Späť

21 dní bez čistiacich prípravkov: čo sa stane s pokožkou?

Pridal: Pridané: 3.10.2016 14:16:06 Počet zobrazení: 700

03 Október 2016

Mnohí máme zaužívané dva hlavné pravidlá, ktoré súvisia s čistením pleti. Prvým pravidlom je umývanie a čistenie pleti dvakrát denne. Druhým pravidlom je odstránenie make-up pred spaním. To je asi to najdôležitejšie.

čistenie pletiPrvým krokom je teda zbaviť pleť nečistôt a odumretých kožných buniek. Druhým krokom je ošetrenie pokožky kozmetickým preparátom pre hydratovanie pleti. Výrobky pre starostlivosť o pokožku používa väčšina žien, dokonca aj mnohý muži, ale niektorí dokonca nepoužívajú nič a sú so svojou pokožkou spokojní. Ja osobne som už vyskúšala veľké množstvo kozmetických výrobkov a starostlivosť o pleť je mi prirodzená rovnako ako ranná hygiena. Avšak tvrdenia a názory niektorých dám na facebooku napríklad „ja si umývam pleť len čistou vodou, micelárna pleťová voda sú len vyhodené peniaze, čistenie a krémovanie pleti je len výmysel kozmetických firiem ", alebo „ja som nikdy nič nepoužívala a pleť mám v dobrom stave", ma stále prekvapovali, preto som sa rozhodla urobiť 21 dňový test a sama na sebe zistiť, čo sa stane s mojou pleťou, keď odložím všetky moje kozmetické čistiace preparáty na 21 dní do skrine.

Typ pleti 

Mám normálny typ pleti. Počas 3 týždňov som počas testu nepoužila žiadnu čistiacu emulziu, žiaden make-up. Raz denne som si opláchla pleť čistou vodou. Pred spaním som použila hydratačný krém. 

Pokožka bola po 3 týždňoch extrémne suchá

Počas 3 týždňov som nepoužívala žiaden enzýmový ani mechanický peeling a ani čistiaci preparát. Nič som nepoužívala na čistenie pleti okrem teplej vody. Hoci som pokožku hydratovala hydratačným krémom, pokožka ostávala suchá.

Pokožka bola po 3 týždňoch extrémne drsná

Predtým bola moja pokožka na dotyk jemná a hebká. Po 3 týždňoch nahromadené odumreté kožné bunky, ktoré sa neodstraňovali, moju pokožku úplne zmenili a ani po týždni pravidelného aktívneho čistenia pleti nie je moja pleť taká, ako bola pred testovaním. 

Pokožka sa v priebehu 3 týždňoch prestala optimálne hydratovať

Použila som hydratačné krémy, gély, mlieka a ampulky ale žiadny hydratačný prostriedok neprenikol do pokožky rovnako ako predtým. Hydratačný komplex ostával na povrchu. Pokožka sa stávala stále viac a viac suchšia. Mala som pocit, akoby sa hydratačné látky vôbec neabsorbujú.

Na záver

Najdôležitejší kozmetický výrobok, ktorý vaša pokožka potrebuje je peeling (enzýmový alebo mechanický) a čistiaca emulzia (čistiace tonikum, čistiaci gél, micelárna voda). Čistenie pokožky výlučne teplou vodou je nedostačujúce a podľa mojej skúsenosti je dôkladné čistenie pleti kozmetickým preparátom kľúčové, aby sa krémy a séra, do ktorých investujeme nemalé finančné prostriedky aj kvalitne vstrebali do hĺbky a nezostávali nečinne na povrchu. Takže som si vyskúšala na 21 dní ako sa v krátkej dobe dokáže narobiť veľa zla a je mi jasné, že svojej zabehanej rutine - každodennému čisteniu pleti - vďačím za pomalšie starnutie. Pretože keď si len predstavím, že by som si nečistila pleť preparátom celý rok, tak by moja pleť vyzerala o 5 rokov staršie. Pretože práve suchá pokožka stárne najrýchlejšie.    

pleťová voda   peeling na tvár  devee kozmetika

DEVEE LOGO

WELLMAXX LOGO

Značky, ktoré rozumejú pleti. Experti na vrásky.

banner

bioquant

bioquant

žehličky na pleť

Kontakt:

Objednávky:

 
Otváracie hodiny:
9:00 - 16:00 pondelok - piatok

„Naša pokožka dokáže s plynúcim časom v sebe viazať čoraz menej vlhkosti. Jej prirodzený obsah hyalurónu klesá. Pružnosť pokožky sa znižuje. Objavujú sa prvé čiary a jemné vrásky."


Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie