Späť

Kokosový olej a účinky na pleť – je to naozaj účinný „recept“ na krásu?

Pridal: Pridané: 13.6.2016 19:03:47 Počet zobrazení: 18597

13 Jún 2016

Poznáte fotomodelku Mirandu Kerr? Je známa pre svoj organický životný štýl. Nechala sa počuť, že za jej krásnu pleť vďačí 4 lyžičkám kokosového oleja denne. Je naozaj taký účinný, že ho treba konzumovať veľkou lyžicou? Nie je to trochu prehnané? Jeho účinky na pleť niektoré stránky popisujú tak veľkolepo, akoby sa písalo o všelieku na krásu.

Kokosový olej a účinky na pleť – je to naozaj účinný „recept“ na krásu?

Kokosový olej je na Slovensku veľmi populárny. Mnohé fóra píšu o stovkách spôsoboch jeho využitia. Zamerajme sa však na jeho vplyv na pokožku.

Je kokosový olej vhodný na pleť?

Kokosový olej je tvorený z mastných kyselín zo stredných reťazcov. Obsahuje kyselinu laurovú, ktorá má množstvo významných účinkov. Má anti-vírusové, anti-bakteriálne, anti-rakovinové a anti-mykotické účinky. Okrem toho posilňuje imunitný systém. Takisto kokosový olej je bohatý na polyfenoly, ktoré pôsobia ako antioxidanty. Je preto vhodný na aknóznu pleť a na hydratáciu pokožky na tele a na tvári. Má aj anti-oxidačný účinok a oddialuje starnutie pleti, ktoré sa urýchľuje vplyvom voľných radikálov. Z dlhodobého hľadiska môže pleť premasťovať, preto sa neodporúča jeho užívanie dlhodobo.

Kokosový olej je preto vhodný na suchú pleť.

Je kokosový olej vhodný na priamu konzumáciu?

Najvhodnejší je snáď extra virgin lisovaný za studena v organickej kvalite. Priama konzumácia môže prečistiť tráviaci trakt od premnoženej kandidy a vraj pomáha aj posilniť imunitu. Aký vplyv má konzumácia kokosového oleja na pleť nie je dobre preskúmané, ale odporúča sa uživať pri mykóznych infekciách, ktoré sa môž prejaviť aj na koži. Určite však neškodí a jeho užívanie je pre telo prospešné, avšak ťažko povedať, či jeho konzumáciu má vplyv na krásu.

Oleje vo všeobecnosti

Nie len kokosový olej ale mnohé ďalšie oleje sú pre ošetrovanie pleti vhodné a prospešné. Hodnotným olejom je napríklad argánový olej, olivový olej, slnečnicový olej, sezamový olej, šípkový olej, mandlový olej, olej z Aloe Vera alebo bambucké maslo. Každý z nich je iný, má rozdielne zloženie a preto ich účinky na pleť sa mierne líšia. Sú vhodným premasťovacím a hydratačným prostriedkom (hydratovaná pleť starne pomalšie) a pokiaľ sú kombinované s inými kvalitnými účinnými látkami v kozmetických preparátach tak každý z nich dodáva pokožke niečo iné. Pokožka si už sama vyberie, čo potrebuje.

Odporúčame:

Kokosový olej:

Bio extra virgin kokosový olej 400ml

Iná kozmetika s výberom kvalitných olejov:

Wellmaxx Organics fluid s olejmi obsahuje argánový olej, hydrosystém Aquaxyl, kyselina hyalurónová, extrakt z tekvicových semiačok, šípkový olej z organického poľnohospodárstva, bambucké maslo, vitamín E.

Wellmaxx Organics krém s olejmi obsahuje Argánový olej, hydrosystém Aquaxyl, kyselina hyalurónova, olivový olej, mandlový olej, bambucké maslo, vitamín E

účinný olej účinky na pleť

BIOanión vložky

Bioanion vložky 

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberaním nášho newslettra sa dozviete o výpredajoch, akciách, novinkách najrýchlejšie. OKREM TOHO, budete informovaní o špeciálnych ponukách, ktoré sú dostupné len odberateľom newslettra. 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.