Panel používateľa

Nebezpečné látky v kozmetike, ktorým sa treba vyhýbať

Pridal: Pridané: 9.11.2015 09:32:14 Počet zobrazení: 4975

09 November 2015

V tomto článku nájdete zoznam nebezpečných látok pre zdravie, ktoré sa môžu nachádzať v niektorých kozmetikách.

Nebezpečné látky v kozmetike, ktorým sa treba vyhýbať

Je dôležité, aby ste vždy čítali zloženie každej kozmetiky, lebo niektoré obsahujú rakovinotvorné látky. Kozmetiku, ktorá neobsahuje zloženie ani nekupujte.

Kozmetika Wellmaxx a Devee neobsahuje žiadnu z týchto, alebo iných nebezpečných látok. Je vyrábaná v Nemecku a prechádza prísnymi kontrolami.

Tento zoznam slúži pre vás, aby ste si naštudovali kozmetiku, ktorú používate a aby ste sa týmto látkam vyhli. Tieto látky nekritizujeme a nevymýšľame si, je to oficiálny zoznam ktorý je zverejnený na viacerých stránkach.

Coal Tar (uhoľný decht): V EU je zakázaný, ale nachádza sa v niektorých kozmetikách zo Severnej Ameriky. Je karcinogénny.

DEA/TEA/MEA: Tieto zložky vytvárajú penu a nachádzajú sa v niektorých šampónoch, mydlách, sprchových géloch. Sú vyšetrované či nemajú karcinogénne účinky.

ETH: Nachádza sa v detských šampónoch a sprchových géloch. V Amerike sa testuje, aké nežiadúce účinky spôsobuje. Nepoužívajte pre vaše deti žiadnu kozmetiku, kde sa nachádajú látky označované ako ETH, Ethoxylated surfactant, ethylene oxid, etylén.

Formáldehyd: V EU je zakázaný, ale nachádza sa v niektorých kozmetikách ako laky na nechty, farby na vlasy alebo šampóny.

Hydrochinón ( hydroquinone): Je zakázaný v Anglicku, lebo má karcinogénne účinky.

Ortuť: Známy alergén, ktorý oslabuje vývoj mozgu. Nachádza sa v maskarách a niektorých očných kvapkách. Pozor!

Minerálne oleje ako vedlajšie produkty petroleja: Vytvárajú na pokožke film, ktorý znemožňuje pokožke vyplavovať toxíny. Nachádza sa v detských krémoch a olejoch.

Parabény: Sú používané vďaka ich konzervačným účinkom, sú spojené s rakovinou a poruchami endokrinného systému.

PPD: Sú spojené s poruchami imunitného systému.

Ftaláty: Sú zakázané v EU a Kalifornii. Nachádzajú sa v detských hračkách, v parfémoch alebo aj deodorantoch. Spôsobujú rakovinu a poruchy endokrinného systému.

PEG: Polyethylene glycol sa nachádza v mnohých produktoch, často je kontaminovaný s 1,4 dioxán alebo etylenoxidom. Oba sú karcinogény.

SLS, SLES: Používaný v mydlách. Poškodzuje pokožku.

Talc, mastenec: Spojený s rakovinou vaječníkov a dýchacími problémami. Nachádza sa v detských produktoch a deodorantoch.

Toluén: Často je skrytý a nachádza sa v lakoch na nechty a farbách na vlasy. Poškodzuje imunitu.

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.