Späť

Čierne bodky na tvári

Pridal: Pridané: 22.11.2018 13:39:51 Počet zobrazení: 4732

22 November 2018

Čierne bodky sú znakom akné. Ide o bežné kožné ochorenie, ktoré zahŕňa lézie často označované ako pupienky, škvrny, vyrážky, biele bodky alebo čierne bodky. Čierne bodky sú špecifický druh akné – lézie s tmavým ukončením, ktoré stmavli na povrchu za prítomnosti kyslíka (oxidácia).

Čierne bodky na tvári

Ako vznikajú čierne bodky?

Čierne bodky vznikajú, keď sa maz zo žliaz hromadí v póroch pod povrchom pleti a upcháva ich. Zakončením mazu je čierna zátka.

Prečo vzniká akné a čierne bodky?

Čierne bodky vznikajú pri nadmernej produkcii mazu, napríklad v puberte, ale aj v dospelosti v dôsledku hormonálnych zmien. Okrem hormonálnych zmien sa na ich vzniku podiela stres, nezdravý životný štýl alebo genetika.

Spôsobuje nedostatočná hygiena čierne bodky?

Čierne bodky a akné nespôsobuje nedostatočná hygiena ani prehnané čistenie pleti. Nespôsobujú akné, ale môžu stav zhoršiť napríklad nadbytočným umývaním sa pokožka ľahko podráždi a je náchylnejšie k rozvoju akné.

Prevencia a liečba akné a čiernych bodiek

1. Retinoidy 2. Antibiotiká 3. benzoyl peroxide

Pokiaľ nepomôžu voľne predajné prípravky na báze retinolu, je potrebné zájsť za dermatológom, ktorý nasadí retinoidy napríklad izotretinoín, prípadne antibiotiká. To by malo byť posledným riešením, pretože vysoké dávky retinu A majú na zdravie neblahé účinky.

retinol na aknéHyaluron.sk odporúča Devee Retinol a prečo?

Jedinečná kombinácia: Retinyl palmitát + Vitanol Bio Pro-Retinol + nízko molekulárna kyselina hyaluronová + vysoko molekulárna kyselina hyaluronová

Nová technológia: Inovatívny systém transportu látok uvoľňuje cenný vitamín A až na pokožke a tým sa nestráca nič z jeho hodnotnej sily.

Aj na citlivú pleť: Pokožke poskytuje presne toľko Retinolu, koľko potrebuje a tým sa zabráni dráždeniu pokožky.

Obnova kolagénu: Ak má pokožka nedostatok vitamínu A, fibroblasty sa čoraz viac zmršťujú. Ak však dostanú stimuláciu zvonku, pokračujú vo svojej aktivite, takže sa už dokonca ochabnuté bunky dokážu zotaviť. Začnú opäť vytvárať nový kolagén.

Vôňa: Kvetinová vôňa s ružou a jazmínom uvoľňuje, ovocná pomarančová a ďalšie citrusové sprostredkujú čerstvosť, vôňa santalového dreva a vetiverie podporujú pocit pohody jemných textúr.

Devee Retinol pomáha nie len stimulovať tvorbu kolagénu ale aj redukovať akné a čierne bodky!

Tipy proti čiernym bodkám a akné:

1. Každodenné čistenie pleti vhodným kozmetickým prípravkom, ktorý nedráždi pleť (čistiaci gél, mlieko, tonikum, micelárna pleťová voda, čistiaca pena, enzýmový / enzýmatický peeling)

2. Kozmetika s retinolom alebo benzoylperoxidom (BPO). Vhodná je aj kozmetika s Aloe Vera.

3. Kozmetický prístroj s fotónovou funkciou s modrým svetlom

4. Nedotýkajte sa tváre.

5. Zmeňte váš životný štýl a stravu.

akné a čierne bodky na tváriNeodporúčame:

Neodporúčame vytláčanie čiernych bodiek a akné. Vytláčanie môže spôsobiť zapál okolitých tkanív a spôsobiť viditeľné jazvičky.

Čierne bodky na tvári - riešiteľný problém

Čierne bodky na tvári a akné môžete zmierniť sami. Dôkladné čistenie pleti, výber správnej kozmetiky, úprava stravy (Zistite, ktoré potraviny Vám škodia a obmedzte príjem čokolády, orieškov, mliečnych výrobkov, pokiaľ u vás vyvolávajú akné.), redukovanie stresu, alebo zmena antikoncepcie pomôžu zmierniť tento estetický problém. Mnohé faktory dokopy sú príčinou rozvoja akné a čiernych bodiek. Z času na čas je vhodné dôkladné čistenie pleti u dobrej kozmetičky. Pokiaľ to nezvládnete sami, vyhľadajte dermatológa, ktorý Vám navrhne liečbu. Dermatológ by vás mal informovať aj o nežiadúcich účinoch liečby. 

BIOanión vložky

Bioanion vložky 

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberaním nášho newslettra sa dozviete o výpredajoch, akciách, novinkách najrýchlejšie. OKREM TOHO, budete informovaní o špeciálnych ponukách, ktoré sú dostupné len odberateľom newslettra. 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.