Panel používateľa

Slnko a pokožka - Pozor na slnečné lúče!

Pridal: Pridané: 6.4.2016 14:34:55 Počet zobrazení: 3755

06 Apríl 2016

Slnečné žiarenie potrebujeme k životu. Avšak nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom viac poškodí ako prinesie osoh pre zdravie. Prečítajte si odporúčania, ako sa pred slnkom ochrániť.

poškodenie slnkomS príchodom teplých slnečných lúčov sa začína opaľovacia sezóna. Slnečné lúče sú bezpochyby veľmi príjemné. Krátkodobé vystavovanie pokožky slnečným lúčom je pre pokožku a organizmus prospešné. Avšak dlhodobé vystavovanie pokožky slnečným lúčom má opačný efekt. Dochádza k prehlbovaniu vrások a k vzniku pigmentových zmien. Dámy, ktoré sa vyhýbajú slnku a používajú silné ochranné faktory majú vo veku 40 rokov pokožku ako 30 ročné! Opálená pokožka stárne oveľa rýchlejšie a je náchylnejšia k vzniku rakoviny kože. UV žiarenie poškodzuje elasténové a kolagénové vlákna v pokožke. Pokožka tak stráca elastickú schopnosť. A nie len to – regeneruje sa pomalšie. Poškodenia pokožky sa neprejavia v mladšom veku, ale neskoršie s pribúdajúcim vekom.   

Aké následky môže spôsobiť nadmerné a nechránené vystavovanie pokožky slnku? poškodenie pleti slnkom

 • Zhoršenie imunitného systému pokožky
 • Predrakovinový stav alebo rakovinu kože
 • Prehĺbenie vrások
 • Fľaky
 • Pigmentačné zmeny
 • Nažltlosť pokožky
 • Kuperóza – rozšírené cievky
 • Poškodenie elasticity pleti

Odporúčanie 

Používajte ochranný krém s faktorom od SPF 30 a vyššie a pri pobyte na slnku sa natierajte každé 2 hodiny. V prípade, že používate krémy proti vráskam je vhodné najskôr ošetriť pleť krémom proti vráskam a po pár minútach naniesť ochranný krém proti slnku. Podľa nášho názoru SPF 50 je dostačujúca ochrana, ale predávajú sa už aj opaľovacie krémy SPF 50+.

Požívajte kvalitné polarizované okuliare pre ochranu očí a pokožky okolo očí

Počas letných horúcich dní sa vyhýbajte slnku medzi 10.00 hod a 14.00 hod

Ktorá kozmetika je vhodná pre slnečné mesiace?

Určite ste už pri mori zahliadli zelené zhluky na hladine mora. Fytoplanktón je kľúčová zložka oceánov, morí a sladkovodných systémov. Väčšina fytoplanktónu nie je viditeľná voľným okom, ale niektoré sú viditeľné voľným okom ako škvrny na povrchu vodných plôch, najmä tie, ktoré v bunkách obsahujú chlorofyl. Fytoplanktón obsahuje látky, ktoré blokujú UV žiarenie. Kozmetika s obsahom fytoplanktónu je preto vhodná na letné mesiace.

Maximálna ochrana pleti : kozmetika s fytoplanktónom proti vráskam + ochranný krém s vyšším UV faktorom

Odporúčame:

Devee Caviar je obohatený o Bretónsky morský planktón a dva druhy rias.
Wellmaxx Detox je obohatená o morský planktón a celldetox.

devee caviar   wellmaxx detox s fytoplanktónom

 

Spôsob platby:

 • bankovým prevodom
 • na dobierku
 • kreditnou kartou
 • internet bankingom

Spôsob doručenia:

 • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.