Panel používateľa
Späť

Poznáte zelený jačmeň? Vedeli ste, že tento doplnok výživy obsahuje látky, ktoré sú pre zdravie pokožky nevyhnutné?

Pridal: Pridané: 30.6.2016 10:18:28 Počet zobrazení: 15497

30 Jún 2016

Hyaluron.sk zaradil extrakt zeleného jačmeňa do svojho portfólia doplnkov výživy pre krásu, pretože je to bezpochyby zelená potravina s množstvom prospešných účinkov pre zdravie pokožky, vlasov a nechtov. 5g extraktu zeleného jačmeňa rozmiešaného vo vode urobí pre celkové zdravie a krásu veľmi veľa. Nápoj zo zeleného jačmeňa je nápoj, ktorý zmení Vašu pokožku.

Poznáte zelený jačmeň? Vedeli ste, že tento doplnok výživy obsahuje látky, ktoré sú pre zdravie pokožky nevyhnutné?

Základné informácie o zelenom jačmeni

Jačmeň je jednoročná tráva s rôznymi fázami rastu. V prvej etape rastu je tráva jačmeňa hustá, svieža a sfarbená do sýto-zelena. Keď dosiahne v tejto fáze vrchol rastu, zrežú sa a časti rastliny sa spracujú sušením alebo sa odštavia a extrakt sa vysuší na prášok. V reprodukčnom cykle sa tvorí obilie. Jačmeň má širokú škálu použitia, vyrábajú sa z neho výživové doplnky, krmivo pre zvieratá, alebo dokonca alkoholické nápoje. Jačmeň je štvrtou najviac pestovanou plodinou na svete. V roku 2007 sa vypestovalo a spracovalo vo svete viac ako 136 miliónov ton na ploche 556,000 kilometrov štvorcových.

zelený jačmeň úcinky na pleťVitamíny, minerály, nutrične zloženie zeleného jačmeňa

Zelený jačmeň obsahuje viac ako desať druhov aminokyselín, vrátane 9 esenciálnych aminokyselín. Jačmeň je tiež dobrým zdrojom kyseliny listovej, niacínu, medi, selénu a mangánu, a tiež obsahuje fosfor, vápnik, vitamín C, kyselinu pantoténovú, tiamín, riboflavín, vitamín B6, železo, draslík a zinok. Beta-karotén a vitamín E sú v jačmeni tiež prítomné.

5g zeleného prášku obsahuje vitamín A beta karotén: 0,22 IU, vitamín C: 0,23mg, vitamín E: 0,1 IU, vitamín B1: 0,013mg, vitamín B2: 0,062mg, vitamín B6: 0,12mg, niacín: 0,63mg, kyselina listová: 0,019mg, vitamín B12: 0,056mg, vitamín K: 0,058mg.

Zelený jačmeň a jeho účinky na celkové zdravie

Zelený jačmeň obsahuje chlorofyl, vlákninu a mnohé ďalšie životne dôležité výživné látky. Zelený jačmeň má alkalizujúce, okysličujúce, antioxidačné, detoxikačné a vyživujúce účinky. Pomáha prečisťovať krv, odplavovať toxíny, neutralizovať prekyslenie a dodávať telu potrebné vitamíny.

Zelený jačmeň a jeho spracovanie

Zelený jačmeň je rastlinka, ktorá sa spracúva dvoma spôsobmi. Prvým spôsobom je zbieranie lístkov, ktoré sa usušia a pomelú. Prášok, ktorý sa získa je jemne zelený a sypký ako pomleté seno. Chuť je menej výrazná. Druhým spôsobom je extrahovanie šťavy a jej následné usušenie. Prášok, ktorý sa získa je ťažší, má tendenciu vytvárať hrudky a nepráši sa, pretože je to špeciálnou technológiou usušená šťava a neobsahuje usušené pomleté časti rastliny. Chuť je silne výrazná. V druhom prípade si prášok zachováva všetky látky, ktoré sú obsiahnuté v čerstvom jačmeni.

Zelený jačmeň a jeho účinky na pokožku

Zelený jačmeň je bohatým zdrojom vitamínu C, anti-oxidantov a minerálov. Zelený jačmeň má proti-zápalové účinky.

zelený jačmeň na pleťÚčinky zeleného jačmeňa na pokožku sa dajú zhrnúť do pár bodov:

1. Zlepšuje elasticitu pokožky - zelený jačmeň obsahuje 10xviac vápnika ako kravské mlieko. Viac o účinkoch vápnika na pleť nájdete tu

2. Anti-aging účinky - zelený jačmeň má silné anti-oxidačné účinky.

3. Detoxikačný a očisťujúci účinok  - zelený jačmeň pomáha prečistiť krv a bunky vrátane kožných sú tak lepšie oxysličované a vyživované. Detoxikačný účinok zbavuje aj pokožku toxínov. 

4. Regeneračné účinky - Zelený jačmeň obsahuje látky, ktoré urýchľujú regeneráciu aj kožných buniek. 

5. Proti-zápalové účinky - Užívanie zeleného jačmeňa pomáha zmierniť zápalové prejavy kože a užívajú ho aj pri ochoreniach ako sú psoriázy, dermatitídy. 

Na záver

Nápoj z extraktu zeleného jačmeňa je Vaším zdravotným poistením. Pomôže Vám dodať telu prirodzeným spôsobom vitamíny, minerály, aminokyseliny a anti-oxidačné enzýmy. Je veľmi bohatý na enzým super oxid dismutáza, ktorý je zachytávačom voľných radikálov a práve v pokožke sa ich tvorí veľmi veľa z dôvodu pôsobenia slnečného svetla a chemického znečistenia. Hoci na trhu existuje množstvo zdravých zelených potravín, doporučujeme Vám aj šťavu zeleného jačmeňa, ktorý svojim zložením prospieva nie len pokožke, ale aj celkovému zdraviu. 

Odporúčame: Zelený jačmeň extrakt Kosher v prášku 220g (výživový doplnok, odšťavená a usušená šťava mladého jačmeňa) nájdete aj v eshope. 

Jedinečná cena na zelený jačmeň len u nás. Prečítajte si našu bonusovú ponuku. >>>>

BIOanión vložky

Bioanion vložky 

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberaním nášho newslettra sa dozviete o výpredajoch, akciách, novinkách najrýchlejšie. OKREM TOHO, budete informovaní o špeciálnych ponukách, ktoré sú dostupné len odberateľom newslettra. 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.