Nový kozmetický rad: Devee Rose Blossom - damašská ruža + množstvo inovatívnych účinných látok, ktoré zlepšia zdravie, jas pokožky s lifting účinkom NOVINKA 2022

Damašská ruža Devee Rose Blossom

Od dávnych čias sa voňavej ruži dostalo všetkých superlatívov uznania. Preto nie je prekvapujúce, že sa nazýva „Kráľovná kvetov“. Použitý bunkový extrakt sú aktívne rastlinné bunky. Extrakt pôsobí hlavne na dermis a jej zložky. Ovplyvňuje životnosť buniek a fibroblastov tým, že obmedzuje ich starnutie. Taktiež zvyšuje aktivitu buniek podporou kolagénových vlákien a proteoglykánov, ktoré podporujú pokožku a tvoria extracelulárnu matricu. A tiež pomáha znižovať množstvo enzýmu zodpovedného za rozklad týchto vlákien. V dôsledku toho sa redukujú hlboké a povrchové vrásky na tvári, vrátane zrelej pleti a výrazne mimické vrásky. Podporuje sa reštrukturalizácia extracelulárnej matrice, zlepšuje sa odolnosť a priaznivo sa ovplyvňuje hustota dermis. 

LEXIKÓN

Ďalšie aktívne látky Devee Rose Blossom a ich účinky

Damašská ruža sa nachádza v celom produktovom rade. Iné účinné látky sa nachádzajú len v niektorých produktoch produktového radu Devee Rose Blossom. Prečítajte si zloženie produktu a vyhľadajte účinky aktívnych látok v tomto zozname. 

Prírodná aktívna zložka Ectoin® 

Ektoíny znižujú degradačné procesy kožných buniek spôsobené inými vonkajšími vplyvmi, ako je záťaž povrchovo aktívnymi látkami, teplo alebo chlad. Na druhej strane sa stimuluje produkcia proteínov v koži, ktoré chránia pred poškodením UV žiarením. Ectoin® má tiež hydratačný, bariérový, stabilizačný a upokojujúci účinok na pokožku. Ectoin® má redukujúci, vyhladzujúci a regeneračný účinok. Tlmí zápaly, upokojuje podráždenú pokožku, chráni ju pred škodlivými účinkami UV žiarenia a chráni pred starnutím pokožky vplyvom environmentálnych faktorov.

Nachádza sa v: čistiaci gél, fluid, 24h krém, sérum, očný kem, koncentrát

Unikátna aktívna zložka Vin-upLift®

Vin-upLift je unikátna spevňujúca zložka na báze švajčiarskeho ľadového vína v kombinácii s rastlinným polysacharidom. Švajčiarske ľadové víno je vyrobené z hrozna Vidal Blanc a Pinot Noir a sušené rozprašovaním na nosnom systéme polysacharidov. Guma Tara sa môže kombinovať s inými molekulami v ľadovom víne, čím poskytuje okamžitý spevňujúci a liftingový efekt pri aplikácii na pokožku. Vin-Up Lift má intenzívny hydratačný účinok po 28 dňoch v kombinácii s okamžitou redukciou vrások. Dokáže viditeľne eliminovať jemné vrásky - na hodiny v priebehu niekoľkých minút - zanecháva pokožku hladkú a vyhladenú, dodáva mladistvý a svieži vzhľad a hydratuje po celý deň.

Nachádza sa v: tonikum, fluid, 24h krém, sérum, očný krém, koncentrát

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyalurónová je okrem iného prirodzenou súčasťou dermy.
Vyrába sa biotechnologicky. V kombinácii s vodou zanecháva kyselina hyalurónová na pokožke viskoelastický, nelepivý a neviditeľný film, ktorý reguluje rovnováhu vlhkosti pokožky. Vďaka tomuto silnému zadržiavaniu vlhkosti sa pokožka javí oveľa hladšia a napnutejšia.
Čím menšie sú molekuly hyalurónovej, tým hlbšie môže kyselina hyalurónová preniknúť do pokožky. Nízkomolekulárna kyselina hyalurónová dokáže preniknúť do pokožky a rozvinúť svoj biologický depotný účinok v hlbších vrstvách pokožky s dlhodobým účinkom.

Nachádza sa v: tonikum, fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém, koncentrát

SymVital® (Ginger root extract)

Zázvor sa používa vo výžive a medicíne už mnoho rokov a Číňania a Indovia ho prvýkrát pestovali pred viac ako 3000 rokmi. Pre svoje rôzne vlastnosti sa používa pri výrobe tradičných liečiv, napr. v tradičnej čínskej a ajurvédskej medicíne. Extrakt z koreňa zázvoru je 100% čistý a prírodný extrakt z koreňa zázvoru. Má široké spektrum liečivých, farmaceutických a kozmetických účinkov vrátane protizápalových, sedatívnych, antibiotických, antioxidačných, antiseptických a stimulačných.
Do troch týždňov zlepšil textúru a nedokonalosti namáhanej pleti, vyhladil vrásky a zabezpečil rovnomernú pleť. Známky poškodenia kože slnečným žiarením sa tiež znížia za menej ako dva týždne.

Nachádza sa v: sérum 

Alantoín®

Alantoín sa vo väčšom množstve nachádza v koreni kostihoja, kôre pagaštanu konského, pšeničných klíčkoch, cvikle, ale aj v ľudskom tele. Alantoín pôsobí na rany, urýchľuje hojenie rán, stimuluje tvorbu buniek a tým regeneruje poranené tkanivo. Alantoín vyhladzuje pokožku, najmä pri drsnej pokožke, a pomáha pri spálení od slnka.

Nachádza sa v: čistiace gél, tonikum, fluid, 24 hod krém, očný krém

Avokádový olej 

Rastlinný olej lisovaný za studena z dužiny avokáda s veľmi vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín, vitamínov A, B, D, E, lecitínu a fytosterolov. Klinické štúdie ukázali, že pokožka absorbuje tento prírodný olej rýchlejšie ako mnohé iné oleje. Vďaka vysokému podielu avokádolu je tento olej mimoriadne dobre znášaný. Ľahko sa rozotiera na pokožku, dobre sa vstrebáva, viaže vlhkosť a vyhladzuje pokožku.

Nachádza sa v: fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém

Betaín

Betaínový variant z prírodných osmolytov je vyrobený z vysoko čistených rastlinných extraktov a obnoviteľných zdrojov.

Osmolyty sú drobné molekuly, ktoré chránia kožné bunky pred vysychaním a podporujú prirodzenú kožnú bariéru v jej ochrannej funkcii. Umožňujú optimálnu reguláciu vodnej rovnováhy pokožky.

Tieto prírodné zložky poskytujú intenzívne, rýchle zvýšenie vlhkosti a primeranú ochranu pokožky a zlepšujú zmyslový zážitok z formulácií. Transepidermálna strata vody (TEWL) je znížená a kožná bariéra je posilnená.

Nachádza sa v: čistiaci gél, tonikum, fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém, koncentrát

Glycerín, bylinný

Vo voľnej forme je to voda číra, viskózna tekutina sladkej chuti, ktorá sa mieša s vodou v akomkoľvek pomere. Vo viazanej forme je glycerol súčasťou čisto prírodných olejov, tukov a lecitínu. V kozmetike sa glycerol používa ako zvlhčovadlo. Pomáha pokožke udržať si potrebnú vlhkosť.

Nachádza sa v: čistiaci gél, tonikum, fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém, koncentrát

Jojobový olej

Olej extrahovaný z orechov semien púštnej rastliny jojoba (hlavné pestovateľské oblasti: Kalifornia, Arizona, Mexiko) možno chemicky opísať ako vosk (tekutý pri izbovej teplote). Má podobné vlastnosti ako predtým používaný spermacetový olej; je stabilný a nežltne. Rastlina je odolná voči mnohým chorobám, ktoré často napádajú monokultúry. Jojobový olej sa jednoducho roztiera po pokožke a robí ju hladkou a pružnou.

Nachádza sa v: fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém

Mierne tenzidy

Povrchovo aktívne látky, podobne ako emulgátory, sú povrchovo aktívne látky, ktoré sa môžu viazať na tuk a vodu súčasne a majú čistiaci účinok. Povrchovo aktívne látky patria do skupiny cukrových povrchovo aktívnych látok a sú obzvlášť šetrné k pokožke a slizniciam. Napriek svojej jemnosti má dobré penivé a čistiace vlastnosti, a preto je optimálne vhodný pre detské produkty a čistiace prostriedky pre citlivú pokožku.

Nachádza sa v: čistiaci gél, tonikum

Niacínamid/Vitamin B3

Vitamín B3 (=niacínamid) patrí do skupiny vitamínov rozpustných vo vode. Má veľký význam pre mnohé metabolické procesy v ľudskom organizme. Najmä vitamín B3 sa silne podieľa na syntéze mastných kyselín. Je to vitamín zo skupiny B, ktorý sa nachádza najmä v obilninách, mäse a ovocí. Nedostatok vitamínu B3 môže viesť k zápalovým zmenám na koži (dermatitída). Vonkajší, cielený lokálny prísun vitamínu B3 teda pôsobí proti takémuto stavu pokožky.


Pri liečbe akné reguluje tvorbu kožného tuku a pôsobí protizápalovo. Posilňuje sa bariérová funkcia pokožky a znižuje sa strata vody – to má tiež pozitívny vplyv na pokožku s neurodermatitídou, najmä preto, že niacínamid je veľmi dobre tolerovaný. Pri starostlivosti o zrelú pleť dochádza k redukcii vrások a pigmentových škvŕn a zvýšeniu elasticity pokožky.

Nachádza sa v: fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém

Oleyl erucate

Oleyl Erucate je ester kyseliny erukové a oleyalkoholu. Oleyl erucate je omega-9 mastná kyselina rastlinného pôvodu s rovnakými vlastnosťami ako jojobový olej. Má vynikajúce výživné a ošetrujúce vlastnosti pokožky. Po nanesení na pokožku dokáže na pokožke vytvoriť vrstvu, ktorá zadržiava vlhkosť v pokožke a zabraňuje vysušovaniu pokožky. Najmä pri problémoch so suchou pokožkou poskytuje pokožke dobrú vlhkosť.

Nachádza sa v: fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém

Panthenol

Panthenol, správne dexpanthenol, je prekurzor vitamínu B (provitamín B5) a významne sa podieľa na regeneračných metabolických procesoch kože. D-panthenol nemá kozmetický účinok, ale stáva sa aktívnou zložkou hneď, ako sa v pokožke premení na kozmeticky účinnú kyselinu pantoténovú. Má hydratačný, protizápalový, regeneračný a hojivý účinok. Panthenol tiež posilňuje bariérovú funkciu pokožky a zlepšuje jej elasticitu; pri ranách podporuje tvorbu nových buniek, preto sa používa aj pri úrazoch či spálení od slnka.

Nachádza sa v: čistiaci gél, tonikum, fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém, koncentrát

RETINOL Retinyl palmitát

Retinol je veľmi účinný, ale veľmi nestabilný, keď je vystavený svetlu alebo kyslíku. Preto sa často používa menej intenzívny, ale miernejší a stabilnejší RETINYL PALMITATE, ktorý je zložený z retinolu a mastnej kyseliny a po vstrebaní do pokožky sa mení na retinol.

Stimuluje schopnosť pokožky regenerovať sa a vyrovnáva zmeny vzhľadu pokožky súvisiace s vekom. Vitamín A aktivuje metabolizmus, má významné funkcie v bunkovom jadre a reguluje proces tvorby a degradácie tkaniva a buniek. Vitamín A tiež stimuluje delenie kožných buniek a tvorbu elastických vlákien, vďaka čomu je pokožka celkovo pružnejšia.

Nachádza sa v: fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém

Bambucké maslo

Prirodzene sa vyskytujúci rastlinný tuk sa získava z orechov stromu bambuckého. Bambucký orech obsahuje 50 % tukových zložiek. Okrem tukových vlastností obsahuje až 6 % nezmydelnených zložiek, vďaka ktorým je bambucké maslo obzvlášť cenné a má zjemňujúce a hojivé účinky. Bambucké maslo chráni pokožku pred dehydratáciou, má dobrú penetráciu a zabezpečuje optimálne premastenie.

Nachádza sa v: fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém

Slnečnicový olej

Odporúčaná olejová zložka s vyhladzovacími, ochrannými a lipidovými vlastnosťami. Poskytuje auxíny, ktoré údajne spomaľujú starnutie pokožky a tiež obsahuje nenasýtené mastné kyseliny (kyselinu olejovú, linolovú) a vitamín E. Slnečnicový olej sa získava extrahovaním alebo lisovaním semien.
V závislosti od oblasti pestovania obsahuje 15 až 65 % kyseliny olejovej, 20 až 75 % kyseliny linolovej a vitamín E. Tento vysoký obsah esenciálnej kyseliny linolovej je rozhodujúci pre priaznivé vlastnosti slnečnicového oleja.

Nachádza sa v: fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém

Squalan / Skvalén / Skvalán

Číry, bezfarebný olej bez zápachu získaný z olivového oleja. Je veľmi dobre znášaný pokožkou a sliznicami a má výborné roztieracie vlastnosti. Skvalán s podielom približne 15% je jednou z hlavných zložiek kožného mazu. Kožný maz zaisťuje, že sa naša pokožka nevysušuje a vytvára na pokožke hydrolipidový film.

To vedie k lepšie hydratovanej pokožke, v ktorej sa tvorí menej vrások. Takto pôsobí skvalán aj proti povestnej suchosti vrások.
Skvalán tiež zaisťuje, že ostatné lipidy pokožky, t.j. tuky, neoxidujú. Skvalán je teda antioxidant. Keďže naše telo túto látku pozná, je vysoko kompatibilná.

Nachádza sa v: fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém

UV-Filter

UV lúče sú neviditeľné lúče vyžarované slnkom. V závislosti od vlnovej dĺžky rozlišujeme UVA, UVB a UVC žiarenie. Ten je najnebezpečnejší, ale nedosahuje zemský povrch. UVA lúče prenikajú hlbšie do pokožky, až do dermis, zatiaľ čo UVB lúče sa zastavujú pred ňou (epidermis). UVA žiarenie je teda primárne zodpovedné za starnutie pokožky (UVAge), zatiaľ čo UVB žiarenie spôsobuje spálenie (UVBrand).


Používa sa kombinácia filtrov, ktorá chráni pred UVA aj UVB lúčmi.

Nachádza sa v: fluid

Vitamín C

Vitamín C je silný vitamín, ktorý chráni ľudské telo pred infekciami a prechladnutím. Citrusové plody a mnohé druhy zeleniny obsahujú nezanedbateľné množstvo vitamínu C, ktorý sa podieľa na rôznych metabolických procesoch v organizme.
Pokožka, ktorá je pravidelne zásobovaná vitamínom C, vyzerá mladistvo a žiarivo. Vitamín C podporuje regeneráciu buniek, pôsobí proti voľným radikálom, chráni pred UV žiarením a stimuluje tvorbu kolagénu. Pri vonkajšej aplikácii dokáže vitamín C skrášliť vzhľad pokožky a udržať ju zdravú.
Kyselina askorbová má v ľudskom tele niekoľko funkcií, ale je relatívne nestabilná a ľahko sa oxiduje vo vodných roztokoch, po čom dochádza k rýchlej degradácii.
Preto sa v kozmetike prednostne používajú deriváty, ktoré sa v pokožke štiepia len na kyselinu askorbovú a tým zabezpečujú lepšiu stabilitu.

Nachádza sa v: fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém

Vitamín E/Vitamín E-acetát

Vitamín E je jedným z troch najpoužívanejších vitamínov v starostlivosti o pleť (spolu s vitamínom A a D-panthenolom = provitamín B5). Chemický názov je alfa-tokoferol. Prirodzene sa vyskytuje v olejoch z klíčkov, najmä v oleji z pšeničných klíčkov a sójových bôbov. Patrí do skupiny silných lapačov radikálov, látok nevyhnutných pre ochranu buniek. Vitamín E hrá rozhodujúcu úlohu pri regenerácii buniek; predlžuje životnosť buniek a podporuje krvný obeh. Účinky vitamínu E v tele a na pokožku: ochrana buniek pred voľnými radikálmi, bunkové dýchanie, krvný obeh, výkonnosť a posilňovanie nervov. Ďalšími overenými účinkami je stabilizácia membránových lipidov, zvýšenie vlhkosti pokožky v kombinácii s efektom vyhladenia pokožky a zlepšenie vonkajšieho vzhľadu pokožky zvýšením elasticity pokožky alebo zabránením procesu starnutia stimulovaného UV lúčmi.

Nachádza sa v: fluid, 24 hod krém, sérum, očný krém

Glukozyl-hesperidín (citrusový flavonoid)

Hesperidín je flavonoid, ktorý sa nachádza hlavne v šupke rôznych citrusových plodov. Patrí do triedy účinných látok bioflavonoidov a stimuluje krvný obeh. Zlé prekrvenie pokožky vedie okrem iného k unavenej, staršiemu vzhľadu pleti. Bioaktívna zložka podporuje krvný obeh, zlepšuje tmavé kruhy pod očami, znižuje viditeľnosť pórov a tlmí tvorbu zápalových faktorov.

Nachádza sa v: očný krém

hyaluron.sk Reviews with ekomi.sk