Panel používateľa

Čo sú vrásky? Vedci Vám to vysvetlia. Rôzne teórie, rôzne riešenia.

Pridal: Pridané: 9.6.2016 09:57:45 Počet zobrazení: 26377

09 Jún 2016

Každý vie, čo je vráska. Každý vie slovo „vrásky“ vysvetliť svojim spôsobom, ale nie je to také jednoduché, ako sa to môže javiť. Povrchné vysvetlenie definuje vrásky ako drážky alebo záhyby, ktoré sa objavujú s pribúdajúcim vekom. Ale vzhľadom k tomu, že mnohé ženy a muži, rovnako ako vy, míňajú na ich odstránenie svoj čas, peniaze a energiu, je preto vhodné vysvetliť pojem „vrásky“ podrobnejšie. A zároveň získať nový pohľad a nové záchytné body, ktoré určite pomôžu boj s vráskami lepšie zvládnuť.

Čo sú vrásky? Vedci Vám to vysvetlia. Rôzne teórie, rôzne riešenia.

Je toho veľa, čo o vráskach nevieme. 

Mnohé zdroje definujú pojem vrásky inak. Jedna z definícií hovorí, že vrásky sú konfiguračné zmeny na koži. Čo tým myslia pod pojmom «konfigurácia» alebo «zmeny»? Vedci sa nezhodujú v ich definícii. Niektorí vedci sú predvedčení, že vrásky sú spôsobené klonom abnormálnych buniek, ktoré boli reprodukované. Iní veria, že vrásky sú v dôsledku straty podkožného tuku a kostného tkaniva. Ako starneme, tieto podporné štruktúry sa stenšujú, ale koža nie a tak vznikajú vrásky. Tretia teória hovorí, že koža je tenšia v dôsledku straty kolagénu a tým pádom aj pružnosti, čo spôsobuje vznik vrások. Kombinácia všetkých troch je najpravdepodobnejšia. 

Vznik vrások súvisí so vznikom takzvanej «voľnej kože». Prvé známky starnutia sa objavujú okolo očí vo veku 20 rokov a viac. Obočie mierne klesne, tuk klesne do očných viečok, tvoria sa kruhy pod očami a vrásky v dôsledku voľnej kože. Nosoústne záhyby majú rovnakého vinníka.  Predpokladá sa, ako sme už spomínali, že voľna koža vzniká stenšovaním podporných štruktúr – kostí a tuku a pravdepodobne to nesúvisí so svalmi. Napríklad, starnutím sa v oblasti líc stráca tuk a lebka sa zmenšuje, tým dochádza k vzniku spomínanej voľnej kože. Mnohé zdroje uvádzajú, že kostrová konštrukcia je oveľa dôležitejšia ako atrofia (svaly). Z toho vyplýva, že vápnik je pre redukovanie vrások nesmierne dôležitý – udržuje zdravé kosti. Druhým dôležitým aspektom je cvičenie. Odporové cvičenie udržuje hustotu kostí.

Vápnik je pre redukovanie vrások nesmierne dôležitý.

wellmaxx hyaluron ampulky vápnik na vráskyOdporúčame: 

V roku 1999 štúdia francúzskych vedcov zahŕňajúca 157 biopsií u 46 jedincov vo veku medzi 57-98 potvrdila, že významné biochemické zmeny prispeli k vzniku vrások. Komponenty, ktoré sú nesmierne dôležité pre korneocyty (Biologicky mŕtva bunka bez jadra. Korneocyty sú keratinocyty v poslednom štádiu diferenciácie.) klesajú v dôsledku straty vody a porušenia deskvamácie kože (odlupovanie odumretých čiastočok pokožky). Prítomnosť mazových žliaz je tiež nesmierne dôležitá. Objem mazu dosahuje vrchol približne vo veku 20 rokov a postupne klesá. Predpokladá sa, že je to ďalšou príčinou prehlbovania vrások. 

Hydratovanie pleti účinnými látkami je proti vráskam naozaj účinné. 

Odporúčame: 

Niektorí vedci prišli s teóriou, že vrásky vznikajú «fušerskou prácou». Vysvetlíme. Títo vedci predpokladajú, že vrásky vznikajú nekorektnou, teda nesprávnou opravou poškodených kolagénových a elasténových vlákien. Mimické pohyby spôsobujú pohyby kože, poškodzujú sa vlákna a namiesto toho, aby sa zregenerovali dochádza k ich oprave kolagénom, ktorý nie je na to úplne vhodný kandidát. Keď sa dlhé kolagénové vlákna naakumulujú na danom mieste dochádza k tvorbe záhybov. Predstavte si vrásku ako poranenie, ktoré sa nevyliečilo optimálne – tak, akoby sa malo. V tomto prípade sú vhodné peptidy alebo kmeňové bunky, ktoré degradujú nahromadený kolagén, ktorý sa nazbiera napríklad aj na jazviach a znížia hĺbku týchto vrások.

Peptidy a kmeňové bunky sú na vrásky špička - a aj na mimické!

Odporúčame: 

Upozornenie: Pri písaní článku sme čerpali z rôznych zahraničných zdrojov a pokúsili sme sa skompletizovať voľne dostupné informácie o definíciách pojmu vrásky a o vedeckých teóriách ich vzniku.  

  • peptidy na vrásky

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.