Panel používateľa

Aké typy pleti poznáme a ako si vybrať správnu kozmetiku?

Pridal: Pridané: 10.11.2015 08:54:35 Počet zobrazení: 4547

10 November 2015

Existujú rôzne druhy pleti a každá pleť si vyžaduje špeciálnu individuálnu starostlivosť. Kozmetička vie najlepšie zhodnotiť, akú pokožku máte a ako sa o ňu starať. Ponúkame vám niekoľko rád ohľadne kozmetických prípravkov, ktoré sú vhodné pri jednotlivých typoch pleti.

Aké typy pleti poznáme a ako si vybrať správnu kozmetiku?

Normálna pleť:

Normálna pleť väčšinou nie je ani mastná, ani suchá. Elasticita je v norme a málokedy na nej vidno nedokonalosti. Je to najlepšia typ pleti, na ktorú môžete používať a kombinovať rôznu kozmetiku. Póry nie sú otvorené a nie sú ani veľmi viditeľné. Pleť obshuje dostatočné množstvo vody a je dostatočne hydratovaná, takže sa predpokladá, že normálna mladá pleť obsahuje dostatočné množstvo hyaluronu a kolagénu.

Odporúčania: 

 • Do 30 rokov nie je potrebné používať kozmetiku s obsahom špeciálnych protistarnúcich prípravkov.
 • Po 30 rokov je dobré postupne pridáť kozmetiku s obsahom hyaluronu raz denne pred spaním. Najideálnejšie najskôr gél na napnutie a následne krém na hydratovanie. Neskôr podľa potrieb môžete používať aj 2x denne.

Suchá pleť:

Suchú pleť spoznáte hneď, lebo na dotyk nie je jemná, ale drsnejšia a nerovnomerná. Elasticita je znížená, čím vrásky sa stávajú viditeľnejšie a tvoria sa rýchlejšie ako pri normálnej pleti. Póry sú takmer neviditeľné a na pleti sa môžu nachádzať červené suché miesta alebo začervenania. V niektorých situáciách dochádza k olupovaniu pleti, pleť je popraskaná, citlivá, zapálená, alebo dokonca svrbí.

Hlavným faktorom je genetika. Ďalšie faktory, ktoré veľmi ovplyvňujú kvalitu pleti sú počasie (slnko, vietor, chlad), starnutie, hormonálne zmeny, UV žiarenie, dlhé a horúce kúpele, niektoré látky v kozmetike alebo dokonca aj prášok na pranie.

Odporúčania: 

 • Kozmetika pre ľudí so suchou pleťou by mala byť vybraná pozorne a nemala by obsahovať mydlá. Najlepšie sú krémy s obsahom prírodných olejov, ktoré suchú pleť upokoja.
 • Oporúčame použitie Devee hyaluron krému, ktorý má mnoho predností. Obahuje kombináciu nízko a molekulárnej kyseliny hyalurónovej, ktorá pomáha vyhladzovať vrásky. Okrem toho obsahuje čisto prírodné oleje s vysokou koncentráciou nenasýtených mastných kyselín, ktoré rovnomerne zvlhčujú pokožku a hydratujú ju. Výťažky zo semien konope dodajú potrebné aminokyseliny, ktoré pokožke chýbajú a olej z divej olivy ochráni bunkovú stenu pokožky a dodá jej potrebné antioxidanty. Používajte 2xdenne. 
 • Je vhodné kozmetiku striedať každého pol roka.

Mastná pleť:

Mastná pleť nemusí byť geneticky daná, ale môže sa meniť pod vplyvom rôznych faktorov. Niekedy ju zhoršuje a znásobuje puberta, hormonálne zmeny, stres, nezdravá strava alebo počasie. Na mastnej pleti sú viditeľné póry a čierne bodky a je náchylnejšia ku vzniku akné. Vrásky sa objavujú v neskoršom období a sú najmenej viditeľné.

Odporúčania: 

 • Pokožku je vhodné ošetrovať kozmetikou s obsahom Aloe Vera alebo Komplexov čajov.
 • Po 30tke zaraďte aj kyselinu hyalurónovú vo forme gélov v intenzite 1xdenne. Krémy aplikujte len každý druhý deň alebo 2x do týždňa.
 • Aloe Vera alebo Komplex čajov by sa mal aplikovať každé ráno po umytí a vysušení pleti.

Zmiešaná pleť:

Táto pleť je väčšinou kombináciou normálnej (alebo suchej) a mastnej. Mastná sa nachádza v oblasti nosa, čela a brady. Preto v týchto oblastiach sú póry viditeľnejšie a môžu sa tvoriť čierne bodky. Je potrebné aplikovať kozmetiku individuálne.

Odporúčania:

 • V oblasti, kde máte masnejšiu pleť aplikujte hyalurónové krémy len každý druhý deň.
 • Na celú tvár môžete používať hyalurónové gély.

Spôsob platby:

 • bankovým prevodom
 • na dobierku
 • kreditnou kartou
 • internet bankingom

Spôsob doručenia:

 • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.