Panel používateľa

Vrásky, starnutie, hyaluron, kolagén, a všetko čo o nich viete alebo neviete

Pridal: Pridané: 12.11.2015 16:02:36 Počet zobrazení: 6160

12 November 2015

Prečo vznikajú vrásky? Vrásky sú prirodzeným javom ktoré vznikajú s vekom. Avšak vznikajú aj z iných príčin, napríklad aj vtedy, keď vaša pleť trpí nedostatok vody dlhé obdobie, alebo ako dôsledok gestikulácie a mimiky.

Vrásky, starnutie, hyaluron, kolagén, a všetko čo o nich viete alebo neviete

Potom sú tu aj ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú tvorbu vrások ako napríklad opaľovanie, solárium, fajčenie, dehydratácia, stres, alebo niektoré lieky.

Vekom sa vaša pleť stáva suchšia, tenšia a hlavne znižuje sa jej elasticita. Ochranná vrstva pokožky je labilnejšia a nedokáže sa tak rýchlo regenerovať ako za mlada. Na pokožke sa začnú tvoriť jemné línie vrások, ktoré sa pri nedostatočnej starostlivosti prehlbujú. Už pri prvých líniach vrások je potrebné zasiahnuť a zmeniť váš životný štýl a začať používať kvalitnú kozmetiku. Vrásky sú totiž normálnym prirodzeným javom starnutia, ktoré však vieme do určitej miery ovplyvňovať a zmierňovať.

Vrásky sa začínajú tvoriť hlavne tam, kde je vaša pleť najsuchšia ako napríklad okolo očí a úst. Tieto vrásky začínajú byť viditeľné už okolo 30tky.

Tipy proti vráskam: 

 • Dodržiavajte pitný režim. Denne by ste mali vypiť 2-2,5 L zásaditej vody.
 • Aplikujte hyaluron kozmetiku - kyselinu hyaluronovú na oblasť, kde sa tvoria vrásky. Aplikácia hyaluronu obnovuje tvorbu kolagénu a pleť hydratuje. Vyberte si Hyaluron gél, ktorý má hyaluronan na druhom mieste v zložení INCI. 
 • Vyhýbajte sa stresu.
 • Zaraďte do svojho života pobyt na čerstvom vzduchu a precházky.
 • Kúpte si výživové doplnky s obsahom kolagénu a antioxidantov.
 • Začnite sa venovať tvárovým cvičeniam, ktoré spevňujú svalové partie na tvári.
 • Vyskúšajte kardio cvičenia, ktoré prekrvia celé telo.
 • Jedzte potraviny bohaté na zinok, pretože podporuje tvorbu kolagénu. Doprajte si napríklad zemiaky, tmavo-zelenú zeleninu, sezamové semiačka, tekvicové semiačka, pečienku atď.
 • Užívajte doplnky s obsahom Omega-3. Alebo si doprajte potraviny ako losos, orechy, chia semiačka, ktoré sú plné omega 3.
 • Počas slnečných dní noste slnečné okuliare. Chránia vašu pleť hlavne okolo očí.
 • Pravidelne pite zelený čaj, alebo doprajte vašej pleti kozmetiku s obsahom zeleného čaju, ktorý je plný antioxidantov.
 • Prestaňte fajčiť.
 • Skúste spať 8 hodín denne a obmedzte spanie po polnoci.
 • Skúste obmedziť alkohol na pohár vína denne, alebo nepite vôbec.

Ktorá kozmetika je vhodná pri odstraňovaní vrások?

Na jemné vrásky

HYALURON: Kyselina hyalurónová je jednotkou na trhu už veľmi dlhú dobu. Pomáha pleť hydratovať, vypĺňa jemné vrásky a podporuje tvorbu kolagénu v pokožke. Najideálnejšie je pravidelná aplikácia ráno a večer. Je potrebné kombinovať gél s krémom, pretože gél pokožku napne a krém ju následne hydratuje. Hyaluron je látka, ktorá sa nachádza bežne v pokožke. Vekom sa z pokožky stráca, čo spomaľuje aj tvorbu kolagénu. Preto je potrebné používať gély s obsahom hyaluronanu sodného (najideálnejšie je zmes nízko a vysokomolekulárnej kyseliny hyalurónovej), aby pleť mala vyvážené množstvo hyaluronu, zároveň sa tým aktivuje opätovná tvorba kolagénu a pleť bude dostatočne hydratovaná.

Kyselina hyaluronová a retinol

Na mimické vrásky okolo očí a úst

RETINOL: Ďalšou možnosťou je aplikovanie prípravkov s obsahom retinolu. Tie pôsobia aj na produkciu hyaluronu a kolagénu v pokožke, ale okrem toho aj odstraňujú poškodené a odumreté bunky na pokožke a nahrádzajú ich novými. Retinol sa odporúča hlavne po 35 rokoch. S prípravkami s obsahom retinolu musíte byť trpezlieví a hlavne nesmiete prestať. Zo začiatku môžete pociťovať olupovanie, začervenanie, alebo suchú pleť, avšak po niekoľkých týždňoch uvidíte neskutočné zlepšenia. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Vlastne pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a vaša pleť je viditeľne žiarivá a bez vrások. Pokiaľ sa rozhodnete siahnuť po kozmetike s retinolom, pripravte sa, že jeho aplikácia si vyžaduje minimálne 3 mesiace, aby sa staré bunky nahradili novými. Avšak za ten výsledok to stojí. Najideálnejšie je siahnuť po kozmetike, ktorá obsahuje aj hyaluron aj retinol v jednom.

Na mimické vrásky okolo očí a úst

PEPTIDY: Treťou alternatívou na boj s vráskami sú aktívne peptidy. Peptidy sú drobné proteíny, ktoré pomáhajú stimulovať rast nových buniek a zároveň sa pomáhajú bunkám regenerovať. Sú známe tým, že napríklad stimulujú a nahrádzajú chýbajúci kolagén, elastín, alebo ďalšie zložky, ktoré pokožke chýbajú. Keď si na pleť aplikujete kozmetiku s obsahom aktívnych peptidov, odovzdáte vlastne informáciu do mozgu, že vašej pleti chýba kolagén a elastín. Vaše telo automaticky začne produkovať viacej kolagénu, čím podporuje regeneráciu vašej pleti a miznutie vrások.

Na rôzne problémy s pleťou

KONCENTRÁTY: Je to kozmetika, ktorá obsahuje koncentrované množstvá určitých látok, ktoré sú cielené na nejaký účel napríklad proti vráskam, akné, na regenerovanie pleti atď. Koncentráty obsahuje niekoľkonásobné vyššie množstvá hyaluronu ale aj iných látok ako sladké mandle, púpalkový olej, aloe vera, ginko atď. Preto zaberajú rýchlejšie a účinky uvidíte po prvom týždni.

peptidy v kozmetike

Ktoré prístroje sú vhodné pri odstraňovaní vrások?

Na trhu existuje mnoho rôznych prístrojov, ktoré pomáhajú lepšie vstrebávať kozmetické prípravky a odstraňovať vrásky ako sú ultrazvukové, galvanické a fotónové žehličky. Ako takéto prístroje vlastne fungujú a oplatí sa do nich investovať?

Neoplatí sa kupovať drahé značkové žehličky na pleť za stovky eur. Žehličky na pleť, ktoré kombinujú niekoľko funkcií sa dajú dnes kúpiť v rozumných cenových reláciách. Každá žehlička má podobné parametre a líšia sa jedine v značke a prevedení. Pri kúpe žehličky si vyberte takú, ktorá robí ultrazvuk, galvanoterapiu a fototerapiu. Práve takú budete vedieť využiť pri vráskach, akné, bolesti alebo aj pri aplikovaní prípravkov.

ULTRAZVUK: Prvou funkciou, ktorú by mala vaša žehlička mať je ultrazvuk. Ultrazvuk napomáha lepšiemu vstrebávaniu gélov, aktivuje bunkový metabolizmus a pomáha odstraňovať vrásky. Vysoká ultrazvuková vibrácia prináša aj hrejivý účinok, čo tiež napomáha, aby gély, ktoré použijete sa lepšie absorbovali. O ultrazvuku platí, že sa musí používať s vodivými gélmi, takže v žiadnom prípade neaplikujte krémy. Gél je prípravok, v ktorého zložení na prvom mieste stojí voda, a na druhom by mala byť kyselina hyalurónová, pokiaľ chcete ošetriť vrásky. Ultrazvuk sa hodí pri vráskach, akné a zhoršenej mikrocirkulácií.

GALVANOTERAPIA: Druhou funkciou by mala byť galvanoterapia alebo inak povedané iónová terapia. Tá obsahuje kladné a záporné ióny, ktoré tiež pomáhajú v riešení starnutia. Pri galvanoterapii je dôležité, aby tvár bola navlhčená a vodivá. Preto si ju pred aplikáciou umyte a len mierne osušte. Kladné ióny sú ideálne pre čistenie pleti a záporné zase zvyšujú schopnosť pokožky absorbovať výživu z kozmetických prípravkov.

FOTOTERAPIA: Jedná sa o známu terapiu svetlom, ktorá ovplyvňuje a stimuluje ľudské procesy. Zaraďuje sa tu laserová terapia a terapia LED svetlom. Prístroje na báze lasera sú mnohonásobne drahšie ako LED prístroje. Žehličky na pleť obsahujú niekoľko svetiel rôznych vlnových dĺžok.

 • Červené svetlo zlepšuje mikrocirkuláciu, zvyšuje dostupnosť ATP, spomaľuje zápalové procesy a zmenšuje póry. Preniká do hĺbky 8mm. Zlepšuje tvorbu kolagénu čím redukuje vrásky.biolampa
 • Modré svetlo pomáha pri liečbe akné. Preniká do hĺbky len 0,5mm.
 • Zelené svetlo je zase známe svojimi relaxačnými účinkami.

BIOLAMPA: Biolampy patria k fototerapeutickým prístrojom, ktoré stimulujú ľudské bunky pôsobením svetla. Biolampy majú tiež rôzne svetlá, ktoré sa využívajú pri rozličných ochoreniach. Červené svetlo z biolámp je tiež ideálne na boj s vráskami.

Pri fototerapiách je dôležité používať ochranné okuliare a vyhnúť sa okoliu očí.

Hlavné účinky fototerapie vo všeobecnosti: 

 • Aktivuje sa produkcia ATP
 • Aktivuje sa tvorba kolagénu
 • Biostimulačný účinok
 • Pomáha pri liečbe zápalov ako akné baktérie
 • Pomáha zlepšiť mikrocirkuláciu pleti
 • Pomáha lepšie absorbovať kozmetické prípravky

Pokiaľ ste sa ale rozhodli zveriť sa do rúk odborníkov, neváhajte a určite nebudete ľutovať. V prípade kozmetických vylepšení, ktoré sú aj časovo aj finančne náročné, máte mnoho možností. Najlepšie je sa poradiť s odborníkom, ktorý vám ponúkne tú najideálnejšiu alternatívu šitú vám na mieru.

Ktoré metódy sú najviac rozšírené pre odstránenie vrások a oddialenie starnutia pleti?

Augmentácia (výplň vrások) 

 • Botox: Niektorí využívajú aplikovanie botoxu do svalu, ktorý sval akoby paralizuje. V aplikovanej oblasti sa sval nebude schopný sťahovať, čo má za následok miznutie vrások. Niekedy odborník po týždni odporučí aplikovanie aj kyseliny hyalurónovej alebo kolagénu, takisto injekčne.
 • Hyaluron: Hyaluron sa tiež aplikuje pomocou tenkých ihiel do vrchnej vrstvy kože. Injekcia sa zavedie pod vrásku alebo jazvičku a sleduje sa jej smer a vypĺňa sa. Takýto efekt trvá 3-6 mesiacov a potom je potrebné aplikácie opakovať.
 • Kolagén: Tiež sa aplikuje injekčne a vyhladzuje aj hlbšie vrásky. Jeho efekt je o niečo dlhší ako pri hyalurone.

Fotoomladenie: Fotoomladenie je aplikovanie špeciálneho svetla na pokožku, ktoré pleť regeneruje a omladzuje. Pri fotorejuvenizácií dochádza k aplikácií svetla do povrchových aj hlbších štruktúr kože, ktoré aktivujú tvorbu kolagénu. Je potrebných viacero aplikácií na dosiahnutie požadovaného účinku.

Omladenie plazmou: Táto novinka je už známa aj na Slovensku a niekedy sa jej hovorí aj terapia Drakula. Pacientovi sa odoberie plazma, ktorá je obohatená rastovými faktormi z krvných doštičiek. Táto plazma sa potom aplikuje pomocou mezoterapie priamo do kože, čo má zabrániť ďalšiemu starnutiu a spustiť regeneračné procesy pleti ako obnovu tvorby kolagénu.

Chemický peeling: Je to účinná metóda v boji s vráskami. Na pleť sa nanesú ovocné kyseliny, ktoré odlúčia povrchové vrstvy kože. Následne dochádza k hojeniu a nahradeniu starej kože novou. Nová pleť vyzerá mladšie, jemnejšie, bez vrások a pigmentácie.

Mezoterapia: Je to technika aplikovania revitalizačných látok ako je kyselina hyalurónová, alebo vitamíny pomocou povrchových mikroinjekcií. Pri tejto aplikácií dochádza k stimulovaniu tvorby elastínu, kolagénu, hyaluronu a k zlepšeniu výživy a hydratácie kože. Túto metódu je potrebné aplikovať niekoľkokrát.

Na záver vám ponúkame niekoľko babských receptov, ktoré sa niekedy používali na odstraňovanie vrások. Ich vyskúšanie stojí za to.

Možno neodstránia vrásky, ako to očakávate, ale aspoň pokožku oživia a dodajú jej potrebné vitamíny.

Maska z kokosového oleja: 

Ingrediencie: 1 lyžička medu, 1 lyžica kokosového oleja, pár kvapiek citrónu • Aplikácia: Všetky zložky zmiešajte a následne aplikujte na pleť po dobu 15 minút. Potom opláchnite teplou vodou. • Účinok: Kokosový olej pokožku hydratuje, citrón jej dodá potrebný vitamín C a med jej dodá potrebné vitamíny a minerály.

Maska z vaječných bielkov: 

Ingredience: 1 vaječné bielko, 1 lyžica kokosového oleja • Aplikácia: Všetky zložky zmiešajte a následne aplikujte na pleť po dobu 15 minút. Potom opláchnite teplou vodou. • Účinok: Vajcia sú ideálne na odstraňovanie vrások na čele a okolo úst. Kokosový olej zase dodá pokožke dostatok hydratácie a okrem toho je známy svojimi anti-mykotickými účinkami.

hyaluron kozmetika

Spôsob platby:

 • bankovým prevodom
 • na dobierku
 • kreditnou kartou
 • internet bankingom

Spôsob doručenia:

 • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.