Späť

Dehydratácia poškodzuje elasticitu kože. Pravidelný pitný režim je v starostlivosti o pleť dôležitý. Voda je to najlepšie pre Vašu pleť. Napite sa na zdravie Vašej pokožky!

Pridal: Pridané: 27.6.2016 15:02:19 Počet zobrazení: 2861

27 Jún 2016

Mnohí z nás podceňujú význam vody. Mnohí z nás si neuvedomujú, že voda má liečivú silu. Vodu potrebuje každá živá bunka - aj naša pokožka.

Dehydratácia poškodzuje elasticitu kože. Pravidelný pitný režim je v starostlivosti o pleť dôležitý. Voda je to najlepšie pre Vašu pleť. Napite sa na zdravie Vašej pokožky!

Koža je najväčší orgán, ktorý nás "obaľuje", aby chránila naše ďalšie orgány pred škodlivými vplyvmi prostredia, pred horúčavou a chladom (termoregulačná funkcia), pred stratou vody atď. Pokožka vytvára náš výzor, to kým sme. Na trhu existuje nespočetné množstvo kozmetiky a značiek, ktoré sľubujú krásnu pleť bez vrások. Zakúpením kvalitnej kozmetiky poskytujete pokožke starostlivosť, ktorú potrebuje zvonku, ale treba pre pokožku robiť niečo, čo je prirodzené a mnohí na to zabúdajú. Pitie čistej vody by malo byť pre každého rovnako prirodzené ako dýchanie. Žial, nie je to tak. V dnešnej dobe mnohí zaháňajú smäd sladkými náhradami a pociťujú smäd až v okamihu, keď je telo už dehydratované. To je alarmujúci stav a je potrebné okamžite doplniť tekutiny. Voda má hydratujúci a očisťujúci účinok. Keď sa cítite zle, unavení a vyčerpaní, napite sa pohára vody. Mnohokrát máte „liek" po ruke a stačí urobiť tak málo - zvýšiť príjem tekutín a hneď sa cítite lepšie.

Význam vody v starostlivosti o pleť

 • Pravidelný pitný režim pomáha spevniť ovisnutú kožu.
 • Pravidelný pitný režim je dôležitý pre udržanie správneho pH v pokožke.
 • Pravidelný pitný režim odplavuje toxíny.
 • Pravidelný pitný režim hydratuje pleť a redukuje vrásky.
 • Pravidelný pitný režim redukuje tvorbu akné a zápalových procesov v koži.
 • Pravidelný pitný režim dodáva pleti vlhkosť.
 • Pravidelný pitný režim zlepšuje elasticitu kože.

pitný režim výpočetKoľko by ste teda mali denne vypiť?

Za normálnych okolností, keď sa človek veľmi nepotí a je celý deň v kľude sa odporúča 0,3 litra vody 6x denne.

Na ráno aj na večer sa odporúča teplá voda, doobedu a poobede by ste sa mali napiť minimálne dvakrát. Na obed sa napite pol hodinu pred obedom a až hodinu po obede. V prípade, že konzumujete kávu alebo čaj, chodíte do sauny, alebo intenzívne cvičíte tak je potrebné zvýšiť príjem vody. Sladené nápoje sa nepočítajú.

Zjednodušene: Pokiaľ nemáte kedy zapisovať a monitorovať koľko denne vypijete, odporúčame sa napiť každú hodinu 0,250L vody. Ráno keď vstanete o 8.00 hod, a následne každú hodinu až kým nepôjdete spať. Keď sa naprogramujete napiť sa vždy keď odbije X.00 hod, tak to bude pre Vás prirodzené a budete si istí, že Váš pitný režim je dostatočný. Keď náhodou zabudnete a spomeniete si, že ste sa zabudli napiť, napite sa hneď, keď si spomeniete a pokračujte ďalším pohárom v celú hodinu opäť. 

Čo spôsobuje nedostatočný pitný režim?

Pokiaľ pijete málo, starnete rýchlejšie a dôkladná starostlivosť o pleť do určitej miery stráca svoj zmysel. Na prvom mieste je pravidelný a dostatočný pitný režim a až na druhom je starostlivosť o pleť kozmetickými preparátmi. Okrem toho, že nedostatok vody v tele poškodzuje pokožku, spôsobuje aj iné ochorenia napríklad obličkové kamene, nervové ochorenia, choroby krvi a kostí.

Napite sa na svoje zdravie a krásu čistej vody, vytrvajte a sami spozorujete, že sa cítite lepšie a vyzeráte mladšie.

pitný režim voda

BIOanión vložky

Bioanion vložky 

Spôsob platby:

 • bankovým prevodom
 • na dobierku
 • kreditnou kartou
 • internet bankingom

Spôsob doručenia:

 • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberaním nášho newslettra sa dozviete o výpredajoch, akciách, novinkách najrýchlejšie. OKREM TOHO, budete informovaní o špeciálnych ponukách, ktoré sú dostupné len odberateľom newslettra. 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.