Späť

Mýty v kozmetike

Pridal: Pridané: 3.10.2018 14:11:24 Počet zobrazení: 1972

03 Október 2018

Idete do obchodu a pýtate sa predavačky na výber kozmetického krému. Tú ako prvé zaujíma vek. Sú však kozmetické krémy vytvorené na báze vekovej kategórie? Poradíme vám.

Mýty v kozmetike

5 mýtov v kozmetike, ktoré by ste mali poznať

Idete do obchodu a pýtate sa predavačky na výber kozmetického krému. Tú ako prvé zaujíma vek. Sú však kozmetické krémy vytvorené na báze vekovej kategórie? Poradíme vám.

Mýtus 1: Vyberte si kozmetický produkt - krém podľa vášho veku.

Mnohé produkty na trhu sú určené pre špecifickú vekovú kategóriu, avšak vek nie je typ pleti. Pravda je, že niekto v 50 rokoch môže mať rovnaké kožné problémy a rovnaký typ pleti ako niekto v 30 rokoch. Mastná pleť a upchaté póry sa nestratia, keď dosiahnete 50 rokov. Vek na kozmetike je len približným ukazovateľov, ktorý vám môže pomocť, ale nemusí. Aj niektoré 30 ročné ženy môžu mať hlboké vrásky ako 45 ročné, alebo niektoré 50 ročné majú jemnú pleť ako 35 ročné.

Väčšinou platí, že suchá pleť starne rýchlejšie ako mastná pleť, ale aj to nemusí byť pravda. Ak mastná pleť je dlhodobo dehydratovaná a bez vitamínov, tak bude starnúť podobne rýchlo ako suchá hydratovaná pleť.

Nepozerajte na vek, alebo typ pleti ako na presný faktor, ktorý vám poradí pri kúpe krému. Pozerajte na vašu pleť a na jej znaky starnutia, ale na štruktúru a vlastnosti vašej pleti. Pri prvých náznakoch si zaobstarajte kozmetický krém proti vráskam podľa typu vašej pleti a doprajte pleti potrebnú hydratáciu a vitamíny.

Mýtus 2: Vyberte si hypoalergénne produkty pre citlivú pleť.

Názov ,,hypoalergénny,, znamená, že je menšia pravdepodobnosť citlivosti na niektoré ingrediencie. Nie sú žiadne pravidlá v kozmetike, ktoré kvalifikujú produkt na hypoalergénny, alebo nie. Každá pleť je iná a každá je citlivá na iné látky a iné ingrediencie. Hypoalergény pre vás nie je hypoalergény pre niekoho iného.

Namiesto ,,hypoalergénnej kozmetiky,, hľadajte kozmetiku, ktorá je organická, bez parabénov, bez parfémov. Naučte sa ako nevhodné ingrediencie môžu poškodiť pokožku.

My odporúčame Wellmaxx Organics pre citlivú pleť, ktorá je organická, s pečaťou Natrue a ktorá je vyrobená z bio a organických ingrediencií bez pesticídov.

Mýtus 3: Starecké a pigmentové škrvny sú dôsledkom starnutia.

Termín ,, starecká škvrna,, nie je presný a nemusí súvisieť so starnutím pleti. Starecké a pigmentové škvrny sú znakom napríklad dlhodobému vystavovaniu slnečného žiarenia, toxínov, nedostatku vitamínov a vody. Môžu takisto vzniknúť v 30tich rokoch, ale aj v 50tke.

Doprajte si krémy s ochranným faktorom, ktoré ochránia vašu pleť pred starnutím zo slnka, dodajte jej vitamíny, ktoré tak potrebuje, aby všetky funkcie fungovali normálne a dodržujte pitný režim.

Mýtus 4: Z akné raz vyrastieme.

Akné je problém, ktorý sa začína prejavovať v puberte. Je to dôsledok hormonálnych zmien a nadmernej produkcie mazu, ktorá vedie k upchávaniu pórov. Po nastolení hormonálnej stability, mazové žľazy produkujú menej mazu, ale ak bola pokožka predtým mastná, tak mastná aj ostane. Preto čierne bodky (komedóny) a akné sa budú tvoriť aj naďalej, avšak v menšom počte. Znova sa to môže spustiť napríklad v období tehotenstva.

Na akné je najlepšie si nanášať aloe vera, ktoré pokožku hojí a regeneruje.

Mýtus 5: Make-up spôsobuje vznik akné.

Keby to tak bolo, make-upu by sa všetci vyhýbali. Neodstránený make-up spôsobuje celkové zhoršenie pleti. Pokožka potrebuje dýchať a regnerovať sa. Preto počas noci by mala byť vyčistená. Na noc naneste regeneračný krém určený na noc, ktorý podporí je obnovu a hydratáciu počas celej noc.

Tipy od nás:

 • Vyberte si krém podľa znakov starnutia vašej pleti a nie podľa veku (jemné vrásky-1 aktívna ingrediencia, hlbšie vrásky-2 ingrediencie, hlboké vrásky-3 aktívne ingrediencie vrátane peptidov)
 • Používajte čistiace kozmetické produkty na odstránenie make-upu ako Wellmaxx Micelárna voda3v1.
 • Používajte na noc krémy určené na nočnú regeneráciu.
 • Používajte každé ráno krémy na denné použitie, najlepšie s ochranným faktorom.
 • Pri citlivej pleti siahnite po organickej kozmetike.
 • Pri akné si nanášajte aloe vera ampulky.
 • Pri znakoch nezdravej pleti siahnite po vitamínových ampulkách.

BIOanión vložky

Bioanion vložky 

Spôsob platby:

 • bankovým prevodom
 • na dobierku
 • kreditnou kartou
 • internet bankingom

Spôsob doručenia:

 • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberaním nášho newslettra sa dozviete o výpredajoch, akciách, novinkách najrýchlejšie. OKREM TOHO, budete informovaní o špeciálnych ponukách, ktoré sú dostupné len odberateľom newslettra. 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.