Panel používateľa

Oplatí sa investovať do kaviárovej kozmetiky?

Pridal: Pridané: 21.7.2019 12:12:15 Počet zobrazení: 3286

21 Júl 2019

Investujeme nemalé finančné prostriedky do pleťových krémov a kozmetických prípravkov, aby sme vyzerali mladšie, krajšie a atraktívnejšie. Kvôli kráse investujeme naozaj do zvláštnych ingrediencií. V dnešnej dobe nie je nezvyčajné absolvovať pedikúru rybičkami. Alebo si krémovať ruky krémom z ovčej placenty.

Oplatí sa investovať do kaviárovej kozmetiky?

Jedným z prírodných produktov, ktoré sa v súčasnosti vyskytujú v kozmetických prípravkoch je kaviár. Ale sú kaviárové vajíčka naozaj také účinné? Posledná štúdia publikovaná v magazíne European Journal of Lipid Science and Technology analyzuje, či kaviár môže zvýšit hodnotu kozmetických výrobkov.

Je to všetko o lipidoch 

Lipidy sú organické zlúčeniny, ktoré sú rozpustné v nepolárnych rozpúšťadlách, ale nerozpustné v polárnych rozpúšťadlách, ako je voda. Lipidy sa podieľajú na hlavných biologických funkciách, vrátane uchovávania energie, bunkovej signalizácie a pomáhajú s bunkovou štruktúrou.

Existuje veľa rôznych typov lipidov vrátane sterolov, ako je cholesterol, oleje a vosky a vitamíny rozpustné v tukoch. Tuk, ktorý je jednou z hlavných živín potrebných pre telo je typ lipidu známy ako triglyceridy. Takže zatiaľ čo tuky sú lipidy, nie všetky lipidy sú tuky, preto lipidy a tuky nie sú synonymom.

Lipidy v kozmetických prípravkoch

Lipidy sa bežne pridávajú do kozmetiky - najmä do pleťových krémov ako hydratačné zložky - na pomoc hydratácii pokožky. Ale môžu tiež pôsobiť ako antibakteriálne látky a pomôcť krému preniknúť do pokožky. Mandle, marhule a rastlinné oleje sú všetky získané z rastlinných zdrojov a pravidelne sa zaraďujú medzi účinné látky. Ale aj živočíšne zdroje sa používajú v kozmetických prípravkoch napr. včelí vosk, lanolín a rybie oleje našli cestu do kozmetických výrobkov a sú tam hlavne preto, že sú lipidy. A v posledných rokoch kaviár našiel svoju drahú cestu do kozmetických výrobkov.

Kaviár na tvár

Ale záleží na tom, aký typ rybích vajíčok sa v kozmetike používa? Štúdia uverejnená v Európskom vestníku the European Journal of Lipid Science and Technology  o vede a technológii skúmala túto otázku a porovnávala kaviárové vajíčka jeseterov s lacnejšou alternatívou, Brillovými vajcami.

Tím používal plynovú a kvapalinovú chromatografiu na analýzu mastných kyselín nachádzajúcich sa vo vajíčkach. Tím zistil, že kaviárové vajíčka obsahovali výrazne viac trigliceridov ako Brillové vajíčka a tiež vyššiu koncentráciu kyseliny linolovej a omega-3 mastných kyselín.

Výsledky naznačujú, že kaviár ponúka ďaleko viac ako lacnejšie alternatívy. 

Benefity kaviárových produktov

 • Lifting účinok
 • Spevnenie pleti
 • Podporuje priridzené kontúry
 • Zlepšuje elasticitu
 • Hydratačný účinok
 • Anti-oxidačný účinok

DEVEE CAVIAR +++++ 

Špičkové Fluid aj sérum sú obohatené nie len o kaviár, ale aj o ďalšie morské účinné komplexy z morských rias, morského planktónu a kolagénu. Kozmetickú radu dopĺňa nízko a vysokomolekulárna kyselina hyaluronová. Jedinečné účinné látky, ktoré pleť omladia. Kozmetická rada, ktorú si zamilujete. 

Nájdete v eshope. 

 

 

kaviárová rada

Spôsob platby:

 • bankovým prevodom
 • na dobierku
 • kreditnou kartou
 • internet bankingom

Spôsob doručenia:

 • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.