíny A, B, C, D a E. Obsahuje bioflavonoidy, všetky deriváty luteolín a antioxidanty, ktoré sú obzvlášť účinné v boji proti rakovine kože. Mrkvový olej je výborný na ochranu pokožky proti slnečnému žiareniu, a to vďaka vysokému obsahu beta karoténu. Je tiež prospešný pre suchú, starnúcu alebo vrásčitú pokožku, pokožku regeneruje a hydratuje. Veľmi účinne zabíja široké spektrum baktérií a húb, ktoré môžu spôsobovať ochorenia kože.

Včelí vosk je výborným liekom a prevenciou pri mnohých ochoreniach kože, od ekzému až po akné. Je účinný aj pri ochrane proti slnečnému žiareniu, znižuje účinky slnečných lúčov na Vašu pokožku a lieči akékoľvek spálenie, ktoré sa už na pokožke mohlo vyskytnúť. Je bohatý na vitamín A, má hydratačný účinok, protizápalové a antiseptické vlastnosti, podporuje rast kožných buniek a tým vytvára zdravú a pružnú pokožku. Anti-alergénne a germicídne antioxidačné účinky včelieho vosku vytvára prirodzenú ochranu proti škodlivému slnečnému UV žiareniu.

Oxid zinočnatý je jemný kryštalický biely prášok, ktorý vytvára ochrannú vrstvu na pokožke. Poskytuje širokospektrálny ochranu proti slnečnému žiareniu, ktorá zabraňuje popáleninám, a to aj keď máte veľmi citlivú pokožku. Zároveň pomáha pri znižovaní zápalu kože spojeného s vyrážkou, alergiami alebo podráždením, poskytuje ochranu pred rakovinou kože, pomáha pri regenerácii pokožky po poranení alebo popálenia. Oxid zinočnatý použitý v našom oleji na opaľovanie neobsahuje žiadne nanočastice. Na pokožke vytvára fyzikálnu bariéru proti širokospektrálnemu ultrafialovému žiareniu (UV-A a UV-B). Na rozdiel od oxidu titaničitého nevytvára pri absorpcii slnečného žiarenia voľné radikály, ale UV žiarenie absorbuje prostredníctvom procesu elektrónové excitácia. Energiu UV žiarenie potom uvoľňuje v infračervenej oblasti vo forme tepla.

Inci

Rubus idaeus Seed Oil, Cera alba, Helianthus annuus Seed Oil, Zinc oxide, Beta-Carotene.