Panel používateľa

Záleží v kozmetike na veľkosti molekúl kyseliny hyaluronovej?

Pridal: Pridané: 5.1.2019 11:26:48 Počet zobrazení: 15966

05 Január 2019

Záleží v kozmetike na veľkosti molekúl kyseliny hyaluronovej? Zákazníci sa nás denne pýtajú na rozdiely.

Záleží v kozmetike na veľkosti molekúl kyseliny hyaluronovej?

Všimnite si, že na vyhľadávači google zákazníci vyhľadávajú spojenie "čistá kyselina hyaluronová" alebo "100% kyselina hyaluronová". 

Kyselina hyaluronová je prášok a v kozmetike sa používa v koncentrácii od 0.1-2%. Preto o 100% kyseline hyaluronovej sa nedá hovoriť. Pod pojmom "čistá" môžeme rozumieť produkt s vysokým podielom kyseliny hyaluronovej bez pridania iných účinných látok. Môžu to byť gély (altern. séra) alebo ampulky. 

1. Keď hlavnou zložkou v kozmetike je kyselina hyaluronová, tak veľkosť molekúl je dôležitá.

Vysoko-molekulárna kyselina hyaluronová a nízko-molekulárna kyselina hyaluronová sú absorbované pokožkou rovnako rýchlo – rozdiel je v hĺbke prieniku. Veľké molekuly ostávajú v plytších vrstvách pokožky, zatiaľ čo malé molekuly prenikajú do hlbších vrstiev. Kombinácia sa javí najúčinnejšia, pretože kyselina hyaluronová rozvinie svoj objem naprieč tkanivami a je zásobou vlhkosti pre kolagén aj elastén. Kyselina hyaluronová vypína pleť rozvinutím svojho objemu.

Kyselina hyaluronová a veľkosť molekúl - príklad, ktorý si ľahko zapamätáte 

Predstavte si materiál, ktorý je zložený z veľmi jemných a veľkosťou podobných častíc - ten je ako prach a sadá hlboko a zároveň vypĺňa objem slabo. Ak máme hrubozrnejší materiál zrniek podobnej veľkosti - tiež vyplnený objem nie je dostatočný. Ak zmiešame obe zložky, tak sa jemné častice dostanú medzi zrnká hrubšieho materiálu a vyplnenie objemu je oveľa vyššie a najefektívnejšie. Preto zmes veľkých a malých molekúl, v tomto prípade molekúl kyseliny hyaluronovej sa môže rozvinúť v pokožke do objemu a vyplniť potrebný priestor. 3D efekt je zaručený. 

velkost molekul kyselina hyaluronovaVysokú koncentráciu nízkomolekulárnej a vysokomolekulárnej kyseliny hyaluronovej nájdete v produktovej rade Devee Hyaluron.

Koncentrácia kyseliny hyaluronovej od najvyššej po najnižšiu:

1. Devee Hyaluron ampulky 1-2%

2. Devee Hyaluron gél / Devee Hyaluron sérum 1-2%

3. Devee Hyaluron krém / očný fluid 0.5-1 %

Devee Hyaluron rada je najčistejšia forma s najvyššou koncentráciou o čom vypovedá aj INCI zloženie:

Príklad: Devee Hyaluron gél INCI zloženie: INCI: Aqua, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Urea, Allantoin, L-lacton, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben.

INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) je medzinárodné označenie pre deklarovanie prísad na obaloch kozmetických produktov, ktoré preukazuje obsah látok podľa ich koncentrácie v klesajúcom poradí. Pretože sa jedná o gél, tak „aqua" stojí na prvom mieste. To že kyselina hyaluronová (ako hyaluronan sodný) je na druhej pozícii, dokazuje mimoriadne vysokú koncentráciu tejto veľmi hodnotnej látky.

Upozorňujeme, že kyselina hyaluronová je prášok, ktorý sa mení na gél v kontakte s vodou. Preto na prvom mieste v INCI je voda.

Zaujíma Vás presný percentuálny obsah kyseliny hyaluronovej v produkte?

Spoločnosť DEVEE takéto informácie neposkytuje, pretože sú výrobným tajomstvom. Formulu Devee Hyaluron sérum majú dokonca patentovanú. Smerodajným by malo byť zloženie a skutočnosť na ktorom mieste sa nachádza kyselina hyaluronová v INCI a kombinácia molekúl.

Stanovisko DEVEE:

Najvyššiu koncentráciu kyseliny hyaluronovej vo výrobkoch Devee Hyaluron majú "Devee Hyaluron ampulky  7x2ml", následne "Devee Hyaluron gél 30ml" a "Devee Hyaluron sérum 30ml" - garantovaná koncentrácia 1-2%. Nižšia koncentrácia kyseliny hyaluronovej je v produktoch "Devee Hyaluron krém" a "Devee Hyaluron očný fluid" v koncentrácii 0.5-1%, pretože ide o pleťové krémy. Presné percentuálne zloženie výrobca nezverejňuje, pretože sú súčasťou výrobného tajomstva. 

wellmaxx hyaluron s kyselinou hyaluronovou2. Keď hlavnou zložkou v kozmetike je kyselina hyaluronová obohatená aj o iné látky, tak sa treba pozerať na formulu ako na celok a zhodnotiť účinnosť významných účinných látok v zložení. 

Pokiaľ kozmetika obsahuje aj iné látky, ktoré svojimi účinkami stimulujú tvorbu kolagénu a zabezpečujú hydratáciu pleti aj v hlbších vrstvách pokožky, tak vysokomolekulárna kyselina hyaluronová je výborná.

Rada Wellmaxx Hyaluron kombinuje kyselinu hyaluronovú s látkami:

Aquaxyl – prírodná zložka, ktorá zvyšuje tvorbu vlastnej kyseliny hyaluronovej v keratenocytoch a fibroblastoch. Aquaxyl vytvára bariéru odvodu vody z pleti až na 24 hodín, aby pleť ostala hydratovaná.

ProteasylPeptidový komplex zvyšuje syntézu kolagénu typu 3, 1 a 5, elasténu a glukosaminoglykánov. Zvyšuje sa hydratácia až o 60 percent a hydratačný účinok trvá 24 hodín.

Collagen Booster – peptidy, ktoré zvyšujú syntézu kolagénu.

Oleje (makadámiový, jojobový), Bambucké maslo – zlepšujú výživu a hydratáciu pokožky.

Záver:

Nie je to len kyselina hyaluronová, ktorá vyhladzuje vrásky. Preto pri výbere kozmetiky je dôležité si položiť otázku, či hľadáte kvalitný produkt s "čistou kyselinou hyaluronovou" bez pridania iných látok, alebo produkt s obsahom kyseliny hyaluronovej a iných látok pre stimulovanie syntézy vlastnej kyseliny hyaluronovej, kolagénu a elasténu.

Príklady INCI zloženia Devee a Wellmaxx:

Devee Hyaluron gél INCI zloženie: INCI: Aqua, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Urea, Allantoin, L-lacton, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben.

Devee Hyaluron sérum INCI zloženie: Aqua, Hydrolized Yeast Extract, Sorbitol, Sodium Hyaluronate, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Polyglucoronic Acid, Biosacharide Gum-4, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum

Wellmaxx Hyaluron gél INCI zloženie: Aqua, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

Odporúčame:

Devee Hyaluron

Wellmaxx Hyaluron

- nízko molekulárna kyselina HA

- vysoko molekulárna kyselina HA

- vysoko molekulárna kyselina HA

- Aquaxyl

- Proteasyl

- Peptidové komplexy

- Oleje

NOVINKA: Kyselina hyaluronová zosieťovaná forma – nano technológia v kozmetike! V roku 2018 spoločnosť WELLMAXX vyvinula radu Wellmaxx Phase2, ktorá obsahuje najvyššiu koncentráciu kyseliny hyaluronovej s nízkou molekulovou hmotnosťou, s vysokou molekulovou hmotnosťou a s kyselinou hyaluronovou v zosieťovanej forme, ktorá je špička na trhu v kozmetickom priemysle. Viac sa dočítate o účinkoch tu. 

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.