Panel používateľa

Hydratačný krém na tvár – hydratácia pleti nie je luxus.

Pridal: Pridané: 5.10.2018 14:54:50 Počet zobrazení: 7262

05 Október 2018

Hydratačné krémy na tvár obsahujú látky, ktoré pleť hydratujú, teda látky, ktoré pokožke dodávajú určitú dávku vlhkosti. Hydratáciu by sme mohli interpretovať ako obsah vody v koži. Kozmetický priemysel využíva množstvo účinných látok s hydratačným účinkom.

Hydratačný krém na tvár – hydratácia pleti nie je luxus.

Najznámejšia hydratačná látka je kyselina hyalurónová. Fucogél je jej plnohodnotná konkurencia, hoci je menej známy, účinky pretrvávajú dlhšie ako u kyseliny hyalurónovej. Kombinácie viacerých hydratačných látok v správnych koncentráciách dopomôžu pleti nadobudnúť správnu mieru vlhkosti a hebkosti po celý deň.

Je vaša pokožka optimálne hydratovaná?

Hydratovaná pokožka = vláčna a hebká pokožka.

Ako viete, že pokožke chýba hydratácia?

Nedostatok vody v koži spôsobuje olupovanie kože, vysúšanie a zmeny štruktúry pleti – pokožka je na dotyk drsná a na pohľad menej výrazná a suchšia.

Hydratačný krém na tvár môže obsahovať kombinácie mnohých hydratačných zložiek.

Najznámejšie hydratačné látky:

hydratačný krém na tvárHydratačný krém s kyselinou hyaluronovou

Najlepšia látka v kozmetickom priemysle pre hydratáciu pleti je kyselina hyaluronová. Kyselina hyaluronová je látka, ktorá pleť hydratuje. Preniká do pokožky a naviazaním vody sa rozvinie a pleť sa vypne. Funguje ako špongia. Nasaje sa vodou, rozvinie sa a zabezpečuje pravidelnú hydratáciu. Žiadna iná látka to nedokáže. Nízkomolekulárna kyselina hyaluronová preniká do hlbších vrstiev pokožky a vysokomolekulárna do nižších vrstiev. Táto kombinácia je ideálna.

Odporúčame: Devee Hyaluron, Wellmaxx Hyaluron

Hydratačný krém s  fucogel-om

Fucogel je látka, ktorá prináša pleti hydratáciu a udržuje hydratáciu dokonca dlhšie ako kyselina hyaluronová a zanecháva pleť hebkú na dotyk. Fucogel prináša hydratáciu tkanivami dlhšie ako kyselina hyaluronová a po 3 hodinách 1.5x viac hydratácie ako u kyseliny hyaluronovej. Bez hydratácie starne pleť oveľa rýchlejšie. 

Odporúčame: Wellmaxx Cellular lift sérum s peptidmi

hydratačný krém na tvárHydratačný krém s Aquaxyl-om

Aquaxyl je látka, ktorá sa pridáva do kozmetických prípravkov. Aquaxyl ponúka 3D hydratáciu všetkými vrstvami pokožky. Zlepšuje transport vody a glycerolu a zlepšuje optimalizovanie rezerv – zvyšuje sa tvorba kyseliny hyaluronovej v keratenocytoch a fibroblastoch. Aquaxyl vytvára bariéru odvodu vody z pleti až na 24 hodín, aby pleť ostala hydratovaná. Viac stupňový systém, ktorý je vytvorený z čisto prírodných zložiek. Jeho hlavnou úlohou je znižovať straty vody a vlhkosti v pokožke. Nie len, že znižuje straty, ale vytvára aj rezervy vody, aby pokožka nebola dehydrovaná.  Výsledkom je posilnená bariéra pokožky, jemnejšia pleť a vyhladenie vrások.

Odporúčame: Devee Retinol nočný krém, Wellmaxx Hyaluron kozmetika, Wellmaxx Detox denný fluid, Wellmaxx Organics kozmetika s argánovým olejom

Hydratačný krém s Proteasyl-om

Proteasyl™ je peptid, ktorý pomáha stimulovať kolagén, GAGS a syntézu kolagénu. Zlepšuje elasticitu pleti a jej pevnosť. Zvyšuje syntézu kolagénu typu 3, 1 a 5, elasténu a glukosaminoglykánov. Zvyšuje sa hydratácia až o 60 percent a hydratačný účinok trvá 24 hodín.

Odporúčame: Wellmaxx Hyaluron kozmetika

Hydratačný krém s Glycerín-om

Glycerín alebo glycerol je to isté. Glycerín je látka telu vlastná, ktorá má obnovujúce funkcie a vytvára ochrannú bariéru pred vysušením.

Dobrá kozmetika by mala obsahovať kvalitné rastlinné oleje, ktoré sa podobajú tukom v koži. Napríklad rastlinný glycerín. Je vhodný aj na citlivú pleť. Hydratuje a pleť ochraňuje pred voľnými radikálmi. Kozmetické firmy ho kombinujú s inými hydratačnými látkami a olejmi pre dosiahnutie najlepších účinkov. 

Glycerín sa používa aj na liečbu dermatitídy. Nie len, že sa zlepšuje hydratácia tkanivami pokožky, ale sa normalizuje ochranná bariéra kože. Glycerín na pokožke vytvára jemnú hodvábnu vrstvu a zabraňuje strate vlhkosti. 

Odporúčame: Wellmaxx Hyaluron Absolute rich krém

Hydratačný krém s Alantoín-om

Alantoín je čisto prírodný produkt, ktorý sa vyskytuje v prírode napríklad v čiernej cvikly, v kôre pagaštanu, v kostihoji a pšeničných klíčkach.

Jeho hlavnou úlohou sú regenerácia pleti, vyhladenie, zjemnenie a hydratovanie. Alantoín má keratolytický účinok a účinkuje bez vedľajších účinkov. 

Hydratačný krém s Betaín-om

Betaín je extrakt získaný z cukrovej repy, ktorý má jedinečné vlastnosti viazať vodu a má vynikajúce hydratačné účinky. Ochraňuje pleť pred mechanickým a chemickým poškodením a zlepšuje textúru pleti. Ochraňuje aj bunkové proteíny pred poškodením. 

Betaín sa používa v krémoch, ktoré majú agresívnejšie účinky na pokožku s cieľom zmierniť a upokojiť pleť. Betaín zanecháva hodvábny efekt. Betaín je jemnejší na pokožku ako samotná voda. Preto sa používa v prípravkoch na čistenie pleti. 

Hydratačný krém s akvaporínmi (Aquaporine plus)

Aquaporine plus optimalizuje hydratáciu pleti. Zlepšuje sa cirkulácia vlhkosti tkanivami a zvyšuje sa tvorba kyseliny hyaluronovej. 

Akvaporíny sú proteíny tvoriace kanály v plazmatickej membráne, ktoré umožňujú transport vody z alebo do bunky. Samotná plazmatická membrána je pre vodu priepustná iba minimálne. 

Hydratačný krém s Morským planktónom

Extrakt morského planktónu dokáže obnoviť stratenú energiu a ochrániť pleť pred ďalšími vplyvmi vonkajšieho škodlivého prostredia. Morský planktón ovplyvňuje samonápravné mechanizmy kože na metabolickej úrovni.

Morský planktón obsahuje veľké množstvo prospešných proteínov a enzýmov. Vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín z planktónu je nesmierne dôležitý pre bunky kože.

Nenasýtené mastné kyseliny pleť hydratujú a zabraňujú strate vlhkosti. Nenasýtené mastné kyseliny z morského planktónu pomáhajú zlepšiť vzhľad poškodenej pokožky poskytnutím živín, ktoré pleť potrebuje.

Planktón aj vďaka chlorofylu má antioxidačné účinky - nie len, že ochraňuje pleť pred oxidačným stresom ale blokuje škodlivé UV lúče.

Planktón je bohatý na zinok a preto poskytuje aj proti-bakteriálnu ochranu. Zinok má aj hydratačný, upokojujúci a regeneračný účinok.

Hydratačný krém s s olejmi

Najznámenejšie oleje, ktoré sa pridávajú do krémov: argánový olej, bambucké maslo,  biolipidy, jojoboý olej, konopný olej, makadámiový olej, mandlový olej, olivový olej, olej zo semien Ximenia Americana, púpalkový olej, sezamový olej, slnečnicový olej, šípkový olej, tekvicový olej

Každý olej je iný. Každý z nich dodáva pokožke niečo iné. Ale majú jednu vec spoločnú - hydratačný potenciál. Prírodné oleje sa od nepamäti používali ako prírodné premasťujúce prostriedky. 

Kedy začať hydratovať pleť?

Dermatológovia radia začať premasťovať (hydratovať) pokožku po dovŕšení 20. roku. V zime sa odporúča intenzívnejšia hydratácia. Okrem hydratovania pokožky zvonku výberom vhodnej kozmetiky je dôležité nezabúdať na dostatočný pitný režim.  

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.