Panel používateľa

Pleť a výživa – Nenadarmo sa hovorí, že krása pochádza z vnútra!

Pridal: Pridané: 8.4.2016 09:40:39 Počet zobrazení: 3355

08 Apríl 2016

Krásna pleť sa nedá dosiahnúť bez zdravej životosprávy. Žiadna kozmetika, ani tá najdrahšia nenahradí pleti vitamíny a minerály, ktoré koža získava zo stravy. Kozmetické prípravky sa nedokážu vstrebať do najhlbších vrstiev kože a preto by sa na zdravú životosprávu nemalo zabúdať. Kombináciou zdravej životosprávy, kvalitnej kozmetiky a ďalších faktorov popísaných v článku sa dajú dosiahnúť úžasné výsledky - omladnutie o niekoľko rokov!

Pleť a výživa – Nenadarmo sa hovorí, že krása pochádza z vnútra!

Koža a jej funkcie

Koža je najvačší orgán tela. Má predovšetkým ochrannú funkciu. Chráni pred vonkajšími vplyvmi fyzikálnymi (poranenie, slnečné žiarenie), chemickými aj biologickými (invázia mikroorganizmov). Zabraňuje prenikaniu rôznych druhov škodlivých látok do organizmu a pomáha regulovať telesnú teplotu.

Faktory, ktoré ovplyvňujú stav pokožky

Mnohé faktory spôsobujú, že sa koža mení. Zhoršuje sa pružnosť a pevnosť. Pokožka sa tak javí krehká a tenká. S pribúdajúcim vekom starne celé telo – nie len koža, ale aj všetky ostatné orgány. Ale nie je to dôsledok len pribúdajúcich rokov! Existujú mnohé ďalšie faktory, ktoré spôsobujú predčasné starnutie pleti a nejde o "prirodzený proces" ako sa mnohí nazdávajú. Kombináciou týchto ďalších vplyvov starne pokožka dokonca oveľa rýchlejšie. Spôsobuje to oxidačný stres, kumulovanie toxínov, nedostatočná výživa a zanedbaný pitný režim (nedostatok vitamínov, minerálov, vody), nedostatočná ochrana proti slnku a navštevovanie solárií, nedostatočná starostlivosť o pleť zvonku, nedostatok spánku a stres. A zato si vo veľkej miere môžeme sami, hoci sa mnohí častokrát odvolávajú na genetiku.

Pleť a výživa

ovocie a zelenina vitamíny pre pleťAby bola pokožka zdravá a vyzerala mladistvo a krásne je potrebné ju zásobovať správnou výživou "z vnútra von". To, čo jete sa odzrkadluje aj na vzhľade Vašej pleti.

Strava bohatá na ovocie a zeleninu dodá pleti potrebné antioxidanty – látky, ktoré ju ochránia pred oxidačným stresom. Bunky poškodzované oxidačným stresom nedokážu fungovať optimálne, poškodzuje sa aj DNA a urýchľuje sa proces starnutia kože.

Najznámejšie antioxidanty sú karotenoidy, tokofenoly, flavonoidy, vitamín A, vitamín C, vitamín E, lykopén a nenasýtené mastné kyseliny.

Vitamíny na pleť

Vitamín C a účinky na pleť

Bohatým zdrojom vitamínu C je ovocie a zelenina napríklad citrusy, bobulovité plody ako čučoriedky, šípky, guava, čili papričky a petržlen.

Vitamín C je dôležitý pre správnu syntézu kolagénu.

správna výživa pletiTokoferoly - Vitamín E a účinky na pleť

Bohatým zdrohom vitamínu E sú rastlinné oleje napríklad slnečnicový olej, olej zo pšeničných klíčkov, semiačka, kukurica a niektoré druhy mäsa.

Vitamín E je silný antioxidant a ochraňuje kolagén pred degradáciou a poškodením oxidačným stresom.

Karotenoidy – Vitamín A, Retinol, lykopén a účinky na pleť

Bohatým zdrojom karotenoidov je mrkva, tekvica, sladké zemiaky, mango, papája, paradajky. Retinol sa nachádza v pečeni, vo vaječnom žĺtku,v syroch a v rybách.

Retinol je silný antioxidant a ochraňuje kolagén pred degradáciou a poškodením oxidačným stresom.

Lykopén má antioxidačné účinky a predpokladá sa, že je prevenciou rakoviny kože.

Vitamín D a účinky na pleť

Telo dokáže syntetizovať vitamín D zo slnka. Malé množstvo sa nachádza aj v rybách a vo vaječnom žĺtku.

Vitamín D ochraňuje bunky pred poškodením slnečným žiarením a predpokladá sa, že je prevenciou rakoviny kože.

Flavonoidy a účinky na pleť

Flavonoidy nazývané polyfenoly sa nachádzajú v zelenom čaji. 

V roku 2005 sa robila štúdia, ktorá dokázala, že polyfenoly zo zeleného čaju zlepšujú elasticitu kože. Preukázalo sa, že polyfenoly zo zeleného čaju majú protizápalové, antioxidačné a protirakovinové účinky.

Prebiotiká a probiotiká

Prebiotiká a probiotiká sa používajú na posilnenie imunitného systému kože.

Nenasýtené mastné kyseliny (Vitamín F)

Zdrojom nenasýtených mastných kyselín sú rastlinné oleje, rôzne druhy semiačok a orechov a ryby.

Pravidelná konzumácia stravy bohatej na nenasýtené mastné kyseliny ochraňuje bunky pred oxidačným stresom, UV žiarením a zlepšuje sa syntéza kolagénu.

Pokožka potrebuje nenasýtené mastné kyseliny pre svoju pevnosť. Horná vrstva kože je práve vďaka nenasýteným mastným kyselinám pevná a ochraňovaná pred vstupom škodlivých molekúl z ovzdušia.

Záver

Zlepšením stravovacích návykov a doplnením potravín s obsahom látok, ktoré koža potrebuje dosiahnete výrazné zlepšenie celkového vzhľadu pleti.

Odporúčame: 

Wellmaxx koncentrát s vitamínmi

koncentrat s vitaminmi

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.