Panel používateľa

Top 3 ingrediencie v boji proti starnutiu, ktoré musíte poznať

Pridal: Pridané: 9.11.2015 08:58:14 Počet zobrazení: 2907

09 November 2015

Neviete sa rozhodnúť, ktorá zložka v boji proti starnutiu je pre vás vhodná a ako ju aplikovať? V tomto článku vám povieme, aký je rozdiel medzi hyaluronom, retinolom a peptidmi.

Top 3 ingrediencie v boji proti starnutiu, ktoré musíte poznať

1. Kyselina hyalurónová:

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela, ktorá reguluje bunkovú obnovu ako aj zabepečuje správnu vlhkosť a elasticitu pokožky. Jej množstvo a produkcia sa vekom a pôsobením rôznych faktorov stráca. Keď sa aplikuje vo forme gélu, prechádza do pokožky a vyhladzuje ju. Vedeli ste, že kyselina hyalurónová dokáže naviazať na seba 1000 násobné množstvo svojej váhy vo forme vody? Preto je to vynikajúca zložka na hydratovanie suchej a unavenej pokožky.

Ale nie je gél ako gél. Pri kúpe správneho gélu je potrebné čítať zloženie. Čo je najdôležitejšie? Pred každou kúpou si preštudujte INCI, teda zloženie, ktoré ukazuje ingrediencie v klesajúcom poradí. Ingrediencia na prvom mieste je obsiahnutá najviac. Každí tvrdí, že ponúka gél s maximálnou koncentráciou hyaluronu, ale jedine zloženie na obale vám to potvrdí.

  • Na prvom mieste musí stáť voda ,, aqua,,. Vtedy sa jedná o gél.
  • Na druhom mieste v zložení by sa mala nachádzať kyselina hyalurónová a ideálne by bolo, ak by sa jednalo o zmes nízko a vysoko-molekulárnej kyseliny hyalurónovej. Nízko-molekulárne zložky jednoduchšie prechádzajú do hlbších štruktúr a vysoko-molekulárne vypĺňajú vrásky na povrchu.
  • Ideálne je aplikácia pomocou žehličiek vo forme ultrazvuku, aby sa dosiahol najvyšší účinok.

2. Retinol:

Retinol je aktívna forma vitamínu A. Retinol pomáha odstraňovať odumreté bunky na pokožke a nahrádzať ich novými mladými bunkami. Zvyšuje produkciu kyseliny hyalurónovej a kolagénu, zjemňuje pokožku, pomáha pri liečbe akné, kruhoch (vačkoch) pod očami, hyperpigmentácií, ako aj odstraňuje jemné a hlbšie vrásky.

Retinol je menej známy ako kyselina hyalurónová, ale v ich kombinácií sa dosahujú ešte lepšie výsledky.

Retinol nie je vhodný aplikovať v období, keď sa opaľujete, alebo navštevujete solárium. Najideálnejšie sú zimné obdobia, keď pleť vplyvom počasia trpí a potrebuje obnovu.

3. Peptidy:

Peptidy sú segmenty aktívnych proteínov, ktoré komunikujú s bunkami a určujú im určitý smer. Napríklad, ak sa aplikujú na pokožku, peptidy vysielajú signál pokožke, aby tvorila viacej elastínu, ktorý pomáha hojiť a regenerovať pokožku. Okrem toho zvyšujú tvorbu kyseliny hyalurónovej, kolagénu, a dávajú signály svalom pokožky, aby zrelaxovali, čo vedie k zníženiu tvorby vrások.

Odporúčanie: Je len na vás, ktorú zložku si vyberiete. Všetky sú cielene orientované proti starnutiu a znižujú tvorbu vrások. Je však dobre známe, že kozmetiku treba striedať, lebo každá obsahuje iný komplex aktívnych látok. My odporúčame v lete využívať naplno kyselinu hyalurónovú v kombinácií s peptidmi, a naopak zase v zime kombinovať kyselinu hyalurónovú s retinolom.

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.