Dulcia PLUS koncentrát proti pigmentovým škvrnám 20ml

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5 (1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
-10%
1 bod do vernostného systému
Dostupnosť
Produkt už nie je v ponuke

Výrobca

Kód produktu
dulcia30

Náhradný produkt

Vysoko koncentrovaný špeciálny prípravok pre redukovanie nadmernej pigmentácie. viac

Vysoko koncentrovaný špeciálny prípravok redukuje nadmernú pigmentáciu tým, že reguluje tvorbu melanínu (kožné farbivo) v pokožke, ktorá je riadená enzýmom tyrozináza. Zásobuje bunky energiou, prekrvuje pokožku a oslabuje činnosť tyrozinázy, čím jej dodáva zdravé rovnomerné sfarbenie. Obsahuje AHA kyseliny a prírodnú alternatívu retinolu, čím ovplyvňuje bunkové dráhy ktoré vedú k rovnomernej pigmentácii a znižujú viditeľnosť tmavých škvŕn, ktoré sú spôsobené rôznymi príčinami (škvrny spôsobené UV žiarením, fľaky po akné, starecké škvrny). Kombinácia účinných zložiek cielene prispieva k redukcii už vzniknutých škvŕn a k spomaleniu tvorby nových.

V tomto účinnom a mimoriadne efektívnom výrobku sa prepájajú aktívne látky tak, aby z viacerých strán zabezpečili úspešný boj s nadmernou pigmentáciou. Komplex AHA kyselín pomáha šetrne odstraňovať zrohovatenú časť pokožky, zbavuje ju pigmentácie vo vrchnej časti pokožky. Pomáha preniknúť ďalším aktívnym zložkám do spodnejších živých bunkových vrstiev pokožky a tak tento koncentrovaný prípravok nepôsobí iba povrchovo, ale potláča nadmernú tvorbu melanínu v pigmentových bunkách, čím dochádza k postupnému zosvetleniu pokožky.

Hlavné benefity:

 • dodáva pleti jednotný odtieň pre žiarivejšiu pokožku.
 • rozjasňuje a zjednocuje farebný tón pleti
 • zosvetľuje tmavé pigmentové škvrny
 • eliminuje tvorbu nových pigmentových škvŕn
 • viditeľne zlepšuje štruktúru kože
 • cielene pôsboí na tmavé škvrny
 • poskytuje perfektnú a jemnú exfoliáciu
 • dodáva pleti energiu

Prípravok je možné používať ako intenzívnu depigmentačnú kúru po dobu minimálne 6 týždňov, alebo dlhodobo ako prevenciu pred opätovným vznikom pigmentových škvŕn. Je potrebné sa však chrániť pred priamym slnečným žiarením, inak by mohlo dôjsť k neefektivite. Prípravok obsahuje 100% aktívnych zložiek; tým je vysoko efektívny a na dosiahnutie želaného účinku postačí naniesť malé množstvo.

Kombinácia bieliacich prírodných zložiek je dômyselne premyslená a zohľadňuje viaceré prístupy k riešeniu nadmernej pigmentácie, aby ju odstraňovala a pôsobila preventívne proti jej ďalšiemu vzniku. Každý z obsiahnutých prvkov má svoje opodstatnenie a spolu vytvárajú účinný prostriedok proti tomuto kožnému problému.

Prípravok vyniká 3-násobnou pôsobnosťou na zníženie pigmentácie kože a to pred, počas a aj po syntéze melanínu.

 • znižuje syntézu molekúl podieľajúcich sa na tvorbe melanogenézy (pigmentácie)
 • znižuje schopnosť dozrievania melanozómov. Melanozómy môžu syntetizovať melanín až potom, čo prešli fázou dozrievania. Aktivuje inhibítor, ktorý zabraňuje syntéze enzýmu tyrozináza, ktorý je zodpovedný za tvorbu melanínu.
 • znížuje absorbciu už vytvorených melanozómov hlavnými bunkami pokožky (keratínocytmi)
 • zníženie aktivity melanocytov, tým že ovplyvňujú bunkové dráhy, ktoré sú zapojené do melanogenézy. Tzn. zníženie bunkovej signalizácie, znížene tvorby enzymu tyrozináza, zníženie prenosu pigmentu melanínu melanocytovými výbežkami do keratínocytov.

HLAVNÉ AKTÍVNE ZLOŽKY:

Extrakt z dúhovej riasy - aktivuje rozklad melanozómov, ktoré sú hlavnou súčasťou melanocytu. Melanocyty sú bunky nachádzajúce sa v koži, ktoré fungujú ako továrne kožného pigmentu – melanínu. Dúhová riasa absorpciou molekúl zodpovedných za dozrievanie melanozómov zabraňuje nadmernej tvorbe melanínu a tým vzniku nežiaducich pigmentových škvŕn. Po aplikácii dochádza k vyše 90% poklesu vzniku melanínu a súčasne sa docieli homogenizácia pleti. Okrem melanozómov sa zameriava na inhibíciu melanogenézy, ktorá sa spúšťa pod vplyvom vonkajších podnetov, má ochranný účinok proti UV žiareniu a iným škodlivým faktorom prostredia.

Sedmokráska - pôsobí proti nadmernej pigmentácii pokožky a aj na starecké škvrny. Dodáva pleti krásny žiarivý vzhľad, je vysoko efektívna látka, ktorá ovplyvňuje rôzne procesy spojené s tvorbou melanínu, používa sa na zmiernenie a odstránenie tmavých škvŕn na koži spôsobených opakovaným pôsobením slnečného žiarenia, starnutím, genetickými vplyvmi.

Aktibióm - je mikrobiotickou zložkou tvorenou biokomplexom z rias obohatenou morským exopolysacharidom a minerálnych látok z morskej vody. Mikrobiota pokožky je zastúpená rôznymi druhmi mikroorganizmov, ktoré hrajú hlavnú rolu v zdraví kože. Dôležitým aspektom je, aby dobré baktérie ostali v rovnováhe s tými škodlivými aj počas nášho niekedy stresujúceho životného štýlu. Zloženie Actibiome-u je navrhnuté tak, aby kopírovalo zdravú a vyváženú „stravu“ pre pokožku. Je kombináciou zložiek poskytujúcich výživné látky na podporu dobrých baktérií a reguláciu tých škodlivých.

Extrakt z červenej riasy Jania Rubens -  obsahuje prírodný taurín -  aminokyselina, ktorá je  veľmi dobre známa svojimi energizujúcimi vlastnosťami, stimuluje počet a dĺžku fibroplastov a tým posilňuje štruktúru pokožky. Má až 10x silnejší  povzbudzujúci účinok na pleť ako napríklad syntetický taurín, zabezpečí bleskovú hydratáciu a zmaže príznaky únavy s okamžitým efektom.

Aha's komplex - aktívna zložka kombinujúca AHA kyseliny. Obnova zrohovatenej vrstvy pokožky, čím zabezpečí krásny žiarivejši a zamatový vzhľad pokožky. Účinná exfoliácia bez možných podráždení a zápalov, zabezpečuje rovnomerné zafarbenie pokožky, znižuje hyperpigmentácie kože, zjemnenie jazvičiek po akné. Pomocná látka pre lepšie vstrebávanie ďalších aktívnych zložiek v prípravku.

Kyselina ferulová - mimoriadne silný rastlinný antioxidant, ktorý neutralizuje voľné radikály, ktoré poškodzujú pleť. Zosilňuje účinky vitamínov a napomáha k lepšej regenerácii vitamínu C. Pokožku zosvetľuje, dodáva jej jas a sviežosť. Eliminuje negatívny vplyv UV žiarenia. Podporuje správne funkcie bunkových membrán, spomaľuje proces starnutia, čím dodáva pokožke pevnosť a tým mladistvý vzhľad.

Raykami - pomáha nabíjať pokožku ochrannými vlastnosťami, ktoré pochádzajú z rastliny z jedného z posledných pralesov na planéte. Pretože je Raykami bohatá na polyfenoly, je schopná inhibovať oxidáciu, redukuje nežiadúce účinky spôsobované UV žiarením ako aj poškodenie buniek spôsobované voľnými radikálmi. Poškodenie kože, ktoré spôsobuje UV žiarenie a tiež vysoko energetické viditeľné svetlo (HEV), známe tiež ako modré svetlo, aktivuje predčasné a zrýchlené starnutie kožného tkaniva, ktorého prvými znakmi sú hlboké pigmentové škvrny a nerovnomerná pokožka. Raykami napráva poškodenie v hlbokých vrstvách pokožky, ktoré nie je voľným okom viditeľné. Poškodenie pokožky vzniká v hlbokých jej vrstvách skôr ako je viditeľné navonok.

Retinol like / morský fenikel - je aktivná látka, ide o CO2 extrakt voskov, ktorý pôsobí na pokožku podobne ako retinoly. Jeho účinok podobný „retinoidom“ znižuje vylučovanie kožného mazu, zmierňuje vrásky, rozžiaruje pokožku. Rovnako ako retinol stimuluje množenie keratínocytov, aby bola pokožka pevnejšia a hustejšia. Znižuje súdržnosť viacvrstvovej zrohovatenej vrstvy, čím eliminuje povrchové odumreté bunky, podporuje uvoľnenie mazu z pórov a pomáha odstraňovať čierne bodky a pustulky. Výrazne zlepšuje štruktúru a zjednocuje farebný tón pleti.

Použite: Prípravok naneste večer na dôkladne vyčistenú pleť lokálne alebo na celú pokožku.

Použite samostatne alebo podľa potreby použite ešte sérum alebo krém. Prípravok môžete používať dlhodobo 2-3x do týždňa alebo aplikovať ako intenzívnu kúru na depigmentáciu a rozjasnenie pokožky. Nevhodné aplikovať počas letných mesiacov a pred pobytom na slnku.

OBSAHUJE:

Ružová voda, Sedmokráska, Olivový skvalán, Actibiom, Aha's komplex, Glycerín, Extrakt z červenej riasy Jania rubens , Extrakt z dúhovej riasy, Prebiotická kultúra, Kyselina ferulová, Raykami, Multifunkčné mikrobiálne činidlo, Vosk z morského feniklu- prírodná alernativa retinolu