Panel používateľa

Prečo starneme? Protivráskový program šitý na mieru.

Pridal: Pridané: 1.11.2015 07:00:00 Počet zobrazení: 6212

01 November 2015

Prečo starneme? Prečo sa vekom objavujú vrásky? Stárnutie ovplyvňuje celé telo vrátane pokožky. S vekom sa spomaľuje rytmus, s ktorým sa bunky v epiderme regenerujú a koncentrácia kyseliny hyaluronovej a kolagénu sa znižuje.

Prečo starneme?

prečo starneme?Starnutie tela je prirodzený proces, ktorý zvrátiť nevieme, ale v dnešnej modernej dobe aspoň vieme oddialiť predčasné starnutie, ktoré je sprevádzané vonkajšími a vnútornými prejavmi. Tempo a priebeh vonkajšieho a vnútorného starnutia dokážeme do značnej miery regulovať v oveľa väčšej miere ako to bolo pred stovkami rokov. Najvyšší dosiahnuteľný vek pre človeka sa preto vyšplhal až na 115 rokov. Dožiť sa 85 rokov nie je v dnešnej dobe nič výnimočné.

Zdravie a vitalitu človeka do značnej miery ovplyvňuje životný štýl. Správne nastavený životný štýl dokáže významne oddialiť vnútorné prejavy starnutia. Životnosť buniek sa zvyšuje vyváženou stravou doplnenou o potrebné vitamíny a minerály, správnou hydratáciou, pravidelným fyzickým cvičením a dostatočným spánkom. V dnešnej dobe na trhu nájdete aj rôzne pomôcky na detoxikáciu organizmu, alkalizovanie tela alebo dokonca aj laserové ožarovanie krvi pre úpravu krvnej reológie, ktoré je dnes vo svete veľmi populárne. Takýmto vytvorením vhodných podmienok v tele budú bunky správne okysličované a vyživované. Bunky vytvárajú tkanivá, tkanivá orgány a tie celé systémy. Stav vnútorného prostredia do značnej miery ovplyvňuje človek sám svojim životným štýlom.

V nadväznosti na stav vnútorného prostredia sa odvíja aj stav pokožky.

kyselina hyaluronováPri nedostatočnej výžive a hydratácii zvnútra sa nedá očakávať zázrak. Keď ku nezdravému životnému štýlu pridáme vonkajšie faktory ako je pôsobenie slnka, znečistené ovzdušie a nedostatočnú starostlivosť dochádza k výraznému zrýchleniu vonkajšieho predčasného starnutia. Dostavia sa prvé viditeľné príznaky starnutia. Je prirodzené, že naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Je to spôsobené strácaním látky, ktorá sa volá kyselina hyaluronová. Jej prirodzené množstvo vekom klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky. Nesprávnym životným štýlom a nevhodnou starostlivosťou o pleť sa tento process urýchľuje.

Aby si pokožka ešte dlho udržala svoju pružnosť a odolnosť je vhodné oddialiť predčasné starnutie pokožky cieľavedomou starostlivosťou o pleť s pomocou hyalurónu, ktorý je látka telu vlastná. Kyselina hyalurónová má veľmi vysoký hydrofilný potenciál a umožňuje viazať v pokožke až tridsaťkrát viac vody než je vlastný objem buniek pokožky. Intenzívne dodáva vlhkosť a tým pokožke prepožičiava napätosť, pružnosť a čerstvý vzhľad. Navyše kyselina hyalurónová podporuje rast buniek a regeneráciu podráždenej pokožky. Odbornící odporúčajú používať prípravky s kyselinou hyaluronovou už pred dovŕšením 30 rokov. Vhodné sú kvalitné produkty, ktoré obsahujú správny pomer a správnu koncentráciu vysoko a nízkomolekulárnej kyseliny hyaluronovej, ktorá tak dokáže prenikať do najhlbších vrstiev pokožky. Výborné sú hyaluron gély, krémy, séra alebo koncentráty v ampulkách s prídavnými koncentrátmi iných účinných látok ako kmeňové bunky, aloe vera, ibištek, vitamíny, sladké mandle, púpalkový olej a iné, ktorých vysoká koncentrácia účinných látok vyvolá na pokožke okamžitý účinok. Sú rýchlo vstrebateľné do pokožky a veľmi efektívne.

Odporúčame: Kozmetika s kyselinou hyaluronovou

Ale čo staršie generácie? Je pre nich kyselina hyaluronová vhodná?

retinolVýsledky najnovšieho výskumu preukázali obdivuhodné výsledky v kombinácii kyseliny hyaluronovej a pro-retinolu. Čistý Retinol je najsilnejšou formou vitamínu A, dôležitého pre rast a funkciu buniek pokožky. Táto účinná látka sa už dlho považuje za „vynikajúci prípravok proti vráskam", ale až pomocou novšieho výskumu dokážeme jeho potenciál efektívne využívať. Vďaka pro-retinolu sa stabilizuje pokožka, ktorá sa stenčila prirodzeným procesom starnutia a v dôsledku pôsobenia škodlivého ultrafialového žiarenia. Pokožka sa zregeneruje a bude schopná opäť efektívne vstrebávať cennú vlhkosť. Kyselina hyaluronová vytvorí optimálny základ vlhkosti pre intenzívne prevlhčenie pokožky. Hospodárenie s vlhkosťou je takto efektívne regulované.

 Odporúčame: Kozmetika s retinolom

Aké novinky ešte kozmetický priemysel proti vráskam ponúka?

peptidyStaršie vekové kategórie by mali vsadiť na bunkový lifting pomocou kompexu aktívnych peptidov, takzvaných poslov pokožky. Peptidy tvoria základ inteligentnej stratégie boja proti starnutiu. Tvoria ich stavebné kamene bielkovín a stimulujú bunkový metabolizmus. Pomáhajú tak stimulovať celú škálu procesov, ktoré prebiehajú v pokožke, ako napríklad syntézu kolagénu. Peptidy môžu spustiť pozitívnu reťazovú reakciu jednotlivých účinkov. Medzi takéto účinky patrí podpora činnosti buniek. Pomocou peptidov je možné stimulovať kľúčové funkcie pokožky ako posilnenie prirodzenej obranyschopnosti pokožky, zvýšenie pružnosti a pevnosti pokožky, alebo celkový žiarivý vzhľad pokožky. Vynikajúca koncepcia technológie peptidov je správne cielená a systematická – je zameraná na zdokonalenie prirodzenej funkcie pokožky.

Odporúčame: kozmetika s peptidmi

Žehličky na pleť

žehlička na pleťPre komplexnú starostlivosť o pleť v boji proti starnutiu je vhodné ešte spomenúť kozmetické pomôcky, ktoré sú dnes veľmi vyhľadávané. Majú všestranné využitie a dokážu s pleťou robiť malé zázraky. Najpopulárnejšie sú kombinácie galvanoterapie, fototerapie, mezoterapie a ultrazvuku. Ich použitie je naozaj rozsiahle, od detoxikácie, zlepšenie mikrocirkulácie, elasticity a lifting účinku po aplikovanie a vklepávanie kozmetických preparátov. Treba sa vyzbrojiť pevnou vôľou a trpezlivosťou, pretože po pár aplikáciách sa zázraku nedočkáte. Pracujú priamo s pleťou a pri pravidelných aplikáciách sú nesporne účinné.

Starnutie je zákonitý jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy. Vrásky sa raz vytvoria každému. Cieľom je ich maximálne možné oddialenie alebo eliminovanie. Okrem zdravého životného štýlu podľa možnosti bez stresu, správnej starostlivosti o pleť, výberu vhodnej kozmetickej rady a aplikácie žehličiek na pleť je dobré nezabúdať na pravidelné cvičenie proti vráskam pomocou gymnastiky tváre, ktorá je dostupná na mnohých internetových stránkach a pozitívne myslenie, ktoré je základom šťastného a vyrovnaného života. Toto všetko by malo dotvárať váš vlastný protivráskový program a nie len, že budete starnúť pomalšie, ale budete aj šťastnejší duchom a krásnym navonok.

 Limitovaná ponuka: žehlička na pleť

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.