Panel používateľa

Ako striedať pleťové krémy počas roka?

Pridal: Pridané: 23.1.2019 11:43:38 Počet zobrazení: 3196

23 Január 2019

Je potrebné kozmetiku (pleťové krémy, séra, ampulky, čistiace emulzie) jednej značky obmieňať? Názory sa líšia.

Ako striedať pleťové krémy počas roka?

Niektorí tvrdia, že je vhodné sa držať konkrétnej značky kým sú viditeľné výsledky. Pokiaľ tie výsledky nie sú podľa vašich očakávaní, vyskúšajte iné prípravky na starostlivosť o pleť.

Iní zase sa drží názoru, že kozmetiku je možné zamieňať pravidelne – dokonca denne. Ráno použijete pleťový krém s retinolom a večer pleťový krém s peptidmi.

Hyaluron.sk odporúča zamieňať prípravky na starostlivosť o pleť, ale s určitým časovým odstupom. Odporúčame po 3-4 mesiacoch. Kožné bunky potrebujú približne mesiac, aby na nové účinné látky mali možnosť zareagovať. Pri užívaní výživového doplnku tiež nespozorujete zmeny ihneď – trvá to približne mesiac, kým sa účinky prejavia naplno. Rovnako to je aj s kozmetikou.

POSTUPNOSŤ:

kozmetika s peptidmi1.     Pokožka potrebuje stimulovať tvorbu kolagénu (odporúčame: 3-4 mesiace)

Pre zvýšenie syntézy kolagénu si vyberte látky, ktoré sú na to určené. Kolagén stimuluje kozmetika s peptidmi alebo s retinolom. Slabšia alternatíva je kyselina hyalurónová. Pokiaľ chcete docieliť dlhodobé účinky, zotrvajte v používaní 3-4 mesiace. Následne si môžete dať pauzu od retinolu alebo peptidov, ale nezabúdajte, že hydratácia pleti je potrebná, preto sa neprestaňte starať o svoju pleť. 

Ako funguje retinol (produktová rada Devee Retinol)? Dočítate sa v tomto článku.

Ako fungujú peptidy (produktová rada Wellmaxx Cellular lift)?  Dočítate sa v tomto článku

wellmaxx detoxikačná rada2.     Pokožka potrebuje detoxikáciu (odporúčame: 3-4 mesiace)

Detoxikácia pleti má tiež svoj zmysel. Zbavíte pleť toxínov, odpadov, zlepšia sa samo-reparačné mechanizmy kože, tvorba kolagénu sa zvýši vďaka detoxikácii a posilní sa anti-oxidačná ochrana. Nie je to len detoxikácia účinnou látkou celldetox (patentovaná formula), ale aj regenerácia buniek a anti-oxidačná ochrana vďaka morskému fytoplanktónu! Okrem toho sa stimuluje aj syntéza kolagénu. Kto neskúsil, odporúčame vyskúšať. 3 až 4 mesačný detox pleti detoxikačnou kozmetikou stojí naozaj zato! Najlepšia je kombinácia séra s krémom.

Ako funguje celldetox (produktová rada Wellmaxx Detox)?  Dočítate sa v tomto článku.

Podrobnejšie: Pri detoxikácii je dobre poznať pojem autofágia. Autofágia je proces v našom tele, ktorý je zodpovedný za odbúravanie zničených a poškodených organelí, bunkových membrán a proteínov. Zjednodušene, je to vnútorný "čistiaci systém", ktorý naše telo využíva za účelom identifikácie a znehodnotenia poškodených alebo nesprávne fungujúcich častí buniek. Pleť rovnako ako telo je potrebné raz do roka detoxikovať, pretože aj pleť sa potrebuje zbaviť akumulovaných toxínov a odpadových látok, nie len z metabolických procesov, ale aj z ovzdušia a z kozmetiky, ktorú pravidelne použivame. Wellmaxx Detox je určený práve na „detoxikovanie“ pleti a odstránenie poškodených proteínov a lipidov. Výsledkom je 30-40% zlepšenie nápravných mechanizmov u buniek DNA, ktoré boli poškodené UV žiarením, 54% nárast syntézy kolagénu a 27% nárast fybronektínu.

prírodná organická kozmetika3.     Pokožka potrebuje regeneráciu a oddych (odporúčame: 3-4 mesiace) 

Po kvalitnej detoxikácii doprajte pokožke kvalitnú výživu a regeneráciu – teda prírodnú, organickú kozmetiku s účinnými látkami, ktoré pleť nezaťažujú. Kozmetika s bio ingredienciami a kvalitnými olejmi dodá pleti výživu, nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny, ale aj látky, ktoré pleť hydratujú. Hydratovaná pleť starne pomalšie.

Aké výhody prináša Wellmaxx Organics ? Dočítate sa v tomto článku.

Na záver: 

Kozmetika, ktorá stimuluje tvorbu kolagénu je nesporne účinná. Ale z času na čas ju treba prestriedať. Mechanizmus účinku je rozdielny v porovnaní s detoxikačnou kozmetikou. Ale aj detoxikačná rada je nesmierne účinná pri redukovaní vrások. Aplikovaním prírodnej a organickej kozmetiky sa tiež nemusíte obávať účinnosti. Aj v nej sa nachádzajú účinné látky – ale sú darom z prírody a určite sa vám za nich vaša pleť odvďačí pevnosťou a krásou.

Retinol a peptidy poznajú mnohí. Detoxikačné a organické rady sú viac menej novinkou. Ale začlenili ich do svojho portfólia už aj tie najluxusnejšie značky, pretože sú bezpochyby výborné v starostlivosti o pleť. 

Pokiaľ preferujete zdravý životný štýl, tak detoxikačné a organické prírodne krémy budete milovať.

Pokiaľ preferujete peptidy a retinol – dajte si aspoň raz do roka detox pleti. Určite ním nič nepokazíte. Práve naopak – získate.

 

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.