Panel používateľa

21 dní bez čistiacich prípravkov: čo sa stane s pokožkou?

Pridal: Pridané: 3.10.2018 14:16:06 Počet zobrazení: 2871

03 Október 2018

Mnohí máme zaužívané dva hlavné pravidlá, ktoré súvisia s čistením pleti. Prvým pravidlom je umývanie a čistenie pleti dvakrát denne. Druhým pravidlom je odstránenie make-up pred spaním. To je asi to najdôležitejšie.

21 dní bez čistiacich prípravkov: čo sa stane s pokožkou?

čistenie pletiPrvým krokom je teda zbaviť pleť nečistôt a odumretých kožných buniek. Druhým krokom je ošetrenie pokožky kozmetickým preparátom pre hydratovanie pleti. Výrobky pre starostlivosť o pokožku používa väčšina žien, dokonca aj mnohý muži, ale niektorí dokonca nepoužívajú nič a sú so svojou pokožkou spokojní. Ja osobne som už vyskúšala veľké množstvo kozmetických výrobkov a starostlivosť o pleť je mi prirodzená rovnako ako ranná hygiena. Avšak tvrdenia a názory niektorých dám na facebooku napríklad „ja si umývam pleť len čistou vodou, micelárna pleťová voda sú len vyhodené peniaze, čistenie a krémovanie pleti je len výmysel kozmetických firiem ", alebo „ja som nikdy nič nepoužívala a pleť mám v dobrom stave", ma stále prekvapovali, preto som sa rozhodla urobiť 21 dňový test a sama na sebe zistiť, čo sa stane s mojou pleťou, keď odložím všetky moje kozmetické čistiace preparáty na 21 dní do skrine.

Typ pleti 

Mám normálny typ pleti. Počas 3 týždňov som počas testu nepoužila žiadnu čistiacu emulziu, žiaden make-up. Raz denne som si opláchla pleť čistou vodou. Pred spaním som použila hydratačný krém. 

Pokožka bola po 3 týždňoch extrémne suchá

Počas 3 týždňov som nepoužívala žiaden enzýmový ani mechanický peeling a ani čistiaci preparát. Nič som nepoužívala na čistenie pleti okrem teplej vody. Hoci som pokožku hydratovala hydratačným krémom, pokožka ostávala suchá.

Pokožka bola po 3 týždňoch extrémne drsná

Predtým bola moja pokožka na dotyk jemná a hebká. Po 3 týždňoch nahromadené odumreté kožné bunky, ktoré sa neodstraňovali, moju pokožku úplne zmenili a ani po týždni pravidelného aktívneho čistenia pleti nie je moja pleť taká, ako bola pred testovaním. 

Pokožka sa v priebehu 3 týždňoch prestala optimálne hydratovať

Použila som hydratačné krémy, gély, mlieka a ampulky ale žiadny hydratačný prostriedok neprenikol do pokožky rovnako ako predtým. Hydratačný komplex ostával na povrchu. Pokožka sa stávala stále viac a viac suchšia. Mala som pocit, akoby sa hydratačné látky vôbec neabsorbujú.

Na záver

Najdôležitejší kozmetický výrobok, ktorý vaša pokožka potrebuje je peeling (enzýmový alebo mechanický) a čistiaca emulzia (čistiace tonikum, čistiaci gél, micelárna voda). Čistenie pokožky výlučne teplou vodou je nedostačujúce a podľa mojej skúsenosti je dôkladné čistenie pleti kozmetickým preparátom kľúčové, aby sa krémy a séra, do ktorých investujeme nemalé finančné prostriedky aj kvalitne vstrebali do hĺbky a nezostávali nečinne na povrchu. Takže som si vyskúšala na 21 dní ako sa v krátkej dobe dokáže narobiť veľa zla a je mi jasné, že svojej zabehanej rutine - každodennému čisteniu pleti - vďačím za pomalšie starnutie. Pretože keď si len predstavím, že by som si nečistila pleť preparátom celý rok, tak by moja pleť vyzerala o 5 rokov staršie. Pretože práve suchá pokožka stárne najrýchlejšie.    

pleťová voda   peeling na tvár  devee kozmetika

Spôsob platby:

  • bankovým prevodom
  • na dobierku
  • kreditnou kartou
  • internet bankingom

Spôsob doručenia:

  • DPD kuriér

TEST KRÉMOV

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky. 

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."

Odoberajte náš newsletter

×

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.