Panel používateľa

Jemné, povrchové aj výrazné vrásky na tvári spôsobuje mimika alebo ochabnutá a ovisnutá koža! Dá sa vráskam predísť?

Pridal: Pridané: 20.6.2016 20:26:39 Počet zobrazení: 4694

20 Jún 2016

Pribúdajúce roky sa podpisujú nie len na našom zdraví ale aj na kráse. Opotrebúva sa naše srdce, ktoré usilovne od nášho narodenia dlhé roky pumpuje krv našim cievnym „potrubím“ a zásobuje tak každú živú bunku v tele kyslíkom a výživnými látkami. Starnú naše orgány vrátane kože – u každého iným tempom. Niekto starne rýchlejšie, niekto pomalšie – závisí to predovšetkým od životného štýlu každého človeka.

Jemné, povrchové aj výrazné vrásky na tvári spôsobuje mimika alebo ochabnutá a ovisnutá koža! Dá sa vráskam predísť?

Životný štýl je rozsiahly pojem, ktorý zahŕňa množstvo faktorov, ale v zásade platí, že najdôležitejšie je udržať si dostatočný pitný režim, jesť zdravo, dopriať si pohyb, ostať mladí duchom a starať sa s láskou o telo a pokožku, aby nám slúžili aj naďalej v zdraví a kráse. Je naozaj pravda, že človek, ktorý dbá o svoje zdravie a vedie zdravý životný štýl starne pomalším tempom ako človek, ktorému pojmy zdravý životný štýl a starostlivosť o telo nič nehovoria.

Starnutie je prirodzený proces, ktorý nedokáže nikto zvrátiť, ale telo je posvätný chrám o ktorý sa treba starať v zdravej miere. Je prehnané denno- denne hľadieť do zrkadla a študovať, kde sa na tvári urobila nová vráska. Druhým extrémom sú tvrdenia, že pokožka nepotrebuje žiadne ošetrovanie, iba umytie čistou vodou. V tomto prípade je asi najlepšie kráčať zlatou strednou cestou. Človek, ktorý sa o seba stará zvonku sa zväčša stará aj o svoje vnútro, takže zdravie a krása spolu kráčajú ruka v ruke.

Typy vrások na tvári: Jemné, povrchové aj výrazné vrásky spôsobuje mimika alebo ovisnutá koža!

mimické vráskyMimické vrásky sa môžu objaviť kdekoľvek na tvári.

Vo veku 30 rokov je možné pozorovať prvé jemné vrásky. Môžu to byť vrásky v okolí očí, okolo úst – nosoústne vrásky alebo vrásky v okolí kútikov úst, medzi obočím, pod nosom nad hornou perou alebo na čele. Pozorujte svoju mimiku v zrkadle a sami jednoducho zistíte, ktoré miesta v oblasti tváre máte náchylné na tvorbu vrások. Mimické pohyby tváre vekom vyrysujú do pokožky ryhy. V ryhách sa poškodzujú kolagénové a elasténové väzby. Sú to najviac náchylné miesta na tvorbu vrások a preto by sa mali pravidelne ošetrovať.

Pokiaľ chcete obmedziť tvorbu mimických vrások v okolí očí je vhodné nosiť slnečné okuliare, ktoré ochránia pokožku okolo očí. Na jemné aj hlboké mimické vrásky odporúčame používať ampulky s ibištekom, ktoré znižujú kontrakcie svalov. Ibištek funguje ako prírodný botox (Odporúčame: Wellmaxx ampulky s ibištekom). Začnite užívať výživový doplnok s obsahom vápnika proti rednutiu kostí v oblasti tváre a s obsahom kolagénu, ktorý potrebujete do pokožky dostať zvnútra (Odporúčame výživový doplnok:Swedish Nutra. Raz do týždňa sa venujte tvárovej gymnastike, ktorá posilní svaly.

ochabnutá koža vráskyVrásky, ktoré spôsobuje ovisnutá koža.

Ovisnutá koža vzniká pri chudnutí alebo s pribúdajúcimi rokmi sa pokožka vysúša a koža stráca pevnosť a ochabuje. Vekom ovísajú viečka a pokožka je nesmierne jemná a krehká. Je to viditeľnejšie u ľudí vyššieho veku, kedy je koža už mierne „zošuverená“.  V nižšom veku je to menej viditeľné, prvé známky sa objavujú okolo očí, keď viečka mierne padajú nadol. Ovisnutá koža spôsobuje formovanie vrások v okolí očí, v oblastí lícnych kostí alebo na čele.

Pokožka potrebuje množstvo vápnika, nenasýtených mastných kyselín a kolagénu. Pri ich nedostatku krehne a začne ovísať. Ovisnutá koža spôsobuje trvalé poškodzovanie kolagénu rovnako ako mimické vrásky. Výživové doplnky s obsahom vápnika a kolagénu sú nesmierne dôležité. (Odporúčame výživový doplnok: Swedish Nutra)

Odporúčame si prečítať článok „Čo sú vrásky? Vedci Vám to vysvetlia. Rôzne teórie, rôzne riešenia.", ktorý detailne popisuje rôzne teórie o vzniku vrások a podsúva tak zaujímavé riešenia.

Prevencia vzniku vrások – hydratácia pokožky, ošetrovanie vrások účinným komplexom a detoxikácia pokožky.

Jedinou prevenciou vzniku vrások je dôkladná starostlivosť o pokožku a celkové zdravie. Starostlivosť o pokožku by mala zahŕňať ošetrovanie pokožky hydratačným prípravkom, prípravkom proti vráskam a detoxikáciu pleti.

hydratačná kúra s kyselinou hyaluronovouHydratačná kúra

Hydratácia pleti zvonku má naozaj zmysel. Akýkoľvek hydratačný krém alebo hydratačná ampulková kúra pomôže. Pokiaľ máte mastnú pleť, vhodným je fluid. Pri suchej pokožke treba voliť mastnejší krém (Odporúčame: Wellmaxx krém Absolute rich na suchú pokožku). Odporúčame však vsadiť na kvalitu a vybrať si hodnotnejšiu kozmetiku s obsahom kyseliny hyaluronovej, kaviáru alebo s argánovým olejom.

proti vrásková kúra s retinolomProti-vrásková kúra

Na hlboké vrásky, alebo na vrásky, ktoré sú jemné a zdajú sa byť „mimické" sa odporúča peptidový komplex pozostávajúci z účinných peptidov alebo retinol (Odporúčame: kozmetiku Wellmaxx Cellular lift). Pokiaľ máte pocit, že vrásky sa prehlbujú aplikujte cez deň ampulky s ibištekom na zníženie kontrakcie svalov. Najlepším zdrojom nenasýtených mastných kyselín je kozmetika s argánovým olejom alebo s kaviárom (Odporúčame: Wellmaxx Organics s argánovým olejom, Devee Caviar).

detoxikačná kúraDetoxikačná kúra

Detoxikáciou pokožky dovolíte kožným bunkám fungovať naplno. V dnešnej dobe sa tak dôsledne staráme o pokožku, že občas zabúdame, že aj pokožka potrebuje druhý nádych. Oxidačný stres pokožku poškodzuje – poškodzujú sa kožné bunky, nefungujú optimálne a nánosy ich „dusia". Detoxikáciou pleti dovolíte bunkám zbaviť sa poškodených proteínov a tukov. Prečistením sa lepšie zregenerujú aj aj obnova kolagénu pôjde ľahšie. Detoxikácia beží v každej živej bunke a detoxikačná kozmetika je zostavená tak, aby ovplyvňovala práve bunky kožné, ktoré si tiež zaslúžia pravidelný detox. Po mesačnej detoxikácii pokožky bude kvalitná kozmetika ešte účinnejšia. (Odporúčame: Wellmaxx Detox).

Ďalšie odporúčanie proti vráskam:

• Praktizovať hlboké dýchanie

• Ošetrovanie pokožky žehličkou na pleť alebo fotónovou maskou

• Ožarovanie krvi prístrojom Bioquant

• Pravidelný a dostatočný spánok pred polnocou

• Dostatočný pitný režim

• Spánok na chrbte

• Praktizovať tvárovú gymnastiku

• Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu

• Ošetrovanie pokožky kvalitnou kozmetikou

• Pokojný a vyrovnaný stav mysle bez stresu

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.