Panel používateľa

Kolagén proti vráskam a fakty o jeho účinnosti

Pridal: Pridané: 13.6.2016 09:51:34 Počet zobrazení: 14756

13 Jún 2016

Kolagén sa používa v kozmetických prípravkoch pre jeho anti-aging účinky a proti vráskam. Pomáha zjemniť a zredukovať existujúce vrásky. Používa sa v ampulkách, krémoch, sérach, očných krémoch ale jeho účinok je komplexný, pokiaľ sa užíva aj vo forme výživového doplnku pravidelne.

Kolagén proti vráskam a fakty o jeho účinnosti

Kolagén a jeho pôvod

Kolagén pre kozmetický priemysel sa získava z morských zdrojov alebo môže byť hovädzieho pôvodu.   

Kolagén a jeho vstrebateľnosť do pokožky

Vo všeobecnosti je známe, že extrahovaný kolagén má príliš veľké molekuly, ktoré nie sú schopné preniknúť vrstvou dermis. Ostávajú tak nečinne na povrchu. Nečakajte, že výrobok s kolagénom prenikne do hlbších vrstiev kože. Kolagén v prípravkoch má úplne inú úlohu.

Prečo sa kolagén používa v krémoch na pleť?

  • Pretože kolagén je HIT. Nachádza sa v koži a zákazníci ho automaticky považujú sa látku, ktorú pokožka potrebuje. Áno, potrebuje, ale kolagén, ktorý sa nedostane do hlbších vrstiav pokožky injekčne alebo vo forme výživového doplnku ostáva na povrchu a nie je schopný preniknúť do dermálnej vrstvy kože.
  • Pretože kolagén, rovnako ako kyselina hyaluronová, má hydratačný potenciál. Keď je zapracovaný do kvalitnej kozmetiky, tak prináša hydratačný komplex. Hydratácia pleti musí byť zachovaná, aby sa zamedzilo tvorbe vrások. Hydratovaná pleť sa rovná krásna a zdravá pleť. To je dôvod, prečo sa oplatí kozmetike s kolagénom dať šancu. 

Pokiaľ hľadáte kozmetiku, ktorá dokáže preniknúť do hlbších vrstiev pokožky a stimulovať tvorbu kolagénu a elasténu, tak vhodným kandidátom je kozmetika s obsahom nenasýtených mastných kyselín, peptidov, rastových faktorov, kmeňových buniek alebo s obsahom retinolu.

morsky hodvab s kolagenomKolagén na tvár 

Poznáte morský hodváb alebo byssový hodváb (po anglicky Byssus)? Morský hodváb je exkluzívny balíček morského pôvodu -  plný nenasýtených mastných kyselín, morského kolagénu a elasténu z morského hodvábu morských slávok jedlých. Sú to elastomérne vlákna potiahnuté fibroínom (hodvábom) a dovoľujú slávkam sa naviazať na tvrdé povrchy ako sú kamene. Morský hodváb vďaka vysokému podielu nenasýtených mastných kyselín pomáha syntetizovať keratín a kolagén, čo významne zlepšuje kvalitu siete spojivového tkaniva pokožky a kolagén hydratuje pleť. Tieto Wellmaxx Hyaluron ampulky s morským hodvábom sú obohatené o ďalšie účinné látky ako sú kyselina hyaluronová a Aquaporine plus. Kyselina hyaluronová a Aquaporine plus zaručujú hydratáciu a Aquaporine plus navyše stimuluje tvorbu vlastnej kyseliny hyaluronovej. Trojkombinácia prináša protivráskový účinok.

Kolagén vo forme výživového doplnku je nesmierne dôležitý pre kožu, kĺby a cievy. V tomto momente je dôležité, že kolagén ovplyvňuje aj stav pokožky. Preto sa odporúča užívať pravidelne. U kolagénu platí, že najlepšie sa ovplyvňuje zvnútra, teda cez stravu, ktorú konzumujete. 

Okrem kolagénu je tu vápnik. Predpokladá sa, ako sme už spomínali v minulých článkoch "Čo sú vrásky? Vedci Vám to vysvetlia. Rôzne teórie, rôzne riešenia.", že voľna koža vzniká stenšovaním podporných štruktúr – kostí a tuku a pravdepodobne to nesúvisí so svalmi. Napríklad, starnutím sa v oblasti líc stráca tuk a lebka sa zmenšuje, tým dochádza k vzniku spomínanej voľnej kože. Mnohé zdroje uvádzajú, že kostrová konštrukcia je oveľa dôležitejšia ako atrofia (svaly). Čo to znamená? Zjednodušene povedané vápnik je pre redukovanie vrások nesmierne dôležitý – udržuje zdravé kosti a s pribúdajúcim vekom hustota kostí klesá, preto je konzumácia vápnika potrebná, či už vo forme doplnku alebou stravou bohatou na vápnik. Vápnik vo forme ampuliek vytvára ochrannú bariéru pokožky a zabraňuje jej stenšovaniu a krehnutiu.

Obnova tvorby kolagénu

Výživový doplnok:

Swedish Nutra výživový doplnok, ktorý obsahuje hydrolizovaný kolagén, vápnik a vitamin C – látky dôležité pre zdravú, krásnu a mladistvú pleť. 

Záver:        

Výživový doplnok v prášku s obsahom kolagénu a vápnika obohatený o vitamín C je ľahko vstrebateľný a stimuluje tvorbu kolagénu. Chondroitín a glukosamín v kombinácií s horčíkom sú nesmierne dôležité pre pružnosť ciev a pre zdravie kĺbov. Komplexný doplnok "Bioquant kolagén komplex" je preto ideálny produkt pre pokožku, kĺby a cievy. Pre pleť je dôležitá hydratácia a v prípade vrások je vhodným výberom kozmetika s peptidmi, retinolom alebo kaviárom alebo ampulky s morským hodvábom alebo s vápnikom pre zabezpečenie ochrannej bariéry pleti. 

devee kozmetika s retinolom na vrásky

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.