Panel používateľa

Dehydratácia poškodzuje elasticitu kože.

Pridal: Pridané: 27.6.2016 15:02:19 Počet zobrazení: 3497

27 Jún 2016

Pravidelný pitný režim je v starostlivosti o pleť dôležitý. Voda je to najlepšie pre Vašu pleť. Napite sa na zdravie Vašej pokožky! Mnohí z nás podceňujú význam vody. Mnohí z nás si neuvedomujú, že voda má liečivú silu. Vodu potrebuje každá živá bunka - aj naša pokožka. Pokiaľ pijete málo, starnete rýchlejšie a dôkladná starostlivosť o pleť do určitej miery stráca svoj zmysel. Napite sa na svoje zdravie a krásu čistej vody, vytrvajte a sami spozorujete, že sa cítite lepšie a vyzeráte mladšie.

Dehydratácia poškodzuje elasticitu kože.

Koža je najväčší orgán, ktorý nás "obaľuje", aby chránila naše ďalšie orgány pred škodlivými vplyvmi prostredia, pred horúčavou a chladom (termoregulačná funkcia), pred stratou vody atď. Pokožka vytvára náš výzor, to kým sme. Na trhu existuje nespočetné množstvo kozmetiky a značiek, ktoré sľubujú krásnu pleť bez vrások. Zakúpením kvalitnej kozmetiky poskytujete pokožke starostlivosť, ktorú potrebuje zvonku, ale treba pre pokožku robiť niečo, čo je prirodzené a mnohí na to zabúdajú. Pitie čistej vody by malo byť pre každého rovnako prirodzené ako dýchanie. Žial, nie je to tak. V dnešnej dobe mnohí zaháňajú smäd sladkými náhradami a pociťujú smäd až v okamihu, keď je telo už dehydratované. To je alarmujúci stav a je potrebné okamžite doplniť tekutiny. Voda má hydratujúci a očisťujúci účinok. Keď sa cítite zle, unavení a vyčerpaní, napite sa pohára vody. Mnohokrát máte „liek" po ruke a stačí urobiť tak málo - zvýšiť príjem tekutín a hneď sa cítite lepšie.

Význam vody v starostlivosti o pleť

 • Pravidelný pitný režim pomáha spevniť ovisnutú kožu.
 • Pravidelný pitný režim je dôležitý pre udržanie správneho pH v pokožke.
 • Pravidelný pitný režim odplavuje toxíny.
 • Pravidelný pitný režim hydratuje pleť a redukuje vrásky.
 • Pravidelný pitný režim redukuje tvorbu akné a zápalových procesov v koži.
 • Pravidelný pitný režim dodáva pleti vlhkosť.
 • Pravidelný pitný režim zlepšuje elasticitu kože.

pitný režim výpočetKoľko by ste teda mali denne vypiť?

Za normálnych okolností, keď sa človek veľmi nepotí a je celý deň v kľude sa odporúča 0,3 litra vody 6x denne.

Na ráno aj na večer sa odporúča teplá voda, doobedu a poobede by ste sa mali napiť minimálne dvakrát. Na obed sa napite pol hodinu pred obedom a až hodinu po obede. V prípade, že konzumujete kávu alebo čaj, chodíte do sauny, alebo intenzívne cvičíte tak je potrebné zvýšiť príjem vody. Sladené nápoje sa nepočítajú.

Zjednodušene: Pokiaľ nemáte kedy zapisovať a monitorovať koľko denne vypijete, odporúčame sa napiť každú hodinu 0,250L vody. Ráno keď vstanete o 8.00 hod, a následne každú hodinu až kým nepôjdete spať. Keď sa naprogramujete napiť sa vždy keď odbije X.00 hod, tak to bude pre Vás prirodzené a budete si istí, že Váš pitný režim je dostatočný. Keď náhodou zabudnete a spomeniete si, že ste sa zabudli napiť, napite sa hneď, keď si spomeniete a pokračujte ďalším pohárom v celú hodinu opäť. 

Čo spôsobuje nedostatočný pitný režim?

Pokiaľ pijete málo, starnete rýchlejšie a dôkladná starostlivosť o pleť do určitej miery stráca svoj zmysel. Na prvom mieste je pravidelný a dostatočný pitný režim a až na druhom je starostlivosť o pleť kozmetickými preparátmi. Okrem toho, že nedostatok vody v tele poškodzuje pokožku, spôsobuje aj iné ochorenia napríklad obličkové kamene, nervové ochorenia, choroby krvi a kostí.

Napite sa na svoje zdravie a krásu čistej vody, vytrvajte a sami spozorujete, že sa cítite lepšie a vyzeráte mladšie.

pitný režim voda

Spôsob platby:

 • bankovým prevodom
 • na dobierku
 • kreditnou kartou
 • internet bankingom

Spôsob doručenia:

 • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.