Panel používateľa
Späť

Výživový doplnok na pleť - komplex účinných látok pre krásnu, pevnú a zdravú pleť.

Pridal: Pridané: 29.6.2016 10:28:55 Počet zobrazení: 3224

29 Jún 2016

Hyaluron.sk odporúča výživový doplnok „BIOquant Kolagén Komplex v prášku“ pre krásnu pleť a oddialenie starnutia pokožky. Výživový doplnok s obsahom kolagénu, glukosamínu, chondroitínu, MSM, vápnika, vitamínu C a horčíka. Pozrime sa podrobnejšie na jeho účinné látky a ich vplyv na pokožku. Každá účinná látka v tomto komplexe je pre pokožku významná. Telo tvorí kolagén hlavne z toho, čo zjete, preto doplnením kolagén komplexu ste si istý, že Vám kolagén nechýba.

Výživový doplnok na pleť - komplex účinných látok pre krásnu, pevnú a zdravú pleť.

Účinné látky a ich význam pre pokožku 

Zloženie: Hydrolyzovaný kolagén, glukosamín HCl, chondroitín sulfát, MSM (methyl sulfonyl methan), kalcium citrát, kyselina askorbová, magnézium citrát

Hydrolyzovaný kolagén a účinky na pleť 

Hydrolyzovaný kolagén tvoria malé amino kyseliny, ktoré vytvárajú nový kolagén. Tieto malé neporušené aminokyseliny sú ľahko vstrebateľné. Kolagén sa nachádza v pokožke, v cievach, v kĺboch a telo si z neho zoberie, koľko potrebuje. Dopomôže nie len ku krásnej a pevnej pokožke, ale je nápomocný aj pri ochoreniach cievneho pôvodu a pri ochoreniach kĺbov.

výživový doplnok na pleťGlukosamín hydrochlorid a účinky na pleť

Glukosamín hydrochlorid sa používa ako pomocná látka pri ochoreniach kostí, ochoreniach cievneho pôvodu, pri vysokom cholesterole, pri bolestiach kolien, kĺbov a krížov, pri liečbe sklerózy a pri artritídach. Ale vedeli ste, že glukosamín hydrochlorid sa používa pri liečbe psoriázy a pomáha regenerovať pokožku? Má protizápalové a elasticitu obnovujúce účinky, preto ho užívajú pacienti, ktorých trápi artritída a tieto účinky sú rovnako dôležité aj pre kozmetický priemysel. Preto sa glukosamín pridáva do kozmetických preparátov. Ale je vhodnejšie ho užívať vo forme výživového doplnku.

Chondroitín sulfát a účinky na pleť 

Chodroitín sulfát je tiež účinná látka používaná vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle. Chondroitín sa používa aj v kozmetických preparátoch napríklad aj v krémoch a v šampónoch. Má hydratačné, upokojujúce, regeneračné a protizápalové účinky. Táto zložka je odvodená z mukopolysacharidov, ktoré ovplyvňujú kvalitu kolagénu. Mukopolysacharidy sú tiež zodpovedné za pevnosť, odolnosť a pružnosť kože a vekom množstvo mukopolysacharidov klesá.   

MSM (methyl sulfonyl methan) a účinky na pleť

MSM je v podstate síra, kyslík a methyl. MSM mnohé stránky odporúčajú na rôzne druhy bolesti. Získal si už množstvo priaznivcov. Bolo však štúdiami dokázané, že MSM má anti-oxidačnú ochranu a dokáže znížiť produkciu reaktívnych kyslíkových radikálov. Na niektorých zahraničných stránkach sa uvádza, že zvyšuje tvorbu kolagénu a keratínu. Ako je to možné? Keratín sa nachádza v koži, vo vlasoch a v nechtoch a obsahuje aminokyseliny, v tomto prípade je významný predovšetkým cysteín, ktorý sa nachádza v síre. Sú to práve väzby síry, ktoré dávajú keratínu väčšiu silu. Síra sa nachádza aj v b vitamínoch –v tiamíne a v biotíne. Tiamín je dôležitý vitamín pre pokožku a biotín pre zdravie vlasov. Síra je tiež dôležitá aj pre bunkové dýchanie, pretože je potrebná v oxidačno-redukčných reakciách, ktoré pomáhajú bunkám využívať kyslík. Univerzita v Marylande je jediná, ktorá má účinky MSM na pokožku podložené výzkumom, ktorý poukazuje na význam MSM z hľadiska vytvárania spojivového tkaniva v koži. MSM je pre kožu významným prvkom.

výživový doplnok na pleťKalcium citrát (vápnik) a účinky na pleť

Vápnik ovplyvňuje mnohé procesy v koži. Vápnik v epiderme ovplyvňuje rýchlosť regenerácie kožných buniek – ako rýchlo sa staré kožné bunky nahrádzajú novými. Pokožka s nedostatkom vápnika je suchá, krehká a unavená. Vápnik v pokožke znižuje riziko vzniku rakoviny kože. Vápnik stimuluje hydratáciu pokožky, nedostatok výpnika zanecháva pokožku suchú a náchylnú na rozvoj ekzémov. 

Kyselina askorbová (vitamín C) a účinky na pleť

Vitamín C poskytuje pokožke anti-oxidačné účinky a posilňuje imunitný systém. Vedeli ste, že stimuluje aj tvorbu kolagénu? Predpokladá sa, že dokáže odstrániť poškodenia DNA, ktoré na kožných bunkách zanechali voľné radikály. Pomáha aj redukovať pigmentové zmeny, zvyšuje tvorbu kolagénu a odstraňuje vrásky. Nie je nič lepšie ako vitamín C a vápnik kombinovať s hydrolyzovaným kolagénom vo výživovom doplnku.

Magnézium citrát (horčík) a účinky na pleť 

Magnézium (horčík) je minerál, ktorý reguluje krvný tlak, znižuje riziko cievnych príhod a zmierňuje migrény. Jeho úlohou je aj regulovanie funkcií pokožky. Vďaka magnéziu sa redukuje tvorba vrások. V knihe „The Magnesium Miracle“, zázračné magnézium sa cituje štúdia, ktorá preukázala, že kožné bunky bez horčíka sú dvakrát viac náchylné na poškodenia voľnými radikálmi. Horčík má aj protizápalový účinok a niektoré štúdie pojednávajú o jeho pozitívnych účinkoch na redukovanie akné a zápalových prejavov kože.

Na záver

Bioquant Kolagén Komplex v prášku je špeciálna formula bez škodlivých aditív, ktorá pomôže zlepšiť stav pokožky, posilniť cievny systém a pohybový aparát. V jednom doplnku získavate pomocníka na pokožku, cievy aj kĺby. 

Odporúčame: BIOquant Kolagén Komplex 320g - dostupný v našom eshope

Bioquant Kolagén komplex

BIOanión vložky

Bioanion vložky 

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberaním nášho newslettra sa dozviete o výpredajoch, akciách, novinkách najrýchlejšie. OKREM TOHO, budete informovaní o špeciálnych ponukách, ktoré sú dostupné len odberateľom newslettra. 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.