Panel používateľa

Pokožka spálená alebo poškodená od slnka potrebuje správny krém na spálenú pokožku!

Pridal: Pridané: 17.7.2016 15:33:06 Počet zobrazení: 7190

17 Júl 2016

Nadmerné vystavovanie pokožky slnečným lúčom spôsobuje spálenú pokožku na tvári, čo urýchľuje starnutie pleti – biologický proces, ktorý je ovplyvňovaný genetikou, vekom a slnečným žiarením. Dôsledky nadmerného slnenia sa neprejavia hneď, ani po roku, či dvoch. Zväčša nás dôsledky nadmerného slnenia dostihnú až po 10tich rokoch. Poškodzovanie pokožky slnkom sa akumuluje a prejaví sa až po rokoch. Po 50-tke sa na tvári objavujú žilky, pigmentové zmeny, hlboké vrásky alebo nadmerne vysušené zóny.

Pokožka spálená alebo poškodená od slnka potrebuje správny krém na spálenú pokožku!

Ultrafialové žiarenie UVA, UVB, UVC

Slnečné žiarenie sa skladá z troch vlnových dĺžok – A, B a C. UVC je absorbovaná ozónovou vrstvou, UVB je blokované napríklad sklom (okno auta) a UVA prechádza aj cez sklo. V dôsledku ultrafialového žiarenia sa poškodzuje pokožka voľnými radikálmi. Tieto radikály sú v podstate „bunkové molekuly kyslíka“, ktoré sú zaktivované. Výsledkom je kaskádový účinok, ktorý môže poškodiť milióny buniek vo veľmi krátkom čase. Poškodenie na koži je možné pozorovať vizuálne. Tvoria sa vrásky, pigmentové škvrny, zmeny v textúre pleti, vo farbe pleti a najviac vystavované miesta slnku na pokožke sú na dotyk suchšie. Okom neviditeľné zmeny zo slnka sú zmeny DNA a narušenie imunitného systému kože. Tieto faktory sú dôležité, pretože môžu mať vplyv na vznik rakoviny. Vystavovanie pokožky slnku bez opaľovacieho krému je riskantné. Pre udržanie zdravia kože sa odporúča opaľovací krém s vysokým faktorom UV alebo výhybanie sa slnku. Pokožku v okolí očí si môžete ochrániť používaním slnečných okuliarov s UV ochranou.

Ochrana pokožky proti ultrafialovému žiareniu na dovolenke

UV žiarenie poškodzuje pokožku. Každý potrebuje UV ochranu. Existujú viaceré možnosti, ako chrániť pokožku pred škodlivým UV žiarením. Najlepšia cesta je obmedziť vystavovanie pokožky slnečným lúčom. V lete to je však nemožné. Preto je potrebné si pokožku chrániť opaľovacím krémom v čase, keď ste priamo na slnku. Počas dovolenky je to skoro neustále. Takže sa dôkladne natierajte opaľovacím krémom. 

Ochrana pokožky proti ultrafialovému žiareniu počas bežných dní

V bežné dni je vhodné pokožku chrániť peptidovou kozmetikou alebo ampulkami s obsahom púpalkového oleja, aloe vera, komplexu čajov – pokožka je tak chránená pred UV žiarením a zároveň ošetrovaná proti vráskam. Ampulky a peptidová kozmetika sú v lete naozaj vynikajúca prevencia prehlbovania vrások pôsobením UV žiarenia.

Poškodenia kože ultrafialovým žiarením

 • Erythema
 • Edémy
 • Pigmentové škvrny
 • Zhrubnutie kože – dermy aj epidermy
 • Imunosupresia
 • Predčasné starnutie kože
 • Rakovina kože

Kozmetika proti UV žiareniu (proti UVA a UVB žiareniu)

 • Opaľovacie krémy
 • Fyzikálne blokátory UV žiarenia - sú oxid zinočnatý a oxid titáničitý. Sú vhodné na každodenné použite. Sú vhodné aj pre deti, pretože sú pokožkou dobre tolerované a nedráždia pokožku. Majú bieliaci účinok.
 • Prírodné blokátory UV žiarenia – sú prírodné peptidy. Prírodné peptidy ochraňujú peptidové väzby proteínov v koži. Napríklad skvalén, ktorý sa nachádza v olivovom oleji ochraňuje lipidy v koži. Alebo alantoín je látka, ktorá ochraňuje DNA pred poškodením UV žiarením.
 • Prírodné blokátory UV žiarenia – sú účinné látky s antioxidačnou ochranou. Anti-oxidačnú ochranu poskytujú napríklad účinné látky ako Quercentín (Gingko biloba extrakt je bohatým zdrojom Quercentínu), vitamín E, vitamín C, karotenoidy atď.
 • Prírodné extrakty, ktoré stoja zato: Komplex rôznych čajov, Aloe Vera, Extrakt z vlašských orechov, oleje ako sezamový, arašidový, olivový,  púpalkový olej

Spálená tvár od slnka. Čo na spálenú kožu? Tipy na slnkom rozpálenú tvár: 

Pre pokožku je dôležitá bunková regenerácia. Tri najviac používané regeneračné postupy zahŕňajú antioxidanty, vitamín A a exfoliačné prostriedky. 

ampulky na spálenú pokožkuPostup na spálenú pokožku má 4 riešenia, ktoré sa dajú skombinovať pre najlepšie účinky. Dámy, ktoré majú rady slnko by si mali pokožku chrániť. Odporúčaný postup je pre všetkých ľudí, ktorí majú radi slnko.

1. Antioxidanty

Antioxidanty sú cielený koncept v oblasti zdravia a v udržiavaní zdravej a krásnej pokožky. Slnečné ultrafialové žiarenie produkuje voľné radikály, ktoré sú absorbované antioxidantmi. Najbežnejšie antioxidanty sú vitamíny A, C a E spolu s beta-karoténom. Tieto antioxidanty sú najúčinnejšie pri lokálnych aplikáciách. Aktuálne vitamín C je najpoužívanejší. Okrem svojej antioxidačnej aktivity vitamín C stimuluje replikáciu buniek a tvorbu kolagénu. Celkový efekt je pevnejšia pokožka so znížením výskytu jemných liniek a vrások. 

Odporúčame: 

Ampulky s vitamínmi s obsahom vitamínov B, panthenol, H (biotín), C, E, A a F. Tieto vitamíny sú silné anti-oxidanty. 

Ampulky z extraktu troch čajov s obsahom bieleho, zeleného a červeného Rooibus čaju. Extrakty z čajov majú vynikajúci anti-oxidačný účinok. Viac o účinkoch na pleť sa dočítate v ďalšom článku. >>>>

Ampulky s Aloe vera s obsahom kyseliny hyaluronovej, Aloe Vera, D-panthenolu a alantoínu. Aloe Vera mý výrazný upokojujúci účinok a Aloe Vera sa používa aj pri popáleninách. Viac o účinkoch na pleť sa dočítate v ďalšom článku.>>>>

2. Vitamín A (Retinol) 

retinol na spalenu plet na tvariVitamín A je k dispozícii v bežných formách, ako sú Retin-A alebo retinol (Vitanol Bio, Retinyl palmitát, atď). Retin A je na predpis a je silnejší ako deriváty vitamínu A. Deriváty vitamínu A sú veľmi účinné pri poškodení pokožky slnkom. Sú vhodnejšie ako Retin A, pretože sú bez vedľajších účinkov.

Vitamín A lokálne je tiež nevyhnutný pre udržanie zdravia a údržbu kože. Vitamín A napomáha bunkovému rastu a pri diferenciácií. Výsledky sú pôsobivé – dochádza k redukcii vrások a liniek, pleť je hladšia, pružná a rovnomerne pigmentovaná.

Odporúčame:

Kozmetická rada Devee Retinol kombinuje Pro-Retinol Vitanol Bio s Retinyl palmitátom a s nízko- a vysoko-molekulárnou kyselinou hyaluronovou. Retinol urýchľuje obnovu buniek a zároveň má anti-oxidačný účinok. 

Devee Retinol nočný krém okrem toho obsahuje aj anti-oxidant vitamín E so vzácnymi olejmi ako jojobový olej, olej z makadámiových orieškov a bambucké maslo.

peeling na spalenu plet3. Exfoliácia

Exfoliácia je dosiahnutá aplikáciou napríklad AHA kyselín. Prírodné AHA kyseliny obsahuje napríklad extrakt z ibišteka. Druhou alternatívou je enzýmový peeling, ktorý odstraňuje nečistoty do hĺbky bez trenia a dráždenia pokožky a odstraňuje sa odumretá pokožka. Stimuluje sa epiderma aj derma a výsledkom je jednotná pigmentácia a znížený výskyt jemných rýh a vrások. 

Odporúčame:

Ampulky s ibištekom sú s obsahom ibišteka, kofeínu a Aquaxylu. Extrakt z ibišteka obsahuje oveľa viac ako len významné AHA kyseliny. Ibištek je multi-funkčná ingrediencia, ktorá má exfoliačný účinok a zároveň dodáva pokožke anti-oxidačný a proti-zápalový účinok. AHA kyseliny v ibišteku majú hydratačný účinok, urýchľujú obnovu buniek a dokonca majú účinok ako prírodný botox.

Enzymový píling nedráždi pokožku a pôsobí do hĺbky. Nanáša sa na pleť na 15 minút. 

biolampa stimlight4. Červené polarizované svetlo

Červené polarizované svetlo sa používa na upokojenie pokožky a zmiernenie škodlivých účinkov UV žiarenia. Energizuje bunky, rozširuje sieť cievnych kapilár a prináša okamžitú úľavu. Odporúčame biolampu Stimlight alebo Biogene

Postup pri spálenej pokožke alebo po dovolenke:

Na spálenú pokožku aplikujte pár dní ampulky s aloe vera. Až keď sa pokožka upokojí, začnite s nápravným režimom. Nápravný režim: Najskôr je potrebný peeling. Po peelingu sa nanáša obsah ampuliek - vitamíny, ibištek alebo extrakt čajov. Nechajte ich na pokožke pôsobiť aspoň 5 minút. Následne môžete použiť sérum s retinolom a potom krém s retinolom. 

Nápravný režim na spálenú pleť

Nápravný režim pre zlepšenie zdravia pokožky by sa mal aplikovať dvakrát denne, ráno aj večer. Produkty možno kombinovať a pokiaľ sa neprejaví začervenanie, podráždenie a lúpanie tak je tolerovaný režim potrebné dodržiavať pravidelne dlhšiu dobu. Aspoň 28 dní zotrvajte pri retinole. Ampulky sú PLUS pre vašu pokožku, ale pokiaľ sa rozhodujete medzi retinolom a ampulkami, tak jednoznačne odporúčame retinol krém so sérom. 

Nezabudnite, že poškodenie kože je výsledkom dlhoročných vystavovaní pokožky nadmernému slnku. Zlepšenie stavu pokožky sa neprejaví za jeden deň. Dodržujte tento postup v starostlivosti o pleť a pozitívne zmeny na pokožke sa onedlho dostavia.  

Spôsob platby:

 • bankovým prevodom
 • na dobierku
 • kreditnou kartou
 • internet bankingom

Spôsob doručenia:

 • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.