Panel používateľa

Pozor: Cukor je jed, ktorý ničí pleť!

Pridal: Pridané: 15.6.2016 11:51:39 Počet zobrazení: 3183

15 Jún 2016

Konzumácia cukru nie len ovplyvňuje vašu váhu, ale ovplyvňuje aj celkový stav pokožky. Vedeli ste, že konzumácia nadmerného množstva cukru urýchľuje starnutie pleti? Nadmerná konzumáciu cukru poškodzuje kožné bunky. O cukre sa toho už popísalo, ale o jeho negatívnych vplyvoch na pleť dosť málo. Málokto si uvedomuje, že jeho nadmerná konzumácia poškodzuje kolagén.

Pozor: Cukor je jed, ktorý ničí pleť!

Cukor nespôsobuje len akné! Cukor škodí pleti, urýchľuje starnutie pleti poškodzovaním kožných buniek a degradáciu kolagénu!

Obmedzte konzumáciu cukru a zlepšíte vzhľad pokožky!

Nemusíte hneď vysadiť všetok cukor. Cukor telo potrebuje, ale telu postačuje cukor získaný zo zemiakov, cestovín, z celozrnného chleba, zo zeleniny a ovocia. Nadbytočná dávka cukru, ktorý sa nachádza vo fast food strave, v limonádach, v zmrzline, v kečupe, v horčici, v džúsoch a v cukrovinkách je pre telo škodlivá.

Cukor spôsobuje nebezpečné prekyslenie organizmu. Kyslé prostredie poškodzuje bunky vrátane kožných, vytvára ideálne prostredie pre bujnenie rakovinových buniek a poškodzuje proteíny napríklad aj kolagén. Cukor sa viaže na kolagénové vlákna a tie strácajú silu a flexibilitu. Nadmerná konzumácia cukru spôsobuje rýchlejšie starnutie pleti, sfarbenie pokožky do hnedasta, stenšovanie kože, neskôr aj stratu jasu a pokožka sa stáva náchylnejšou na vznik infekcií.

Základy o stavbe kože a ako stavbu kože ovplyvňuje nadmerná konzumáciu cukru

Pokožka sa skladá z vonkajšej ochrannej vrstvy kože – epidermis a pod ňou sa nachádza dermálna vrstva kože – dermis, ktorú tvoria elasténové a kolagénové vlákna. Tu sa vytvárajú nové bunky, ktoré nahrádzajú staré bunky a poskytujú podporu epiderme. V mladšom veku je obnova buniek optimálna, s pribúdajúcim vekom sa rovnováha výmeny kožných buniek narušuje a jednou z príčin je práve cukor, ktorý degraduje kolagénové vlákna a regenerácia nefunguje optimálne. Výsledkom je predčasné starnutie pleti.

Cukor znásobuje negatívne vplyvy voľných radikálov

Predčasné starnutie pleti spôsobujú aj voľné radikály. Anti-oxidačná ochrana pokožky zvonku môže byť zabezpečená výberom správnej kozmetiky napríklad Wellmaxx Detox kozmetická rada s morským planktónom, Devee Caviar sérum a fluid s morským komplexom, Wellmaxx ampulky s obsahom čajových výťažkov. Je množstvo kvalitných výrobkov, ktoré dokážu zredukovať negatívne vplyvy voľných radikálov. Ale celý ten význam sa stráca, keď deštrukčnú silu voľných radikálov podporujeme zvnútra, napríklad konzumáciou nadmerného množstva cukru. Stav pokožky teda významna ovplyvňuje strava, ktorú konzumujeme. Ani ten najlepší krém Vám nepomôže, keď Vaša strava obsahuje množstvo cukru, ktorý Vás z vnútra oberá o krásu a vitalitu. Obmedzte príjem cukru, nahraďte ho stéviou a dovoľte Vašej pleti zažiariť.

Dôkladná starostlivosť o pleť je pre zdravie pokožky dôležitá. Obmedzte aj príjemu cukru a pleť sa Vám za starostlivosť odvďačí mnohonásobne  - krásou a zdravím aj vo vyššom veku. 

wellmaxx detox proti volnym radikalom

Odporúčame článok: Pleť a výživa – Nenadarmo sa hovorí, že krása pochádza z vnútra!

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.