Panel používateľa

Prečo kozmetika obsahuje fytoplanktón (morský rastlinný planktón)? Sú pre mňa tieto krémy a séra vhodné?

Pridal: Pridané: 24.5.2016 11:05:37 Počet zobrazení: 4515

24 Máj 2016

Kozmetika s obsahom fytoplanktónu je HIT. Krémy a séra s morským rastlinným planktónom sú síce novinkou, ale získali si už množstvo priaznivcov. Niet sa čo čudovať - jeho zloženie, význam a účinky sú aj pre kozmetický priemysel zaujímavé. Nemecká kozmetika Wellmaxx aj Devee - obe ho začlenili do svojho portfólia kozmetiky.

Prečo kozmetika obsahuje fytoplanktón (morský rastlinný planktón)? Sú pre mňa tieto krémy a séra vhodné?

Pokiaľ ste už boli pri mori a pozorovali ste zelené škvrny na vodnej ploche, tak ste natrafili na morský fyto planktón. Fyto planktón je druh mikro riasy, ktorá je neviditeľná voľným okom. V zhlukoch je ho možné spozorovať. Nachádza sa v oceánoch a moriach celého sveta a je nesmierne dôležitá súčasť potravinového reťazca. Ide o jednobunkový organizmus na ktorom si pochutnávajú morské živočíchy napríklad veľryby. Fytoplanktón je nesmierne výživný a kozmetický priemysel v ňom vidí nesmierny potenciál.

Zaujímavosti o morskom fyto planktóne 

fyto planktónPlanktón tu bol už dávno pred nami. Na svete existuje viac ako 40 000 druhov fytoplanktónu. Fytoplanktón nie je len dôležitá zložka potravinového reťazca – ale je aj obrovským producentom kyslíka na Zemi. Tieto malé jednobunkové organizmy dokážu využiť slnečné svetlo, teplo, vodu a minerály (fotosyntéza) na výrobu proteínov,  cukrov, vitamínov a nenasýtených mastných kyselín. Podľa NASA pochádza až polovica kyslíka, ktorý dýchame z fytoplanktónu. Na Zemi je živočíšna ríša závislá od zelene – od tráv, ktorá rastie na lúkach a pastvinách a od listov zo stromov v lesných pásmach. V moriach a ocenánoch existuje mikroskopické „okom neviditeľné“ zvieratá tkz. zoo-planktón, ktorého život je závislý na konzumácií fyto-planktónu.  A tak sa potravinový reťazec rozširuje až na väčšie rybky, ryby a veľryby, ktoré sa tiež spásajú „na morských pastvinách“ fyto-planktónu a zoo-planktónu.

Fyto-planktón sú jednobunkové rastliny, ktoré rovnako ako „pozemské rastliny“ obsahujú chlorofyl, ktorý zachytáva slnečné žiarenie a fotosyntézou vyrábajú energiu. Z oxidu uhličitého vyrábajú kyslík a sú nesmierne dôležitým článkom ekosystému na Zemi už milióny rokov.

Fyto planktón a jeho účinky

Fyto planktón sa dostal do popredia len v posledných rokov. Ako mnohé iné rastliny obsahuje výživné zdraviu prospešné látky - karotenoidy, minerály, nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny a fyto látky. Z prvotných štúdií týchto mikrorastlín sa zistilo, že zvyšujú energiu, zlepšujú náladu a posilňujú imunitný systém.

Fyto planktón má nesmierny význam pre kozmetický priemysel

fytoplanktonHoci je fyto planktón v počiatočnom štádiu skúmania, už teraz je zjavné, že je bohatým zdrojom týchto látok:

Nenasýtené mastné kyseliny – Majú viac Omega 3 nenasýtených mastných kyselín ako ryby. Ľahko prenikajú do hlbších vrstiev pokožky a pleť hydratujú.

Antioxidanty – Vysoký podiel anti-oxidantov ochraňuje pokožku pred poškodením voľnými radikálmi. Sú zdrojom bioflavonoidov a riboflavínu, ktoré sú dôležité pre správne funkcie pokožky.  

Ochrana pred slnkom – Fyto planktón sa dokáže ochrániť pred škodlivými slnečnými lúčmi blokovaním UV žiarenia.

Zinok – Zinok je nesmierne dôležitý pre pokožku a používa sa aj na problémy s akné.

Protizápalový účinok – Vďaka protizápalovému účinku sa používa aj na kožné ochorenia.

kozmetika s fytoplanktónom   kozmetika s fytoplanktónom

Odporúčame dve kozmetické rady s morským fyto planktónom

Kozmetická rada Wellmaxx Detox kombinuje fyto planktón s účinnou látkou Celldetox. Táto detoxikačná kozmetika detoxikuje pleť a ochraňuje pred poškodením voľnými radikálmi. High Tech kozmetika je výsledkom moderného prístupu v kozmetickom priemysle. 

Kozmetická rada Devee Caviar kombinuje fyto planktón s ďalšími morskými ingredienciami - prémiový kaviár, dva druhy morských rias, morský hodváb (zdroj morského kolagénu) s kyselinou hyaluronovou. 

 Aké účinky môžete od kozmetiky s fyto planktónom očakávať?

Pleťové krémy a séra dodajú pleti výživu, zlepšia hydratáciu, spustia detoxikáciu vďaka čomu budú funkcie pokožky fungovať optimálne a pleť bude vyzerať oddýchnuto, vitálne, zdravo a mladistvo. 

Je kozmetika s fyto planktónom vhodná aj na vrásky?

Kozmetika Wellmaxx Detox a Devee Caviar určite áno. Kozmetické rady sú určené prává na redukovanie vrások a obsahujú kombinácie viacerých účinných látok. Určite stojí zato si prečítať naše ďalšie články, kde sa do podrobne venujeme účinným látkam kozmetických rád a ich výrobkov. 

Odporúčané články: 

Devee Kaviár, čím sa odlišuje a aké sú jeho prednosti?

Výkonná biologická cesta pre detoxikáciu kožných buniek a ich dlhovekosť

Detoxikačný krém proti vráskam pre všetky vekové kategórie

Kozmetika s kaviárom

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.