Späť

7 dôvodov, prečo kurkumín je vynikajúci na pleť

Pridal: Pridané: 14.10.2018 13:17:18 Počet zobrazení: 7442

14 Október 2018

Kurkumín ako ho poznáte je vynikajúca prevencia rakoviny, zlepšuje imunitný systém a celkovo pôsobí blahodárne pre organizmus. Je plný antioxidantov, flavonoidov, odstraňuje škodlivé radikály a toxíny, voľné radikály a nielenže detoxikuje, ale aj vyživuje. Okrem toho ochraňuje mozgové bunky a je prevenciou Alzheimerovej choroby. Ďalšie štúdie potvrdili jeho účinok pri liečbe srdcovocievnych ochorení, cukrovke druhého typu, bolestiach kĺbov a zmenšenie rastu nádorov. Čo ste o ňom však nevedeli sú jeho blahodárne účinky pre pleť.

7 dôvodov, prečo kurkumín je vynikajúci na pleť

7 dôvodov, prečo kurkumín je vynikajúci na pleť

Čo je kurkumín?

Kurkuma je korenie používané v Indii, ale aj v Číne, Japonsku a iných krajinách. V Čínskej tradičnej medicíne a Ajurvéde sa kurkumín považuje za liek na mnohé ochorenia vrátane kožných ochorení. Kurkumín je farbivo nachádzajúce sa v kurkume a práve kurkumín obsahuje antioxidanty a flavonoidy.

Kurkumín v kurkume pre zdravú pleť

Moderná medicína ponúka viac ako 3000 publikácií o účinkoch kurkumínu počas posledných 25 rokov. Mnohé sú na zdravie, ale bol dokázaný aj účinok na pokožku. Kurkumín pomáha odstraňovať akné, tmavé nerovné miesta na pokožke a fľaky, spomaľuje starnutie a ochraňuje pleť pred UV žiarením. Kurkumín, ako niektorá literatúra hovorí, vás omladí zvnútra aj zvonka. A to nie je všetko. Kurkuma ochraňuje pleť pred predčasným starnutím, pred stresom a pred tvorbou vrások.

Kurkumín zlepšuje priebeh a hojenie akné

Kurkuma normalizuje činnosť mazových žliaz. Po konzumácií výživového doplnku kurkumy dochádza k viditeľnému zlepšeniu pleti, pleť je menej mastná, je jemnejšia a akné sa hojí rýchlejšie.

Kurkumín znižuje riziko rakoviny kože

Podľa mnohých štúdií kurkumín spomaľuje rast nádorov a zmenšuje niektoré tumory. V roku 2011 bola štúdia na myšiach. Výskumníci aplikovali myšiam kurkumín a následne im vpichli nádorové bunky. Nárast tumorov v skupine myší, ktorí nedostali kurkumín bol 2,3 násobne väčší ako v skupine, ktorej bol počas troch dní aplikovaný kurkumín. V roku 2005 vedci preukázali, že kurkumín zabíjal a zastavil rast melanómu, ktorý je považovaný za najagresívnejšiu formu rakoviny kože.

Kurkumín zlepšuje hojenie kože

Kurkumín je vynikajúci pre zlepšenie hojenia pleti. Nielenže urýchľuje hojenie pleti, ale aj zlepšuje regeneráciu a elasticitu pleti.

home cures kurkuminKurkumín pomáha pacientom so psoriázou

Kurkumín má prirodzený proti-zápalový účinok a je vynikajúci pri ochoreniach ako psoriáza. Pacienti so psoriázou majú zvýšený PhK proteín.

V roku 2000 výskumníci dokázali, že kurkumín pomohol potlačiť aktivitu PhK a tým znížil sprevádzajúce symptómy psoriázy.

V roku 2008 výskumníci testovali 12 pacientov, ktorí konzumovali 4,5g kurkumínu každý deň. Všetci pocítili ústup niektorých symptómov.

V roku 2008 bola štúdia na 30 pacientoch, ktorí brali kurkumín a druhá skupina brala placebo. Výsledkom bolo zníženie symptómov psoriázy v skupine, ktorá konzumovala kurkumín. Kurkumín podľa štúdie znižuje zápal v tele a tým zlepšuje priebeh ochorenia.

Kurkumín oddiaľuje starnutie pleti a starnutie buniek

Kurkumín obsahuje antioxidanty, ktoré chránia pleť a telo pred voľnými radikálmi. Z roku 2015 bola vypracovaná štúdia, ktorá preukázala, že kurkumín ochraňuje bunky pred oxidačným poškodením spojeného s Alzheimerovou chorobou.

V roku 2010 bola štúdia, ktorá preukázala, že kurkumín by mohla byť látka, ktorá spomaľuje starnutie. Nielenže znižuje riziko vzniku mnohých ochorení ako srdcovocievne ochorenia, rakovina a Alzheimerova choroba, ale zároveň pomáha odstraňovať zápal, ktorý je častý v staršom veku a ktorý je zodpovedný za mnohé ochorenia. Práve zápal je spúšťačom nespočetného množstva ochorení a systematická liečba zápalu predlžuje život buniek, ale aj život starších pacientov.

Záver

Kurkumín nie je všeliek, ale je to vynikajúca prevencia rakoviny, starnutia a mnohých chorôb. Jeho účinok je systematický. Zamedzuje tvorbe zápalu, odstraňuje voľné radikály a zlepšuje stav všetkých buniek.

Kurkumín od Home Cures

Kurkumín od Home Cures je čistý kurkumín, ten najčistejší, aký sme na trhu našli. Výrobca garantuje až 99,7% kvalitného čistého kurkumínu. Je vyrobený patentovaným procesom, veľmi ľahko sa vstrebáva a absorbuje. Jedna tableta obsahuje až 400mg. Nájdete v eshope. 

BIOanión vložky

Bioanion vložky 

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberaním nášho newslettra sa dozviete o výpredajoch, akciách, novinkách najrýchlejšie. OKREM TOHO, budete informovaní o špeciálnych ponukách, ktoré sú dostupné len odberateľom newslettra. 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.