Panel používateľa

Antioxidačný krém vyvinutý na redukovanie voľných radikálov v pokožke.

Pridal: Pridané: 18.7.2016 09:30:41 Počet zobrazení: 4443

18 Júl 2016

Antioxidačný krém by mal spĺňať dve požiadavky. V prvom rade by mal pôsobiť ako anti-oxidant a neutralizovať reakcie voľných radikálov doplnením chýbajúcich elektrónov a v druhom rade by mal odstrániť poškodené proteíny a lipidy a zlepšiť nápravné mechanizmy u buniek DNA, ktoré boli poškodené UV žiarením.

Antioxidačný krém vyvinutý na redukovanie voľných radikálov v pokožke.

Čo je to oxidačný stres? 

Oxidačný stres je v podstate nerovnováha medzi produkciou voľných radikálov a schopnosťou tela pôsobiť proti nim alebo detoxikovať ich škodlivé účinky pomocou neutralizácie antioxidantmi.

Čo je voľný radikál?

Voľný radikál je molekula obsahujúca kyslík, ktorá má jeden alebo viac nepárových elektrónov, čo je vysoko reaktívne s inými molekulami.

Tieto vedľajšie produkty kyslíka sú relatívne nereaktívne, ale niektoré z nich môžu podliehať metabolizmu v biologickom systéme a týmto spôsobom vznikajú tieto vysoko reaktívne oxidanty. Nie všetky reaktívne formy kyslíka sú škodlivé. Niektoré sú užitočné, pretože likvidujú patogény a mikróby.

Avšak, voľné radikály môžu chemicky ovplyvňovať iné bunkové zložky, ako je DNA, proteíny alebo lipidy a ukradnúť ich elektróny pre získanie stability. Tento proces destabilizuje molekuly bunkových komponentov ktoré potom hľadajú a ukradnú elektrón z inej molekuly. Takto vzniká dlhá reťaz reakcií voľných radikálov. Ide o tkz. kaskádový účinok. 

antioxidacny kremČo sú anti-oxidanty?

Každá bunka, ktorá využíva enzýmy a kyslík na plnenie funkcií je vystavená reakciám voľných kyslíkových radikálov, ktoré majú potenciál spôsobiť vážne poškodenia buniek. Antioxidanty sú molekuly prítomné v bunkách, ktoré zabraňujú týmto reakciám tým, že darujú elektrón voľným radikálom bez toho aby sa destabilizovali. Nerovnováha medzi oxidantmi a anti-oxidantmi je vlastne oxidačný stres. 

Poškodenia spôsobené oxidačným stresom 

Oxidačný stres vedie k rade patofyziologických zmien v tele. Spôsobujú napríklad neurodegeneratívne ochorenia, ako je Parkinsonova choroba a Alzheimerova choroba, génové mutácie a rakoviny, chronický únavový syndróm, srdcovo-cievne  a mozgovo-cievne ochorenia, ateroskleróza, srdcové zlyhanie, infarkt myokardu a zápalové ochorenia.

antioxidacny kremVoľné radikály a vplyv na pokožku

Pleť je hlavný cieľ oxidačného stresu v dôsledku reaktívnych foriem kyslíka, ktoré pochádzajú z prostredia alebo sa nachádzajú na koži. Reaktívne formy kyslíka vznikajú počas metabolických reakcií, sú neoddeliteľnou súčasťou normálnej bunkovej funkcie, a sú zvyčajne neškodné, pretože intracelulárne (vnútrobunkové) mechanizmy dokážu znížiť ich škodlivé účinky. Antioxidanty zmierňujú škodlivé účinky voľných radikálov a môžu zvrátiť procesy, ktoré prispievajú k epidermálnej toxicite a poškodeniam. Ale pokiaľ reťazové reakcie voľných radikálov vyhrávajú nad vlastnými obrannými mechanizmami, vedie to k rozvoju kožných chorôb a trvalých poškodení.

Až 80 percent poškodení pokožky reakciami voľných radikálov má pôvod v nadmernom vystavovaní pokožky slnečným lúčom. U ostatných tkanív (vylučujúc teda pokožku) je až 85 percent poškodení tkanív voľnými radikálmi z voľných radikálov, ktoré vznikli pri metabolických procesoch v bunkách.

Oxidačný stres v pokožke spôsobuje nie len predčasné starnutie ale aj poškodzuje imunitný systém kože a môže viesť k rozvoju mnohých kožných ochorení.

Predstavujeme Vám kozmetiku, ktorá v sebe spája detoxikačný a anti-oxidačný účinok zároveň!

Riešenie na oxidačný stres – Wellmaxx Detox Stress Relief - kozmetická rada, ktorá je výsledkom najnovších výskumov! Spoločnosť Wellmaxx vyvinula kozmetickú radu, ktorej cieľom je redukovať oxidačný stres a zároveň detoxikovať pokožku – zbavovať pokožku oxidovaných proteínov a tukov. V kozmetickej rade sa ukrýva antioxidačná ochrana 2v1.

 1. Kozmetická rada Wellmaxx Detox obsahuje účinnú látku Celldetox, ktorá zbavuje pokožku oxidovaných a peroxidovaných proteínov a lipidov. Celldetox redukuje oxidačné procesy, ktoré poškodzujú bunky a skracujú ich životnosť. Celldetox pomáha normalizovať a udržiavať prirodzený životný cyklus buniek kože, čo je nesmierne dôležité pre udržanie mladej a krásnej pleti. Výsledkom je detox pokožky!
 2. Kozmetická rada Wellmaxx Detox obsahuje morský fytoplanktón, ktorý zabezpečuje pokožke anti-oxidačnú ochranu. Planktón aj vďaka chlorofylu má antioxidačné účinky - nie len, že ochraňuje pleť pred oxidačným stresom ale blokuje škodlivé UV lúče. Výsledkom je dlhodobá ochrana pokožky proti voľným radikálom!

Nezávislé testy Wellmaxx Detox Stress Relief pre redukovanie oxidačného stresu

Testy "in vivo" na dobrovoľníkoch

 • 13.9% redukcia poškodení proteínov oxidačným stresom u 82% testovaných
 • 23.4% redukcia poškodení lipidov (tukov) perooxidačným stresom u 71% testovaných

Testy "in vitro" na dobrovoľníkoch

 • 30-40% zlepšenie nápravných mechanizmov u buniek DNA, ktoré boli poškodené UV žiarením
 • 54% nárast syntézy kolagénu
 • 27% nárast fybronektínu

Na záver:

Oxidačný stres sa dá neutralizovať používaním kozmetiky s vysokým podielom anti-oxidantov. Anti-oxidanty však nedokážu odstrániť trvalé poškodenia lipidov a proteínov. Pre zlepšenie autofágie a detoxikačných mechanizmov a zároveň pre zaručenie antioxidačnej ochrany pokožky odporúčame kozmetiku Wellmaxx Detox Stress Relief. Jednotka na trhu pre oddialenie starnutia pokožky účinkami cielenými práve na redukovanie oxidačného stresu a aktivovanie detoxikácie.  

Odporúčame si prečítať tento článok v ktorom nájdete zoznam najlepších anti-oxidačných produktov. >>>>>

Odporúčame kozmetiku:

Wellmaxx Detox Stress Relief obsahuje Celldetox a morský planktón. 

Wellmaxx Detox denný fluid obsahuje celldetox, morský planktón a aquaxyl. 

Wellmaxx Detox nočný krém obsahuje celldetox, morký planktón a linefactor. 

Wellmaxx Detox sérum obsahuje celldetox, morský planktón a kombucha. 

Wellmaxx Detox očný fluid obsahuje celldetox, morský planktón, peptidový komplex, očianka rostkovová (svetlík lekársky) a popol kôry. 

Viac o jednotlivých účinných látkach a o tejto kozmetickej rade sa dočítate v ďalšom článku. PREKLIK >>>>>

antioxidacny krem

Spôsob platby:

 • bankovým prevodom
 • na dobierku
 • kreditnou kartou
 • internet bankingom

Spôsob doručenia:

 • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.